Kripto Para Borsaları

Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?

Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?

Kullanışlı ve işlem hızlarının yüksek olduğu kripto para borsası, Binance kalitesi ile tanınmaktadır. Adının Türkiye’de sık sık duyulduğu ve kısa bir süre içerisinde de TR Binance’nin açılması ile popülerliği çok daha fazla artmıştır. Bünyesinde bulundurduğu Bitcoin ve diğer Altcoinler ile yüksek hacme sahip ve hızlı işlem imkânı sunmaktadır.

Binance Nedir?

Kripto para borsalarının önde gelen isimlerinden Binance Türkiye’de sık kullanılmasının yanı sıra dünyada da popülerliğini kazanmış, yüksek ticaret hacminin de bulunduğu firmadır. Güvenilirliği, çeşitli Altcoinleri ile gündeme geldiği gibi çok daha fazla konuda da başarıları ile adından bahsettirmektedir. Türkiye’de kripto para borsası arayışında olan bir kullanıcının genel olarak ilk adımını attığı, tercih ettiği borsalardan biridir.

Binance, kısacası Bitcoin ve Altcoinlerin alım ve satım işlemlerini hem basit bir şekilde hem de gelişmiş bir şekilde yapmamıza olanak sağlayan bir platformdur. Yapacağınız yatırımlarda birçok kripto para birimine göz atabilir ve analizlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Binance

Binance Ne İşe Yarar?

Binance bir kripto para borsasıdır. Yüksek ticaret hacmi, üst düzey hizmet kalitesi, kolay arayüzü ve güvenilirliği ile ön plana çıkan dünyaca ünlü borsaların başında gelir. Binance aracılığıyla Bitcoin başta olmak üzere diğer birçok Altcoin türünü satın alabilir ve yatırımlarla kazanç kapısını aralayabilirsiniz.

Binance Nasıl Kayıt Olunur?

Binance web sitesinde sağ üstte yer alan “Kayıt Ol” butonuna basınız. Belirleyeceğiniz e-posta ve şifrenin ardından çift faktörlü kimlik doğrulamayı (2FA) aktif hale getirmeniz önerilir. Zorunlu bir adım olmasa da güvenliğiniz için önemlidir. Üyelik kaydınız tamamlandığında işlem yapabilmek için hazırsınız.

Binance Avantajları Nelerdir?

Binance kendi kripto para birimine sahiptir ve bazı avantajları da beraberinde getirmektedir. Binance avantajlarına iyi bir örnek; çok sık alış ve satış işlemlerinde bulunuyorsanız komisyon ücretlerini daha az yapabilmek için belirli miktarda Binance Cash (BNB) bulundurabilirsiniz. BNB sizlerin komisyon ücretlerinizi azaltmada yardımcı olacaktır. (Seçeneğin hesap kısmında aktif olduğundan emin olmalısınız.)

  • Güvenliğe yaptığı yüksek yatırımlar beraberinde çok daha fazla kullanıcıyı getirmektedir. Güvenilir kripto para borsalarından olan Binance yüksek ticaret hacmine de sahiptir.
  • API Key ile işlemler yapabilmenize olanak sağlar.
  • Düşük işlem ücreti de bir diğer avantajlarındandır.

Binance Dezavantajları Nelerdir?

Binance dezavantajları için birtakım forumlar, şikâyet sitelerine göz gezdirilebilir. Bu sitelerde kullanıcıların kendi düşüncelerine bakaraktan kararlar verebilirsiniz.

Binance Kullanıcı Yorumları

Binance, dünyaca tanınmış bir kripto para borsasıdır. Bu yüzden yabancı kullanıcı sayısı da fazlasıyla mevcuttur. Bunun haricinde de Türkiye’de de en çok kullanılan kripto borsalarından biridir. Gerek kalitesi, gerek bünyesindeki Altcoin çeşitliliği gibi nedenlerle de sık sık tercih edilebiliyor. Binance kullanıcı yorumları birçok platform ile takip edilebilir. Şikayetvar, Ekşi Sözlük gibi birtakım platformlar bu borsa hakkında fikirler edinmenizde, kullanıcı yorumlarını incelemenizde yardımcı olmaktadır.

Binance

 

Binance Hesap Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Binance hesap silme işlemi yapacak kullanıcılar direk hesap ayarlarından silme işlemlerini gerçekleştiremez. Bu işlemin önüne geçmelerindeki amaç hesabın isteyerek ya da istemeyerek silinmesidir. Silme işlemini yapabilmek için birtakım kısımlara uyulmalıdır sonrasında işlem hızlı bir şekilde gerçekleştirilebilir.

Üyelik oluşturduğunuz esnada kullanılan IP adresinin aynı olması gereklidir. Aynı Ip adresi ile tekrar giriş yapılmalı ardından sırayla ayarlar > hesap ayarları kısmına girmeniz gerekiyor. Burada “Disable Your Account” cümlesi yer almaktadır. Bu cümleye tıklayarak hesabınızı dondurabilirsiniz. Fakat hesabınızı dondurma işlemi yaparken sizden hesabınızın E-posta adresi, kayıt yapmak için kullandığınız ilk İP adresi, kayıt olunan telefon numarası ve zaman zaman fotoğraf gereksinimi duyulmaktadır. Bu bilgiler sağlandığında da hesap silme işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşecektir.

Binance Yasal mı?

Dünyaca ünlü kripto para borsası Binance’nin merkezi Çin’dir. Fakat Avrupa’da çok daha fazla tercih edilebilmektedir. Bunun ana sebebi de Çin’in kripto paraya ve sektörüne bakış açısı ve uyguladığı uygulamalardır. Binance diğer birçok kripto para borsasında da olduğu gibi yasal düzenlemelere tabi bir kuruluştur.

Binance Güvenilir mi?

Binance, “Crypto Exhange Rate” tarafından en güvenilir, güvenlik önlemleri yüksek 3. kripto para borsası olarak seçilmiştir. Güvenilirlik sadece kripto para dünyasında değil daha birçok sektörde, alım – satım işlemlerinde aranan ve aranması doğal bir etmendir. Durum böyle olunca kripto para borsasına yatırım yapacak kullanıcılar bu borsalarda güvenlik hissiyatını aramaktadır.

Binance güvenilirliği arttırabilmek adına sık sık güvenlik altyapılarına yatırım yaptığı söylenebilir. Borsanın bize sunduğu güvenilirliğin yanı sıra bizler de hesaplarımızın korumasını arttırabiliriz. Örneğin hesaba ait mailleri her yerde kullanmamak, Google Authentication’dan faydalanmak gibi adımlar yardımcı olacaktır.

Binance Komisyon Oranları

Binance komisyon oranları 2020 yılında değişiklik gösterdiğini belirtmemiz gerekir. Binance VIP levelinize göre farklı komisyon oranları ile karşılaşabilmektesiniz. Binance’nin web sitesi aracılığıyla güncel komisyon oranlarına ulaşabilirsiniz.

Binance komisyon oranlarını azaltmak isteyenler için bir avantaj bulunmaktadır. Binance’nin kendi kripto parası olan Binance Coin (BNB) küçük bir miktar alınarak sık sık yapılacak alım – satım işlemlerindeki yüksek komisyon oranlarını çok daha azaltmada yardımcı olacaktır. Yani az komisyon oranları için az miktarda BNB coin sizlere avantaj sağlıyor.

BNB’ye sahipseniz ve komisyon oranlarında indirime gitmek istiyorsanız, hesabım kısmından BNB kullanımı seçeneğini aktif hale getirmeniz gerektiğini unutmayın.

Binance Nasıl Kullanılır?

Binance hızlı ve kullanışlı bir arayüze sahiptir. Bu arayüz ile beraber bünyesindeki kripto para alım – satım işlemlerinden faydalanmak için üyelik oluşturmakla başlayabilirsiniz. Binance üyeliği ve diğer birçok işlemi kolayca yapabilmenizdeki önemli bir etmen de sitenin Türkçe dil desteği sunmasıdır.

Binance borsasına üye olduktan sonra bir diğer işlem para yatırmak. Cüzdan sekmesine gelip buradan da spot cüzdanı seçeneğine tıklıyoruz. Sonrasında yatırma > itibari para > TRY (Turkish Lira) seçenekleri ile ilerliyoruz. Yükleme işlemlerini ise hızlı ve kolay bir şekilde gerçekleştirerek sistemden faydalanmaya başlayabiliriz.

Para yükleme işlemi de bittikten sonra geriye kripto para birimini seçmek kalıyor. Bitcoin ya da Altcoin çeşitlerinden birini seçip miktarını belirtmemiz kripto para alma işleminde yeterli olmaktadır.

Binance Kimin?

Changpeng Zhao, namı diğer CZ sık sık gündeme gelmektedir. Borsanın ticaret hacminin en yüksek olmasının yanı sıra dünyanın da en büyük kripto para borsalarından biridir. CZ, Binance’nin CEO’luğunu yapmaktadır. Yarattığı algı, giyim tarzı ve çok daha fazla konuda da dikkatleri üstüne çeken CZ, geçmişi ve verdiği kararlarla da merak konusu olmakta.

Changpeng-Zhao-Binance

Binance Ne Zaman Kuruldu?

Kripto para birimlerinin alım ve satım işlemlerinde sık sık tercih edilen borsa Binance, 1 Temmuz 2017 yılında kuruldu. Kripto para borsası sektörüne geç girmesine rağmen hızlı bir atakla birçok borsanın önüne geçmeyi başarmış ve adından da bahsettirmiştir. Bununla da kalmayıp sitenin kendisine ait Binance Coin (BNB) adında bir para birimi olması da ilgileri üstüne çekmekte. CZ, Binance’yi kripto borsasında ticaret hacminin en yüksek olduğu bir firma haline getirmekte başarılı adımlar attığını belirtebiliriz.

Binance İletişim Numaraları

Binance Çin merkezli bir kripto para birimidir. Dünyaca ünlü kripto para borsası ile iletişime birçok yolla geçilebilir. Fakat Binance iletişim numaraları maalesef bulunmamaktadır. Bu yüzden alternatif iletişim yollarından birini seçerek destek almalıyız. İnternet siteleri üzerinden bir talep oluşturulabilir ya da mail adresleri üzerinden destek alınabilir.

Binance Para Yatırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Binance para yatırma işlemi için üyelik girişi yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra kripto al seçeneğine geldiğinizde açılan sekmede TRY yatırın seçeneğine tıklayın. Binance’nin Papara ile anlaşması olduğundan kolayca yatırma işlemleriniz için kullanabilirsiniz. Gerekli bilgilerin ve istenilen miktarın girilmesi ile işlemler kolayca tamamlanacak, %1’lik bir kesinti yaparaktan ödemeniz hesabınıza geçecektir. 100 TL’lik bir yüklemede 1 TL kesileceğinden 99 TL’lik yükleme yapılır, ayrıca maksimum işlem ücreti de 200 TL’dir.

Binance Para Çekme İşlemi Nasıl Yapılır?

Hesabınıza giriş yapın ve ardından fonlar kısmında yer alan para çekme seçeneğine tıklayınız. Burada çekilecek para ya da coini seçiyor ve bizden istenilen para çekme adresi gibi bilgileri giriyoruz.

Bilmelisiniz ki Binance üzerinden para çekme işlemi, ilgili platforma para yatırma işlemidir. Çekilmek istenen miktar bir cüzdana, başka bir kripto para borsasına ya da papara hesabınıza yatırılabilmektedir. Para çekme esnasında güncel komisyon oranları hesaplanıp, kullanıcıya sunulmaktadır. Böylece çekilecek miktardan düşürülür.

Tüm bu işlemlerin yanında Papara ile de çekim işlemi yapılabilir. Cüzdan kısmında yer alan spot cüzdanı sekmesine gitmeli ardından nakit bakiye kısmında yer alan çekme yazısına tıklanmalıdır. Para yatırmada da olduğu gibi çekme işleminde de itibari para kısmından para birimi ve Papara ödeme yolu seçilmelidir. Komisyon oranları, çekim bilgilerinin kontrolünün ardından işlem onaylanarak son bulabilir.

Binance Para Çekme Ücreti Ne Kadar?

Binance para çekme ücreti seçilecek yönteme göre değişiklik göstermektedir. Papara aracılığıyla para yükleme ve çekme işlemlerinde %1’lik bir komisyon ücreti alınmaktadır. Diğer yöntemlerde de çekim ücretini öğrenmek için Binance komisyon çizelgesine göz atabilirsiniz. Bu çizelgede para birimlerinin çekim ücretleri ve kripto para çekim ücretleri liste şeklinde belirtilmektedir.

Binance

Binance Yaş Sınırı Var mı?

Diğer birçok kripto para borsasının kullanım sözleşmesinde belirtildiği gibi Binance’de de bir yaş sınırı bulunmaktadır. Binance yaş sınırı 18’dir. 18 yaşını dolduran kişiler üyelik açabilir ve kripto para alışverişinden faydalanabilir.

Binance Mesai Saatleri

Binance, dünyaca ünlü bir kripto para borsası olduğundan da vereceği hizmet bu doğrultu da çok daha fazla olmaktadır. Binance mesai saatleri bu yüzden 7/24 aktif bir şekilde gerçekleşmektedir. Binance ile ilgili problem, destek ve sorularınız için “Binance Müşteri Destek Merkezi” sizlere istediğiniz doğrultuda yardımcı olacaktır.

Binance Müşteri Hizmetleri

Binance müşteri hizmetleri, Binance müşteri destek merkezi adı altında yürütülmektedir. Online bir şekilde destek sunmaya çalışan platformda sorununuza dair bir çözüm bulamadıysanız talep göndererek kısa süre içerisinde yanıt alabilirsiniz.

Binance Anlaşmalı Bankalar Hangisi?

Kısa zaman içerisinde Binance’nin Türk Lirası ile işlem yapıp çok daha kolay destek bulabileceği Trbinance sitesi açılmış ve büyük bir kitleye de hitap edebilmeyi başarmış durumda. Trbinance sistemden çok daha kolay ve verimli bir şekilde faydalanabilmesi adına da 2 devlet bankası ile çalışmaktadır. Bu 2 banka; Ziraat Bankası ve Vakıfbank’tır.

Binance Bitcoin (BTC) Transfer Süresi

Birçok kripto para borsası transfer sürelerini azaltmak ve daha kaliteli hizmet sunmak adına çalışmalar yapmaktadır. Binance Bitcoin (BTC) transfer süresi ise diğer birçok firmayla benzerlik göstermekte ve hızlı işlemler sunabilmektedir.

Binance Ekşi Sözlük Yorumları

Tüm eleştiri, övgü ve düşüncelerin yer aldığı Ekşi Sözlük bizlere zaman zaman doğru ve faydalı bilgiler verebilmektedir. Binance Ekşi Sözlük yorumları ile de sistem hakkında bilgiler, eleştiriler ve övgülere göz atabilir; bu doğrultuda birtakım kararlar vererekten ilerleyebiliriz.

Binance

Binance Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır?

Binance Bitcoin (BTC) alımı yapmak için yeni bir üyelik açın ya da bir üyeliğe sahipseniz sisteme giriş sağlayın. Ardından para yatırmak için “TRY yatırma” bölümünden Papara ya da alternatif yöntemlerle hesabınıza yükleme işlemini gerçekleştirin. Yapılacak havale işlemi için bilinmesi gereken nokta şudur ki; havale yapılan hesabın sahibi ve Binance hesap sahibi aynı kişiler olmalıdır. Alıcı bilgilerinin kontrolünü de yaptıktan sonra ödeme gerçekleştirilir. Alış – satış bölümünden Bitcoin (BTC) seçimi yapılır ve miktar girilerek işlemler sonlandırılır.

Binance Bitcoin (BTC) Nasıl Satılır?

Binance Bitcoin (BTC) satışı yapmak, alım yapmak gibi kolaydır. Üyeliğinizde Bitcoin (BTC) bulunuyorsa güncel kuru takip ederekten arayüzde yer alan BTC sat kısmından istenilen miktar girilir ve satışı yapılır.

Binance Ethereum (ETH) Nasıl Alınır?

Binance Ethereum (ETH) alım yapabilmek için hesabınıza giriş yapmalısınız. Hemen ardından hesabınıza para yükleme işlemi gerçekleştirebilir, ethereum (ETH) grafiklerinin yer aldığı ana sayfada analizler yapabilir, istediğiniz zaman ETH alım işlemini miktarını belirterekten gerçekleştirebilirsiniz.

Binance Ethereum (ETH) Nasıl Satılır?

Binance Ethereum (ETH) satış yapabilmeniz için Binance sitesine girmeli hemen ardından “Piyasalar” listesinden ETH’ı seçerek klasik ya da gelişmiş alım satım seçeneğinden biriyle ilerlemelisiniz. Gelişmiş alım ve satım kısmı kripto para sektöründe tecrübeye, bilgiye ve analiz çıkarabilme gücüne sahip kişiler için uygundur. Bunun haricinde sektörde yeniyseniz ve kolay ara yüze alışkınsanız basit al – sat işleminden de faydalanabilirsiniz.

Binance

Binance Ripple (XRP) Nasıl Alınır?

Binance Ripple (XRP) alım işlemi için bir Binance hesabına sahip olmalısınız. Hemen ardından “Piyasalar” bölümünden Ripple (XRP) kripto para birimi seçilerek grafikler aracılığıyla analizlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu grafiklerin hemen altında yer alan al – sat bölümünden de alım işlemini kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanında yukarıda menüde büyük alımlar ve küçük alımlar için farklı görünümler de elde edebilirsiniz. Bu görünümlerle birlikte en verimli şekilde alım işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Binance Ripple (XRP) Nasıl Satılır?

Binance Ripple (XRP) satış işlemi için XRP sahibi olmanız gerekmektedir. XRP sahibiyseniz piyasalar bölümünden satılmasını istediğiniz kripto para birimini aratıp tıklayarak ilerlemelisiniz. Gelen sayfada da satmak istediğiniz miktarı belirtip satış emrini belirtmeniz yeterlidir.

Binance Tether (USDT) Nasıl Alınır?

Binance Tether (USDT) alım yapabilmek için internet sitesinde para yatırma işleminin ardından USDT kripto para biriminin olduğu alana giderek grafiğin altında yer alan alış kısmından istenilen miktar girilerek alım gerçekleştirilir.

Binance Tether (USDT) Nasıl Satılır?

Binance Tether (USDT) satışı kolay ve hızlı bir şekilde basit arayüzde istenilen satış miktarın girilmesiyle yapılabilmektedir. Bunun haricinde yüksek satışlar ya da profesyonel analizlerin çıkarılabilmesi ve bazı görüşler edinilebilmesi adına gelişmiş görünümlerle de satış işlemleri yapılabilir. Binance logosunun yer aldığı menüde al-sat seçeneğine gelerek değişik görünümlere göz atabilirsiniz.

“Dünyanın ve Türkiye’nin En Büyük Coin Borsaları” yabancı borsa rehberimizi okumak için: https://www.koinbox.net/dunyanin-ve-turkiyenin-en-buyuk-coin-borsalari/

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu