Anasayfa Altcoin Binance Önemli Bir Duyuru Yaptı: 25 Ekim'de Sonlandırıyor!

Binance Önemli Bir Duyuru Yaptı: 25 Ekim'de Sonlandırıyor!

Altcoin

Kripto para borsası Binance, 25 Ekim'de tüm BUSD kredi ve teminat pozisyonlarını sonlandıracak.

Binance Önemli Bir Duyuru Yaptı: 25 Ekim'de Sonlandırıyor!

Bir Binance hizmeti olan Binance Loans, 25 Ekim 2023 tarihinde tüm Binance USD (BUSD) kredi ve teminat pozisyonlarını sonlandıracak.

Binance, bir blog gönderisinde Binance Loans hizmetinin 25 Ekim saat 8:00'de (UTC) tüm BUSD kredi ve teminat pozisyonlarını kapatacağını açıkladı.

Olası kayıpları önlemek için kullanıcıların, etkilenen kredileri 25 Ekim saat 7:59'a (UTC) kadar geri ödemeleri gerekmektedir.

Bununla birlikte Binance Loans, FDUSD, USDT, TUSD, USDC ve DAI dâhil olmak üzere diğer stablecoin'leri ödünç verilebilir varlıklar ve teminat varlıkları olarak desteklemeye devam edecektir. Binance Flexible Loan; bağımsız, teminatlandırılmış, açık vadeli bir kredi ürünüdür.

Kullanıcılar, bir pozisyonda (BUSD teminatı + ETH kredisi) ve diğerinde (USDT teminatı + BTC kredisi) gibi her biri bir teminat-kredi çifti içeren izole kredi pozisyonları açabilirler. Kredi-değer (LTV) oranlarının yanı sıra marj çağrısı ve likidasyon LTV seviyeleri, her bir teminat-kredi çifti pozisyonuna özgüdür.

Binance Önemli Bir Duyuru Yaptı: 25 Ekim'de Sonlandırıyor!

Binance, Shiba Inu ve XRP'yi Ekledi

Ağustos ayında Binance, Flexible Loan ve VIP Loan üzerindeki ödünç verilebilir varlıklara ve teminat varlıklarına Shiba Inu'yu ekledi.

Binance Loans sayfasına bakıldığında XRP'nin de ödünç verilebilir ve teminat varlığı olarak desteklendiği görülüyor. Binance, bu yılın başlarında düzenleyici baskı altına girmesinin ardından BUSD desteğini kademeli olarak kaldırmaya devam ediyor.  

BUSD'yi ihraç eden Paxos, bu yılın Şubat ayında New York Eyaleti Finansal Hizmetler Bakanlığı'ndan gelen bir direktifin ardından yeni token basımını durdurdu. Binance, Şubat 2024 itibariyle BUSD stablecoin desteğini sonlandıracağını belirtti ve kullanıcıları söz konusu tarihten önce varlıklarını diğer stablecoin'lere dönüştürmeye çağırdı.

Kaynak: U.Today

Binance Önemli Bir Duyuru Yaptı: 25 Ekim'de Sonlandırıyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan