Anasayfa Sektörel Binance, Önemli Gelişme için Tarih Verdi: Tamamen Durduruyor!

Binance, Önemli Gelişme için Tarih Verdi: Tamamen Durduruyor!

Sektörel

Binance, P2P platformunda ruble desteğini kalıcı olarak durduracak.

Binance, Önemli Gelişme için Tarih Verdi: Tamamen Durduruyor!

Kripto para borsası Binance'in P2P platformu, 31 Ocak 2024 saat 03:00'dan (TSİ) itibaren Rus rublesi ile işlem çiftlerini desteklemeyi bırakacak.

Açıklamaya göre; kullanıcılar, borsanın itibari para ortakları aracılığıyla ruble çekebilir, Binance Convert'te kripto para birimine dönüştürebilir veya spot piyasada takas edebilirler. Açıklamada; kullanıcıların, Binance'in Rusya işletmesinin sahibi olan CommEX'te Rus rublesi emri verebilecekleri de belirtildi.

Binance tarafından yapılan duyuruda, şu ifadelere yer verildi:

CommEX'i P2P ticareti için kullanmak üzere CommEX hesabına kaydolmanız veya giriş yapmanız ve ilgili Binance hesabına bağlamanız yeterlidir. Bağlantı tamamlandıktan sonra kullanıcılar, varlıklarını Binance'den CommEX'e aktarabilir ve CommEX'te Rus Rublesi (RUB) ile P2P ticaretine devam edebilirler.

Binance, Yasal Gerekliliklere Uyarak Rusya'dan Ayrıldığını Duyurdu

Binance, Önemli Gelişme için Tarih Verdi: Tamamen Durduruyor!

Eylül ayında Binance, Rusya'dan çıktığını ve işletmesini CommEX'e sattığını duyurdu. Borsa, Rus kullanıcılarına yaklaşık bir yıl süreceğini söylediği başka bir platforma sistematik bir geçiş sözü verdi. Borsa, Rusya'dan ayrılmak için yasal gerekliliklere uyma ihtiyacını gerekçe gösterdi. Daha önce ABD Adalet Bakanlığının (DoJ) Rusya'ya yönelik yaptırımların olası bir ihlali nedeniyle Binance'i soruşturduğuna dair raporlar ortaya çıkmıştı.

Binance, ayrıca 15 Kasım'da Rus rublesi cinsinden para yatırma işlemlerini kabul etmeyi durdurdu. Para çekme işlemleri ise 31 Ocak 2024 tarihine kadar devam edecek. 20 Kasım'da borsa, en önde gelen kripto para birimleriyle ruble çiftlerini kaldırdı.

Kripto para platformu, ayrıca Advcash ödeme sistemiyle olan ortaklığını da sona erdirdi. Bazı haberlere göre; bunun nedeni, müşterilerin söz konusu ağ geçidi aracılığıyla Rusya'daki yaptırım uygulanan bankalardan para transfer etmeleriydi.

Binance, Önemli Gelişme için Tarih Verdi: Tamamen Durduruyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik