Kripto Para Haberleri

Binance ve Paxful Ortaklık Kurdu

Kripto para borsası Binance ve eşler arası (P2P) ticaret platformu Paxful, daha fazla kişiye Bitcoin erişimi sağlamak için ortaklık kurdu.

Ortaklık ile Binance kullanıcıları Paxful’un platformu aracılığıyla Binance’da bulunan Rus rublesi (RUB), Vietnam Dongu (VND), Endonezya rupisi (IDR), Nijerya nairası (NGN) Kolombiya Pezosu (COP), İngiliz Sterlini (GBP), Meksika Pesosu (MXN), Kanada Doları (CAD), Euro (EUR) ve Arjantin Pezosu (ARS) kaydi paraları ile kripto para satın alabilecek.

Paxful Binance’ın Koinal, Simplex, Paxos, TrustToken, Flutterwave ve AdvCash listesine katılan bir başka kaydi para ağ geçidi ortağıdır. Binance, bu ortaklar aracılığıyla Bitcoin satın almaya zaten izin veriyor ancak Paxful yüzlerce ödeme yöntemini desteklemektedir.

Paxful’un kurucusu ve COO’su Artur Schaback:

“Paxful diğer ödeme ağ geçitlerinden farklı olarak, yerel para birimi banka havaleleri, hediye kartları ve çevrimiçi cüzdanlar dahil olmak üzere 300’den fazla ödeme yöntemini destekliyor. Böylece bankaları olmayan kişiler için yeni bir ekosistem doğmuş oluyor.”

Paxful, şu anda platformunda 167 kaydi para birimini destekliyor. Binance ortaklığı için şu anda sadece 10 kaydi para birimini destekleyeceğini ve ilerleyen zamanlarda daha fazla kaydi para desteği ekleyeceğini açıkladı. Paxful, platformda gerçekleştirilen işlemlerinde bir emanet ücreti talep ediyor.

Binance, kaydi para ağ geçidi için olanaklarını genişletmeye devam ediyor. Şu anda, müşteriden müşteriye alım satım tesisinden ayrı olarak yedi ağ geçidini destekliyor.

Binance CEO’su Changpeng Zhao Zhao:

“Yeni bir kullanıcı havuzu, yerel döviz banka havaleleri ve dünyanın en iyi dijital cüzdanları da dahil olmak üzere Paxful’da alternatif olarak kaydi para ödeme yöntemi sunuyor.”

Paxful şu anda sadece Bitcoin’i destekliyor ve ilerleyen zamanlarda bile sadece Bitcoin platformu olarak kalmayı hedefliyor. Paxful, geçen ay yaklaşık 30 milyon dolar eşler arası Bitcoin işlemi yapmıştır. Son 1 yılda, platform 800 binden fazla cüzdan ekleyerek toplamda 3 milyon cüzdana servis sağlıyor.

 

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu