Binance Rehberi

27 Dakikada Okunabilir


Kripto para borsaları arasında dünyanın en fazla tanınan kripto para borsası olarak bilinen Binance.com kripto para borsası rehberi ile yatırımcı olmaya adım adım daha fazla yaklaşacak ve rehberimizin sonunda Binance nasıl kullanılır? Sorularına yanıt alacaksınız. Adı üzerinde Binance.com bir kripto para borsası olmasından dolayı her türlü yatırım işlemlerinizi yapabilir, Bitcoin alabilir ve Bitcoin satabilirsiniz. Binance.com‘da sadece Bitcoin değil onlarca farklı altcoin’i alabilir ve satışını yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sadece Binance nasıl kullanılır? Rehberimizi sonuna kadar okumanız size tam bilgi sahibi olmanız için gerekli olan tüm detayları aktarmaya yetecektir.

Bilinmesi gerekir ki bir kripto para borsasının güvenliği asıl öncelikli öğrenilmesi gereken konudur. Hiçbir kripto para borsası bedavaya ayakta durmadığı üzere Binance.com’da da belirli oranlarda komisyon ücreti alınmakta ve belirli oranlarda komisyon ücretleri sizden çok az miktarlarda da olsa kesilmektedir. Bu kesilen komisyonların olması demek kripto para borsasının daha fazla güvenilir olmasında ve daha fazla sizin hesabınızı koruması anlamına gelebilecek olduğu üzere tam tersi de olabilir. Binance.com güvenilir mi? Sorusunun yanıtı ise ”en güvenilir kripto para borsası’‘ olarak verilebilir.

Binance nasıl kayıt olunur?

Binance kayıt olmak istiyorum, diyorsanız BURAYA tıklayarak (referanssız link) kayıt olma adımlarına başlayabilirsiniz. Kayıt olma sayfasında mail adresinizi ve şifrenizi yazdıktan sonra sistem size bir üyelik numarasını otomatik olarak atayacaktır ve bu numara asla sizin tarafınızdan değiştirilemeyecektir.

Olası güvenlik konularında ve hesabınıza giriş konusunda bu size yarayacak olan bir üyelik kodu olacak olduğundan dolayı mutlaka değiştirilemez olarak yazılı olan kodu bilgisayarınızda bir yerde veya cep telefonunuzda saklayınız. Gerekirse ekran görüntüsü alarak b üyelik numaranızı saklayabilir ve olası güvenlik durumlarında bu sayede kendinizi ispatlayabilirsiniz. Üyelik numarasının değiştirilememesinin nedeni ise belirli bir takım herkesin kendine ait adeta bir güvenlik numarası olması gereksiniminden doğuyor.

Bu adımları tamamladıktan sonra ”Kayıt Ol” butonuna basınız ve mail adresinize gelen aktivasyon linkine basınız. Hemen ardınan sizi birkaç saniye sonra hesabınızın aktif edildiğini belirten bir sayfa ile karşılayacak olan Binance.com, ardından belirli bir takım kuralları onaylamanızı isteyecektir.

Binance aktivasyon sonrası ve güvenlik

Hesabınızı aktif ettikten hemen sonra mail adresiniz ve parolanızı yazarak giriş yapmayı deneyiniz. Giriş yaparken bir yapboz doğrulamasının karşınıza çıkması klasik ilk adım bot olmadığınızı kanıtlamak için getirilmiş olan bir engellemedir ve bu yapbozu boş olan yere getirerek hemen giriş yapabilirsiniz. Birkaç saniye ve %90 doğruluk ile bu yapbozu mouse ile sürükleyerek bırakmanız yeterli olacaktır.

Burada size bazı öneriler ve uyarılar sunacak olan Binance sayfası ile giriş yapar yapmaz karşılaşacaksınız. Tüm uyarıları okuduktan sonra (Binance sayfasında bu yazılar Türkçe olarak değil, İngilizce olarak sizi karşılayacaktır, yukarıdaki görsel Türkçe’ye çevrilmiş olan maddelerin ne anlama geldiğini ifade etmektedir) yanlarında bulunan kutucuklara mouse ile tek tek basarak onay verip en son aşamada ”anlıyorum, devam ” butonuna basmanız hesap açılışınızın olmasında etkili olacaktır.

Bu adımları tamamladıktan sonra sizler artık birer Binance borsası üyesi olduğunuz için hesabınıza ait tüm güvenliği kendiniz sağlamalı ve kripto para alımı ve satışı yapmadan önce kripto para borsasında bulunan hesabınızın güvenliğinden sorumlu olduğunuzu asla unutmamalısınız. Bir bankada nasıl oluyorda online işlem bankacılık şifrenizi ve müşteri numaranızı saklıyor iseniz Binance borsası üye olma adımlarında yazdığınız bilgileri de bu şekilde saklamalısınız.

Hesabınıza giriş yaptıktan sonra yukarıda yazılı olan maddeleri onaylamanızın ardından size 2 aşamalı doğrulamayı etkinleştirip etkinleştirmeyecek olduğunuz konusunda soru sorulacaktır. %80’e varan daha güvenilir bir hesap için 2 aşamalı doğrulama yönteminden size hangisi uygun ise seçmeniz ve bunu onaylamanız daha fazla güvenlik için geçerli olacak bir adımdır.

2 aşamalı doğrulama %99’a varan bir güvenlik artışı sağlayacak etkendir. 2 aşamalı doğrulama yapılan hesaplar siber saldırılar durumunda dahi 2. aşama aşılamadığından dolayı siber saldırılardan en az zarar ile kurtulmakta ve bireysel saldırılarda da olası bir güvenlik engeli olarak saldırganın karşısına çıkacak olması ve bu aşamayı geçmenin son derece çok zor olmasından dolayı hesabınıza erişiminde büyük bir engel çıkaracaktır. tavsiye olarak 2 aşamalı doğrulama yönteminden bir tanesini aktif olarak kullanmanız ve asla 2 aşamalı doğrulamayı kapatmamanız önerilir.

Google Authenticator güvenlik doğrulamasını seçerseniz Android veya iOS cihazınıza Google’a ait olan uygulamaya ANDROİD için BURAYA tıklayarak sahip olabilir ve hemen ardından Google Authenticator 2 aşamalı doğrulamasını Binance hesabınıza uygulayabilirsiniz. İOS için BURAYA tıklayarak tamamen ücretsiz olarak uygulamayı cihazınıza yüklemeniz diğer aşamada yeterli olacaktır.

SMS ile 2 aşamalı doğrulama yöntemini tercih etmek için ise ”SMS ile doğrulama” yöntemine basmanız hemen ardından cep telefonu numaranızı girdikten sonra cep telefonunuza gelen güvenlik onay kodunu sistemde karşınıza çıkacak olan ekrana yazmanız 2 aşamalı doğrulamanın SMS ile olmasını sağlayacaktır.

  • 2 aşamalı doğrulama yönteminden sadece 1 tanesini aktif olarak kullanabilirsiniz. 3 aşamalı doğrulama yöntemi olarak bir seçenek hiçbir kripto para borsası tarafından sunulmadığından dolayı bu şekilde seçenek sunulmuştur ve genellikle en fazla tercih edilen seçenek dünyada SMS ile doğrulamadan yanadır. SMS ile doğrulamayı seçmeniz durumunda olası SMS ücretlerinin uygulanmaması için gelen mesaja asla yanıt vermemeli ve sadece gelen mesajı okumanız yeterli olacaktır. SMS ile gelen güvenlik kodunu asla başkaları ile paylaşmayarak hesabınızın koruma altında kaldığından daha fazla emin olabilirsiniz. Gelen güvenlik kodu asla Binance yetkilileri tarafından istenmez ve istenmesi tamamen yasaktır. Bu şekilde sizi ”Binance.com’dan arıyoruz güvenlik kodunu vermeniz gerekiyor” sözlerine asla itibar etmeyiniz.

Mail adresinize Binance.com’dan geliyor gibi görünen maillerin doğruluğundan emin olabilmek için ise hesap sayfasında bulunan ”anti-spam kodu” kısmından hesabınıza 4 ila 20 karakter arasında özel olmayan bir mail gönderim güvenlik kodu ekleyerek mail adresinize gelen mailin Binance.com’dan gelip gelmediğini anlayabilirsiniz. Mail adresinize gelecek olan mail eğer ki Binance.com’dan geliyor ise buraya yazdığınız ve kayıt ettiğiniz anti-spam kodu gelen mailde ilk görünür alanda yazacaktır. Eğer bu kod sizin yazdığınız kod ile birebir uyuşuyor ise o mail güvenilir ve Binance.com’dan geliyor demektir.

Bu sayede sahte ve spam mailler aldığınızda hesap güvenliğinizi riske atmaz ve olası hesap güvenliği konusunda sorunlar yaşamazsınız. Burada sadece dikkatli olmanız gereken konu anti-spam kodu kısmına asla hesap şifrenizi yazmamak veya özel bir şifre, bilgi yazmamak yeterli olacaktır. Örneğin anti-spam kodu olarak yazacak olduğunuz kısmına ”100100” yazabilir ve bu kodu kendinizin yazdığınızı hatırlayacak olduğunuzdan dolayı o mailin spam olup olmadığını anlayabilecek olduğunuz üzere olası mail saldırısı durumunda da hesabınızın güvende kalmasına katkıda bulunmuş olursunuz. Binance.com daha önce hiçbir kripto para borsası tarafından sunulmayan bu mail doğrulaması yöntemi ile tarihte en güvenilir kripto para borsaları arasında ilk sırada yerini almayı hak etmiş bir kripto para borsasıdır ve dünyada en fazla güvenli olarak gösterilen kripto para borsaları arasında birinci sırada yer almaktadır.

 Binance ‘Beyaz Liste Çekim’ Nedir?

Binance.com’da hesabınıza giriş yapar yapmaz sayfanın alt kısmında ”whitelabel” olarak yazan ”beyaz liste” adı verilen bu güvenlik yöntemi olası bir virüs durumlarına karşı alınmış olan güvenlik önlemidir. Bu güvenlik önleminin amacı son zamanlarda bilgisayarlara siber saldırganlar tarafından kolay bir şekilde yüklenen ve kripto para cüzdan adresinin değişmesinde etkili olan virüslerin engellenmesinde ve olası bir para kaybı yaşanmasının önüne geçmektedir.

Basit bir şekilde beyaz liste özelliğinin amacı sadece sizin bu listeye ekleyecek olduğunuz cüzdan adreslerine çekim yapılmasını sağlayacak olan güvenlik önlemidir.

”Adres Yönetimi, para çekme adreslerinin her biri için not kaydetmenize ve yazmanıza izin verir. İsteğe bağlı Beyaz Liste işlevi, yalnızca beyaz listeye eklenmiş adreslere para çekme izni vererek paranızın korunmasına yardımcı olur.”

Son zamanlarda siber saldırganlar bilgisayarlara ve cep telefonlarına belirli uygulamalar ve adımlar ile yükledikleri virüs ve trojan’lar ile birlikte kripto para cüzdanı kopyalandığı sırada bu adresi kendi kripto para cüzdan adresleri ile değiştirmektedirler. binance.com’da olan ‘beyaz liste’ ise bu listeye ekleyecek olduğunuz cüzdan numaraları dışında hiçbir cüzdana kripto para transferi yapılamaması için alınmış çok etkili bir güvenlik önlemidir. bu önlemi kullanırken dikkatli olmanız gereken nokta ise kripto para cüzdan numaranızı bu listeye eklerken mutlaka manual olarak kontrol etmeniz ve cüzdan numarasının size ait olduğundan emin odluktan sonra bu listeye eklemeniz gerektiği hususunda olmamlıdır.

Binance.com BTC Çekim Limiti Yükseltme

Binance’de hesap doğrulaması yapmadan 24 saat boyunca (bu konuda Türkiye ve sistem saati arasında farklar olabilecek olduğu ve birkaç dakikalık gecikmelerin normal olduğu bilinmelidir) çekim yapılabilecek olan Bitcoin limiti 2 BTC ile sınırlandırılmıştır. Binance bu sınırı koymasının nedenini yine sistemin tam güvenliğini sağlamak ve olası kripto para kayıpları olmaması ve olası gizli faaliyetlerde kripto para kullanıcısının kim olduğunun bilinmesi için bu şekilde önlemler almıştır. Borsa tarafından alınan bu önlem sayesinde olası siber saldırı durumlarında dahi hesaplarda eğer ki doğrulama yapılmadıysa en fazla 2 BTC bulunacak olduğundan dolayı kayıp en az oranda olacaktır ve henüz yeni olan birçok yatırımcı bu doğrulama adımını yapmadığı için adeta bir oto güvenlik önlemi olarak alınmış olan bir önlemdir.

BURAYA tıkladıktan sonra hesabınız eğer ki açık ise hemen karşınızda ”doğrulama dökümanlarını gönder” diye bir SARI ile yazılmış olan bir yazı göreceksiniz. Bu butona tıkladıktan sonra size belirli kimlik, ehliyet veya pasaport ile doğrulama yapmanızı isteyecek ve bu adımları güncel olarak web kameranız aracılığı ile yapmanız veya fotoğraf olarak göndermeniz için sizi sistem otomatik olarak yönlendirecektir. Hesap doğrulaması sırasında kendiniz ve kendinize ait olan belgeleri net şekilde kameraya görünecek şekilde göstermeli ve asla belirli alanları kapatmayarak kendinizi net bir şekilde göstermelisiniz. Aksi durumda Binance otomatik bot adımını dahi geçmeniz mümkün olmayacaktır. Hesap doğrulaması için gönderdiğiniz belgeler en geç 48 saat içerisinde incelendikten sonra size ait olduğu onaylanır ise hesabınız 24 saat içerisinde 100 BTC çekecek limite güncellenerek LEVEL 2 aktif edilecektir.

  • Eğer gönderecek olduğunuz belgeler size ait değilse ve kendinizi göstererek farklı kişilere ait belgeler ile doğrulama yapmaya çalışıyor iseniz bu durumda sistem LEVEL 1 olan hesabınızın suspended ”bloke” olmasına neden olabilir. Bunun için lütfen kendinize ait olan ve net olarak kameranın odaklanabilecek ışığın çok az veya çok olmadığı ortamlarda doğrulama yapmaya çalışınız.

Binance Kripto Para Alımı

Binance.com’da Türkiye’den direkt olarak para yüklemeniz mümkün değildir. Bunun için yerel bir Türk kripto para borsasına mevcut TL aktarımı yapmanız gerekir. Eğer Türkiye’de yerel bir kripto para borsasında hesabınız yok ise yerel kripto para borsalarından herhangi birisinden hesap açarak tamamen ücretsiz olarak hesap açtıktan sonra istediğiniz miktarda yerel kripto para borsası hesabınıza aktarım yapmanız yeterli olacaktır. Bu aşamadan sonra Binance.com’da daha rahat kripto para alımı yapabilmek için Bitcoin aldıktan sonra Binance.com’da bulunan Bitcoin hesabınıza aktarım yapmalısınız.

Lütfen burayı dikkatlice atlamadan güvenliğiniz için okuyunuz. Binance.com’a asla Türk Lirası gönderemezsiniz. Binance.com’a sadece Bitcoin ve altcoin gönderebilir ve daha çok Bitcoin gönderimi yapmayı tercih edebilirsiniz. Bitcoin gönderimi için Binance Bitcoin cüzdanı hesabınıza aktarım yapmalı, eğer Binance.com’da bulunan hesabınıza Ethereum veya farklı bir altcoin aktarımı yapacak iseniz hangi kripto parayı aktaracak iseniz o kripto paraya ait olan Binance cüzdan adresinize gönderim yapmalısınız. Binance.com’da altcoin alabilmek için bir kripto paraya sahip olmalısınız ve daha rahat hareket edebilmek için Binance cüzdan hesabınızda mutlaka Bitcoin tutmanız önerilir. Eğer buraya kadar anladıysanız sonraki adıma geçebiliriz.

Yerel Türk kripto para borsası hesabından Binance.com’a kripto para transferi yaptığınızı varsayarak diğer adımlara devam edelim.

Binance hesabınıza girdikten sonra hemen sol üst tarafta ”borsa” adı altında Binance logosunun yanında duran kutucuğa basarak ”basit” seçeneğini seçiniz.

Karşınıza bu şekilde bir sayfa gelecektir. Bu sayfadan altcoin alabilir ve satışlarınızı rahat bir şekilde tek 2 işlem kutucuğundan yapabilirsiniz. Binance nasıl altcoin alınır? Sorusunun yanıtını ise hemen alt tarafta vereceğiz.

Açılan sayfada sağ üst kısımda gördüğünüz yere almak istediğiniz altcoin’i yazınız. Buraya altcoin ismi yazarken ”ETH veya Ethereum” olarak istediğiniz altcoin kısaltmasını veya uzun hali ile adını yazabilirsiniz. Yazdıktan sonra alt 2 kutuca yazdığınız altcoin’in yeşil olan kutucukta alım, kırmızı olan kutucukta ise satım işlemi için gerçekleştirebilecek olduğunuz adımlar yazacaktır. Buraya alt kısımda ne kadarlık altcoin almak istediğinizi Bitcoin cinsinden veya altcoin cinsinden yazabilir veya %25-%100 arasında hesabınızda bulunan kripto para karşılığı kadar altcoin alabilirsiniz. Pembe-kırmızı (bilgisayar ekranına göre bu renk farklılık gösterebilir sizde pembe veya kırmızı görünmesi normaldir. Apple cihazlarda pembe görünecektir)  kısımda ise altcoin satışı yapabilirsiniz.

Binance Kripto Para Satma ve Para Çekme

Binance kripto para satma, ise bu 2 ekrandan sağ tarafta kalan pembe ekrandan yapılabilmektedir. Burada istediğiniz kadar altcoin satışını Bitcoin karşılığı yapabilirsiniz. Alım kısmında olan miktar kısmında olduğu şekilde ne kadarlık altcoin satmak istiyor iseniz yazmanız durumunda sistem otomatik olarak güncel Bitcoin ve altcoin fiyatlarına göre size belirli oranda bir karşılık belirleyecek ve bu orandan satış yapmanıza izin verecektir. Bu noktada dikkatli olmanız gereken nokta ise satış yaparken %25 ila %100 oranında altcoin satışı yapabilecek olduğnuz seçenekleri seçerek daha kolay ve daha hızlı satış yapabilecek olduğunuz yönündedir.

Eğer hesabınızda bulunan altcoin’in %25 kadarını satmak istiyorsanız %25 yazısına basmanız ve hemen ardından ”sat” butonuna basmanız yeterli olacaktır. Bu sayede olası kayıpları biraz daha önlemiş olabilecek olduğunuz üzere olası kripto para güncel kur değerinden o kadar az etkilenirsiniz. Yine de bu aşamada dikkatli hareket etmek ve güncel kripto para fiyatlarını takip ederek hareket etmeniz son derece önemlidir. Limitli satış yapmak istediğinizde ise altcoin belirli bir fiyata eriştiğinde satış yapmak için aynı ekranda ”limit” kısmına basarak ilgili belirlediğiniz limiti girip bir satış alarmı kurabilir ve bu seviyeye ulaşması durumunda siz hesapta olmasanız bile Binance.com tarafından o an satış veya alım yapılmasına onay ve izin verebilirsiniz. Burada limit belirlerken mutlaka olabildiğince yüksek limit belirlemek yerine olabilecek ve aklınızda olan limiti belirlemeniz son derece kayıp yaşamamanız için önemlidir.

Funds > Deposit Withdrawals kısmından ise hesabınızda bulunan kripto paraları çekebilirsiniz. Çekim ücretleri için aşağıda bulunan mevcut güncel Binance çekim ücretleri listesini inceleyebilirsiniz.

Binance Para Çekme Ücretleri Ne Kadar? – Ağustos 2018

Coin / TokenMinimum WithdrawalWithdrawal Fee
BNB
Binance Coin0.340.17 BNB
BTC
Bitcoin0.0020.0005 BTC
NEO
NEO10 NEO
ETH
Ethereum0.020.01 ETH
LTC
Litecoin0.0020.001 LTC
QTUM
Qtum0.020.01 QTUM
EOS
EOS0.10.05 EOS
SNT
Status8442 SNT
BNT
Bancor2.21.1 BNT
GAS
NeoGas0.0010 GAS
BCC
Bitcoin Cash0.0020.001 BCC
BTM
Bytom105 BTM
USDT
TetherUS6.83.4 USDT
HCC
HealthCare Chain0.0010.0005 HCC
OAX
openANX19.69.8 OAX
DNT
district0x15276 DNT
MCO
MCO0.780.39 MCO
ICN
ICONOMI7.23.6 ICN
ZRX
0x4.82.4 ZRX
OMG
OmiseGO0.880.44 OMG
WTC
Walton10.5 WTC
LRC
Loopring30.415.2 LRC
LLT
LLToken267.8 LLT
YOYO
YOYOW101 YOYO
TRX
TRON101 TRX
STRAT
Stratis0.0020.1 STRAT
SNGLS
SingularDTV14874 SNGLS
BQX
ETHOS7.23.6 BQX
KNC
KyberNetwork6.63.3 KNC
SNM
SONM5829 SNM
FUN
FunFair19899 FUN
LINK
ChainLink10.65.3 LINK
XVG
Verge0.20.1 XVG
CTR
Centra7035 CTR
SALT
Salt73.5 SALT
MDA
Moeda Loyalty Points5.82.9 MDA
IOTA
MIOTA100.5 IOTA
SUB
Substratum17.88.9 SUB
ETC
Ethereum Classic0.020.01 ETC
MTL
Metal5.22.6 MTL
MTH
Monetha14874 MTH
ENG
Enigma4.82.4 ENG
AST
AirSwap36.818.4 AST
DASH
Dash0.0040.002 DASH
BTG
Bitcoin Gold0.0020.001 BTG
EVX
Everex7.63.8 EVX
REQ
Request Network75.637.8 REQ
VIB
Viberate8844 VIB
POWR
PowerLedger17.48.7 POWR
ARK
Ark0.20.1 ARK
XRP
Ripple220.25 XRP
MOD
Modum42 MOD
ENJ
EnjinCoin9045 ENJ
STORJ
Storj11.65.8 STORJ
KMD
Komodo0.0040.002 KMD
RCN
Ripio Credit Network16884 RCN
NULS
Nuls0.020.01 NULS
RDN
Raiden Network Token9.44.7 RDN
XMR
Monero0.10.04 XMR
DLT
Agrello74.437.2 DLT
AMB
Ambrosus25.212.6 AMB
BAT
Basic Attention Token168 BAT
ZEC
Zcash0.010.005 ZEC
BCPT
BlockMason Credit Protocol38.619.3 BCPT
ARN
Aeron11.25.6 ARN
GVT
Genesis Vision0.60.3 GVT
CDT
Blox288144 CDT
GXS
GXChain0.60.3 GXS
POE
Po.et340170 POE
QSP
Quantstamp8844 QSP
BTS
BitShares501 BTS
XZC
ZCoin0.040.02 XZC
LSK
Lisk0.20.1 LSK
TNT
Tierion17889 TNT
FUEL
Etherparty250125 FUEL
MANA
Decentraland5025 MANA
BCD
Bitcoin Diamond21 BCD
DGD
DigixDAO0.060.03 DGD
ADX
AdEx17.48.7 ADX
ADA
Cardano41 ADA
PPT
Populous0.740.37 PPT
CMT
CyberMiles3417 CMT
XLM
Stellar Lumens210.01 XLM
CND
Cindicator19296 CND
LEND
EthLend256128 LEND
WABI
WaBi19.89.9 WABI
SBTC
Super Bitcoin0.0010.0005 SBTC
BCX
BitcoinX0.50.5 BCX
WAVES
Waves0.10.002 WAVES
TNB
Time New Bank272136 TNB
GTO
Gifto4020 GTO
ICX
ICON0.040.02 ICX
OST
OST11256 OST
ELF
aelf8.84.4 ELF
AION
AION5.22.6 AION
CVC
Civic26.413.2 CVC
REP
Augur0.20.1 REP
GNT
Golem22.211.1 GNT
DATA
Streamr DATAcoin92.846.4 DATA
ETF
ETF21 ETF
BRD
Bread9.44.7 BRD
NEBL
Neblio0.10.01 NEBL
VIBE
VIBE104.252.1 VIBE
LUN
Lunyr1.040.52 LUN
CHAT
ChatCoin235117.5 CHAT
RLC
iExecRLC7.23.6 RLC
INS
INS Ecosystem11.25.6 INS
IOST
IOStoken229.8114.9 IOST
STEEM
Steem0.020.01 STEEM
NANO
NANO10.01 NANO
AE
Aeternity3.21.6 AE
VIA
Viacoin10.01 VIA
BLZ
Bluzelle26.813.4 BLZ
SYS
Syscoin21 SYS
NCASH
Nucleus Vision568.6284.3 NCASH
POA
POA Network0.020.01 POA
ONT
Ontology21 ONT
ZIL
Zilliqa8241 ZIL
STORM
Storm410205 STORM
XEM
NEM84 XEM
WAN
Wancoin0.20.1 WAN
WPR
WePower15276 WPR
QLC
QLC Chain21 QLC
GRS
Groestlcoin0.40.2 GRS
CLOAK
CloakCoin0.040.02 CLOAK
LOOM
Loom Network35.617.8 LOOM
BCN
Bytecoin1001 BCN
TUSD
TrueUSD3.321.66 TUSD
ZEN
ZenCash0.0040.002 ZEN
SKY
Skycoin0.020.01 SKY
THETA
Theta Token4824 THETA
IOTX
IoTeX251.4125.7 IOTX
QKC
QuarkChain116.4458.22 QKC
AGI
SingularityNET74.937.45 AGI
NXS
Nexus0.040.02 NXS
SC
Siacoin10.1 SC
EON
EOS Network1110 EON
NPXS
Pundi X20221011 NPXS
KEY
Selfkey554277 KEY
NAS
Nebulas0.20.1 NAS
ADD
ADD21 ADD
MEETONE
MEETONE105 MEETONE
ATD
Atidium21 ATD
MFT
Mainframe554277 MFT
EOP
EOSpace105 EOP
DENT
DENT1142571 DENT
IQ
Everipedia21 IQ
ARDR
Ardor42 ARDR
HOT
Holo53102655 HOT
VET
VeChainThor200100 VET
DOCK
DOCK202101 DOCK
POLY
POLY168 POLY
VTHO
VTHO4221 VTHO
ONG
ONG10.1 ONG
PHX
PHOENIX21 PHX
HC
HyperCash0.10.005 HC
EDO
Eidoo3.81.9 EDO
WINGS
WINGS23.611.8 WINGS
NAV
NAV Coin0.40.2 NAV
TRIG
Triggers177.888.9 TRIG
APPC
AppCoins37.218.6 APPC
PIVX
PIVX0.10.02 PIVX

Binance Güvenilir Mi?

Binance kripto para borsası güvenilir mi? Sorusunun detaylı yanıtını vermek gerekirse okuduğunuz bu makalede gördüğünüz üzere dünyanın en güvenilir Bitcoin borsası veya kripto para borsası olarak isimlendirilebilecek olan borsalarından bir tanesi Binance’dir. Hem alınan güvenlik önlemleri sayesinde yatırımcıları korumakta olan bu kripto para borsası, her geçen yıl kendisine daha fazla güç katmakta ve günlük 1.5 milyar doların üzerinde işlem hacmi ile milyonlarca kişinin gün içerisinde milyarlarca dolarlık işlem yaptığı kripto para borsasıdır. Bu nedenle hem güvenilir, hem daha düşük işlem ücretleri dolayısı ile tercih edilebilecek olan kripto para borsalarının başında gelen Binance, dünyada en fazla işlem hacmine sahip kripto para borsaları arasında ilk sıralarda kendisine pay ve yer bulmuştur.

Binance Stop-Loss Nedir ve Stop-Loss Kullanımı

Eğer ki daha az yükseliş ve düşüşlerden kayıp yaşamak ve en az zararla çıkmak istiyorsanız Stop-Loss kullanımı ile birlikte aklınıza takılan bu sorunu çözebilirsiniz. Stop-Loss bir nevi sizin yükseliş ve düşüşlerden daha az zarar ile çıkmanızı ve neredeyse en düşük zarar ile kurtulmanızı sağlayan özel olarak geliştirilmiş olan özelliktir.

Stop-Loss kullanımı ile ilgili yine alım ve satım yapılan sayfada ”Stop-Loss” butonuna basmalısınız. Satış için ve alım için iki ayrı kutucukta bu özelliği kullanabilirsiniz ve her iki ayrı kutucuk için belirleyecek olduğunuz tutarlar esas alınacak ve sistem özelliği sizin belirlediğiniz tutarlara göre işleyecektir.

Alım ve Satım için Stop-Loss özelliği kullanımı için limit kısmına eğer ki 20.000 dolar yazdıysak bu durumda 20.000 dolar limit kısmında Stop kısmında ise 19.000 dolar örneğini varsayarak hareket edelim. Burada bizim aslında Stop-Loss özelliğinden istediğimiz yatırım ve paramızın sistem tarafından yönetilmesi. Bu örnekte alım ve satım için değerlendirecek olursak, sisteme girdiğimiz Limit 20.000 dolar, Stop ise 19.000 dolar olduğu için 19.000 dolar seviyesini geçtiğinde alış yapmaya başlayabilecek olduğu ve 20.000 dolar seviyesine kadar alım yapılabilecek olduğunu ve 20.000 dolar üzerinde alımın kesilmesi emrini Stop-Loss özelliği ile kullanmış oluyoruz. Aynısını satış için düşünürsek yine belirli bir miktara gelince satış yapabilecek olduğunu ve en yüksek satış yapması gereken Limit ile en az satış yapması gereken Stop özelliğinin kullanımına emir vermiş oluyoruz.

Uyarı ve Öneriler!

Binance.com kullanımı sırasında, öncesi/sonrasında bazı dikkat etmeniz gereken maddeler vardır.

  • Binance.com’a giriş yaparken her zaman için mutlaka adres URL satırından ”binance.com” yazarak giriş yapın. Asla ”Binannce.com” benzeri 2 harf ile yazılmış veya benzeri şekilde yazılmış olan internet adreslerine giriş yapmayın, eğer giriş yaptıysanız hemen tarafınızın ayarlarını ve geçmişini sıfırlayarak Binance.com’da bulunan hesabınızın şifresini ve mail hesabınızın şifresini değiştirin.
  • Binance.com’a girdiğiniz zaman adres çubuğu kısmında ”binance.com” yazan yerin sol tarafında yeşil bir kilit simgesi göreceksiniz. Bunun internetteki adı SSL olarak geçmekte olup eğer ki bu yeşil kilit işaretini göremiyor veya farklı renklerde görüyor iseniz (sarı veya kırmızı) asla o siteye giriş yapmayın ve birkaç dakika sonra farklı tarayıcıdan tekrar deneyin.
  • Halka açık alanlarda kullandığınız Wifi veya ortak internet bağlantılarında kesinlikle Binance’ye veya farklı kripto para borsa hesabınıza giriş yapmayın. Bu tür ortak ağ alanlarında birçok siber saldırganın virüslü dosya paylaşımı olabildiği üzere IP adresi üzerinden sizin haberiniz dahi olmadan cihazınıza girebilecek ve tüm kripto para borsası hesabınızı sıfıra sıfır hale getirebilecek bir takım güvenlik açıkları son derece çok ve fazladır.
  • Bu makalede yazılı olan ve görsel olarak verilmiş olan kripto para oranları Ağustos 2018 bugüne ait olarak günceldir. Bu makaleyi okuduğunuz sırada bu oranlar değişmiş olabilecek olduğundan dolayı yapacak olduğunuz tüm işlemler öncesinde gerekli kripto para fiyatlarını kontrol etmelisiniz.
  • Hesabınıza ait hiçbir bilgiyi asla güvenmediğiniz kişiler veya akrabalarınız ile paylaşmayın.
  • Sosyal medya veya benzeri anonim olarak bulunduğunuz web sitelerinde dahi asla Binance borsası hesabınıza ait bilgileri ve kripto para sahibi olduğunuza dair bilgileri vermeyin ve kripto para sahibi olan bir insan olduğunuzu asla başkalarına söylemeyin. Güvenliğiniz için gelen güvenlik SMSlerini ve maillerini okuduktan hemen sonra silerek kendinizin daha fazla güvende olmasına katkıda bulunun. Bilgisayarınızın bir güçlü parola ile açılır olmasına ve Binance hesabınıza ait bilgilerin şifrelerinin ”otomatik doldurma” ile doldurulmadığından emin olunuz. Otomatik doldurma farklı internet sitelerinde bu bilgilerin görülmesine neden olabilir ve Binance borsası rehberi makalesinde belirtilen güvenlik adımlarının geçersiz olmasına neden olabilir.

error: Kopyalama Engellendi!