Blockchain Haberleri

Binance Smart Chain Kullanıcı Açısından Ethereum’a Yaklaşıyor

Son zamanlarda Ethereum ağı, kullanıcı aktivitesinde önemli bir büyüme kaydetti. Bu, öncelikle akıllı sözleşmelere olan artan ihtiyaç ve DeFi etrafındaki heyecandan kaynaklanıyor. Yine de Binance Smart Chain’in (BSC) aktif adres sayısında Ethereum’u geçmesi an meselesi gibi duruyor.

Etherscan ve BscScan verilerinin karşılaştırması, BSC’nin şu anda günlük aktif adres sayısında keskin bir artış kaydettiğini, Ethereum’un ise Ekim 2020’den bu yana büyük ölçüde sabit kaldığını gösteriyor. Günlük aktif adres sayısındaki artış, BSC için Şubat 2021’de başladı ve o zamandan beri istikrarlı bir şekilde yükseliyor.

Binance Smart Chain Kullanıcı Açısından Ethereum’a Yaklaşıyor - Koinbox.Net

Şu anda BSC ağında günlük olarak yaklaşık 400.000 aktif adres var ve bu Ekim 2020’deki Ethereum ortalamasından daha fazladır. Ethereum’un ortalama günlük aktif adres sayısı 600.000’e yakınınken bu büyüme hızı ile BSC’nin Ethereum’u yakalaması an meselesi olabilir.

Binance Smart Chain faaliyetindeki ani yükseliş, Ethereum ağında sürekli olarak artan işlem ücretlerinden kaynaklanıyor olabilir. Ethereum ağında yüksek aktivite nedeniyle geçen yıldan bu yana işlem ücretleri artıyor. Sonuç olarak, ağın kullanıcıları alternatif ağları arıyor. Ethereum şu anda liderliğini sürdürmesine rağmen insanlar Ethereum’un yerine yeni bir seçenek arıyor. Kullanıcılar artık Binance Smart Chain ve Tron’a geçiyor.

Binance Coin (BNB) fiyatında boğa sinyali

Bu istatistikler, Binance Coin (BNB) fiyatındaki son artışla da örtüşüyor. BNB şu anda yaklaşık 90 milyar dolarlık piyasa değeri ile 3. en büyük kripto para birimidir. Fiyat, son 7 günde %50 değer kazandıktan sonra dün 638 dolarda tüm zamanların en yüksek seviyesine çıktı.

Bununla birlikte Ethereum, 2.267 dolarlık rekor yüksek seviye ve 250 milyar dolarlık piyasa değeri ile BNB’nin çok daha önünde yer alıyor. Ethereum ağında yeni ölçeklendirme çözümleriyle gelecek ETH 2.0 işlem ücreti sorunu çözülebilir ve Ethereum liderliğini koruyabilir. Tabi bunun olması için daha çok zaman var ve bu yüzden BSC’nin yakın gelecekte Ethereum’u geride bırakma ihtimali çok yüksektir.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu