Anasayfa Sektörel Binance, Sorunlu Borsadan 346 Milyon Dolar Taşırken Yakalandı!

Binance, Sorunlu Borsadan 346 Milyon Dolar Taşırken Yakalandı!

Sektörel

Binance, Mayıs 2018 ile Eylül 2022 arasında bu sorunlu borsada Bitcoin (BTC) alan ilk üç karşı taraf arasında yer aldı.

Binance, Sorunlu Borsadan 346 Milyon Dolar Taşırken Yakalandı!

Dünyanın en büyük kripto borsası Binance, ele geçirilen dijital varlık borsa Bitzlato'dan yaklaşık 346 milyon doları işlerken yakalandı. Raporlara göre, işlemler Bitcoin'de (BTC) yapıldı. Bitzlato'nun kurucusu Anatoly Legkodymov, kara para aklama planı yürütmekle suçlandığı iddiasıyla ABD makamları tarafından tutuklandı.

Binance, Eylül 2022'ye Kadar Bitcoin (BTC) Aldı

Bir rapora göre Binance, Mayıs 2018 ile Eylül 2022 arasında Bitzlato'da Bitcoin (BTC) alan ilk üç karşı taraftan biriydi. Bu ayrıntılar, ABD Hazine Bakanlığı'nın Mali Suçları Uygulama Ağı (FinCEN) tarafından açıklandı.

Binance, Eylül 2022'ye Kadar Bitcoin (BTC) Aldı

Bitzlato ile etkileşime giren başka bir kullanıcının, bir Rus karanlık ağ pazarı olan Hydra olduğunu da sözlerine ekledi. Diğer bir büyük kullanıcının LocalBitcoins adlı küçük bir kripto borsası ve Finiko adlı bir yatırım sitesi olduğu bildirildi.

Reuters, Binance sözcüsünün konuya yanıt verdiğini bildirdi. Borsanın uluslararası kanun yaptırımlarına önemli yardım sağladığını söylediler. Binance, Bitzlato soruşturmasını desteklemeye istekli.

Sözcü, konu üzerinde birlikte çalışmaya kararlı olduklarını da sözlerine ekledi. Ancak, Bitzlato ile yaptıkları ticaret hakkında ayrıntı vermeyi reddediyorlar. Ancak Reuters, Bitzlato ve Hydra'nın şu ana kadar konuya yanıt vermediğini bildirdi.

Bu arada rapor, Binance veya diğer kullanıcıların herhangi bir yasayı çiğnediğine dair hiçbir kanıtları olmadığını da ekliyor.

Kaynak: CoinGape

Binance, Sorunlu Borsadan 346 Milyon Dolar Taşırken Yakalandı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Haber Hakkında Bir İfade Bırak
Yorumlar(0)
Koinbox Lounge
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
MyDexPay Coin (XMD) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik