Kripto Para Haberleri

Binance Tesla hisse senetlerinin tokenini yaptı!

Binance geleneksel finansı kripto para sektörüne getiriyor. Lider kripto para borsası Binance, tam ve geleneksel hisseleri satın almak zorunda kalmadan potansiyel temettüler de dahil olmak üzere daha geniş bir kesimin hisse senetlerinin sermaye getirilerine katılmayı amaçlayanlar için alım ve satımı yapılabilir hisse senedi tokenlerini piyasaya sürüyor.

Tesla hisseleri token oldu

Binance hisse senedi tokeni biçiminde halka açık ilk hisse senedi olarak, hisse fiyatı şu anda 700 dolar civarında seyreden Tesla hisse senetlerini listeleyecek. Kullanıcılar, fiziksel bir hisse sertifikasının velayetinin gerekli olduğu tam ve geleneksel bir hisse satın almak yerine, dijital bir token ile temsil edilen bir Tesla hissesinin 100’de 1’ini bile satın alabilecek.

Binance Tesla hisse senetlerinin tokenini yaptı! –
Binance Tesla hisse senetlerinin tokenini yaptı! 3

Binance:

Her bir dijital token, hisse senedinin bir hissesini temsil ediyor ve ödenmemiş tokenleri temsil eden temel menkul kıymetlerin bir saklama portföyü tarafından tamamen destekleniyor. Kullanıcılar kesirli hisse senedi ticareti yapabilecek.

Bir hisse senedi tokeninin 100’de 1’i bir Tesla hissesinin aynı kısmını temsil edecek. Hisse senedi fiyatları, ABD dolarına sabitlenmiş ve Paxos Trust Company tarafından ihraç edilen bir sabit koin olan Binance USD (BUSD) cinsinden ödenecek. Yine de hisse senedi tokenleri gerçek hisselere geçiş için kullanılamıyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Hackerlar Gözlerini Kripto Para Birimlerine Çevirdikten Beri DDoS Saldırıları Azaldı

Binance CEO’su Changpeng Zhao, dijital hisse senedi tokenlerinin geleneksel ve kripto para piyasaları arasında bir köprü sağlayacağına ve hisse senedi piyasalarına erişimi genişleteceğine ve bunun sonucunda daha kapsayıcı bir finansal gelecek sağlayacağına inandığını söyledi.

Çin, Türkiye ve ABD’de kullanılamayacak

Türkiye’de Bitcoin Kabul Eden Yerler
Binance Tesla hisse senetlerinin tokenini yaptı! 4

Dijital hisse senedi tokenlerinin ticareti komisyonsuz olacak. Binance’un bu ürünü lisanslı Alman yatırım şirketi CM-Equity AG ve İsviçre merkezli varlık belirtme platformu Digital Assets AG ile birlikte geliştirildi. Binance’ın hisse senedi tokenleri, Çin, Türkiye ve Amerika Birleşik Devletleri gibi sınırlı yargı bölgelerine kullanılamayacak. Ayrıca borsada dijital hisse senedi token tüccarı olmak için KYC süreçlerinin tamamlanması gerekiyor.

Bugün yapılan açıklamaya göre Binance’in 2021 1. çeyreği işlem hacminde %260 ve kullanıcılarda %346 artış yaşandı. Bu arada, borsanın yerel tokeni Binance Coin (BNB) bu yıl şimdiye kadar %900’den fazla artış gösterdi.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu