Coin Fiyatı

Binance USD (BUSD) Fiyatı ve Grafiği – 1 Binance USD (BUSD) Kaç TL Kaç Dolar?

Binance USD (BUSD) Nedir?

Binance USD (BUSD), ABD dolarına sabitlenmiş itibari para destekli bir kripto para birimidir. Her Binance USD (BUSD) birimi için rezervde tutulan bir ABD doları bulunuyor. Yani Binance USD (BUSD) arzı 1:1 oranında ABD dolarına sabitleniyor. Kullanıcılar, tokenlerini itibari parayla değiştirebilir. Bunun tam tersi de mümkün olabilir. Projenin sahibi olan Paxos, Binance USD (BUSD) rezervlerinin hesap denetim raporlarını her ay yayınlıyor. Sabit bir coin olan Binance USD (BUSD), istikrarlı bir piyasa değerini muhafaza etmek amacıyla yaratıldı. Binance USD (BUSD), kripto alanından çıkmalarına gerek olmadan ticaretle uğraşan kişiler ile yatırımcıların blok zincirinde düşük volatiliteli bir varlığa sahip olmalarını sağlıyor.

Binance ile kripto para takas ettiyseniz ya da kripto para satın aldıysanız kesinlikle Binance USD’ye (BUSD) denk gelmişsinizdir. Binance USD (BUSD), Binance tarafından borsada sunulan ticaret çiftleri arasında yaygındır. ABD dolarının dijital bir sürümü olarak görülen Binance USD (BUSD), söz konusu doların değerine sabitlenir. Yatırımcıların neden Binance USD (BUSD) tuttuklarını anlamıyor olabilirsiniz. Binance USD (BUSD) gibi sabit coinler, kripto ekosisteminde önemli bir yere sahiptir. Teknik bakımdan Binance USD (Binance), itibari para destekli bir sabit coin. Yani ABD dolarının fiyatı düştüğünde ya da yükseldiğinde Binance USD (BUSD) fiyatı da aynı seviyelerde görülür. Bu, sabit coinlerin genel özelliğidir.

Binance USD (BUSD); hız, esneklik ve erişilebilirlik gibi 3 farklı özellik sunar. Binance ya da Paxos üzerinden söz konusu tokene rahatlıkla erişim sağlanabilir. Binance USD (BUSD), Binance’in borsa veya fiat-kripto ağ geçidi hizmetleri aracılığıyla satın alınabilir. Öte yandan, Binance USD (BUSD) tokenlerini basması için Paxos’a ABD doları cinsinden para yollanabilir. Binance USD (BUSD), blok zincirinden ayrılmadan kullanıcıların varlıklarını hızlı bir şekilde istikrarlı hale getirmeleri için gerekli olan esnekliği sağlar. Binance USD (BUSD) kullanan bir kişi, nominal ücretlerle dünya çağında hızlı bir biçimde para yollayabilme imkânına sahip olur.

İlgili İçerik: Binance USD (BUSD) Nedir?

Binance USD (BUSD) Hangi Borsalarda Bulunur?

Binance USD (BUSD) satın almak için en iyi borsalar; Changelly PRO, HitBTC, Gate.io, CoinTiger ve Binance’dir. Tokenler, 3 farklı blok zincirinde bulunur. Bunlar; Binance Zinciri, Binance Smart Chain ve Ethereum’dur. Kullanıcılar, tokenlerini gereksinimlerine bağlı olarak blok zincirler arasında değiştirebilme imkânına sahip olur. Bu, Binance Bridge vasıtasıyla ya da Binance borsasında gerçekleştirilebilir.

Son Dakika Binance USD (BUSD) Fiyatı 2021

Binance USD (BUSD) fiyatı şu anda dolar seviyesinde. TL karşılığına bakıldığında Binance USD (BUSD) fiyatı şu anda TL seviyesinde işlem görüyor. Binance USD (BUSD), tüm zamanların en yüksek seviyesine 14 Haziran 2021 tarihinde 6,29 dolar ile ulaştı. Binance USD (BUSD), tüm zamanların en düşük seviyesini ise 13 Mart 2020 tarihinde 0,88 dolar ile gördü.

Binance USD (BUSD) Piyasa Değeri

Binance USD (BUSD) piyasa değeri şu anda dolar. Binance USD (BUSD) toplam arzı 9,848,410,378 BUSD olarak kayıtlara geçti. Şu anda dolaşımda 9,848,410,378 BUSD bulunuyor.

Binance USD (BUSD) Hacmi

24 saatlik Binance USD (BUSD) işlem hacmi şu anda dolar. 2021 senesinin başında Binance USD (BUSD) işlem hacmi 1,037,992,000 dolar idi.

Binance USD (BUSD) Grafiği

Binance USD (BUSD) grafiğine baktığımızda, 30 Haziran 2020 tarihinde 0,99 seviyesinde olan Binance USD’nin (BUSD) genel olarak 0,99 dolar-1 dolar bandında seyrettiğini görüyoruz. 2021 senesini yine 1 dolar ile açan, 1,077,376,256 dolar piyasa değerine ve 1,037,992,000 dolar işlem hacmine sahip olan Binance USD’nin (BUSD), 14 Haziran 2021 tarihinde tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 6,29 dolara fırladığını fark ediyoruz. Binance USD (BUSD) piyasa değeri şu anda dolar iken, 24 saatlik Binance USD (BUSD) işlem hacmi ise dolar.

Binance USD (BUSD) Fiyatı ve Grafiği – 1 Binance USD (BUSD) Kaç TL Kaç Dolar?

Binance USD (BUSD) Alınır mı?

Wallet Investor, Binance USD (BUSD) için pek de iyi olmayan bir yatırım ifadesini kullanıyor. Binance USD’nin (BUSD) 1,001 dolardan işlem gördüğü durumlarda 100 dolara Binance USD (BUSD) alırsanız toplam 99,898 BUSD alacaksınız. 20 Haziran 2026 tarihinde Binance USD (BUSD) için fiyat tahmini 1,012 ABD doları. 5 senelik bir yatırım ile gelirin yüzde +1,1 seviyesinde olacağı tahmin ediliyor. Bu durumda 100 dolarlık yatırımınız, 2026 senesinde ancak 101,1 dolara çıkabilir.

Binance USD (BUSD) Madenciliği

Binance USD (BUSD) madenciliği yapılmıyor. Binance USD (BUSD) toplam arzı 9,848,410,378 BUSD olarak biliniyor. Şu anda dolaşımda 9,848,410,378 BUSD yer alıyor. Fiyat istikrarına bağlı olarak Binance USD (BUSD), ödemelerde, işlemlerde ve DeFİ’de önemli bir yere sahip. Binance USD (BUSD) farklı kullanım alanlarına sahip.

BUSD’lerinizi kısa bir zaman içerisinde blok zincirinde düşük bir maliyetle istediğiniz yere aktarabilirsiniz. DEX’te veya değişik borsalarda BUSD ticareti yapabilirsiniz. Faiz oranı kazanmak amacıyla BUSD yatırabilirsiniz. BUSD’yi mal ve hizmetler için ödeme aracı olarak kullanabilirsiniz. Kredi varlığı ve teminat olarak kullanabileceğiniz BUSD’yi, vadeli işlemlerde çapraz teminat olarak kullanabilme imkânına da sahipsiniz. BUSD’yi bir cüzdanda ya da borsada saklayabilirsiniz.

Binance USD (BUSD) Yorumları

• Tether gibi (en azından bitfinex’in iddia ettiği gibi) her 1 Busd karşılığında ilgili kurumun kasasında 1 dolar fiziki olarak bulunmakta mıdır merak ettiren dijital varlık.
• Binance tr’den kendi cüzdanına çekmenizde masraf kesmeyen coindir efendim.
• Binance borsasında USDT yerine bununla trade yaptığınızda komisyon vermezsiniz. Fakat, emir girildiğinde veya stoplos kullanıldığınızda hacim USDT’ye göre çok daha düşük olduğu için dengesiz fiyatlamalar sonucunda üzülmeniz daha bir olasıdır.

İlgili İçerik: Binance Coin (BNB) Yorum ve Tahminleri 2021

Binance USD (BUSD) Geleceği 2021

Binance USD (BUSD), yapılan tahminlere göre, 2021 senesinin Temmuz ayında 1,4 dolardan işlem görebilir. Ağustos ayında 1,42 dolar seviyesinde olması beklenen Binance USD (BUSD), Eylül ayında 1,48 dolar olabilir. Binance USD’nin (BUSD) Ekim ayında 1,3 dolar olacağı öngörülürken, Kasım ayında 1,43 dolar seviyesinde olacağı tahmin ediliyor. Aralık ayında ise Binance USD’nin (BUSD) 1,68 dolar seviyesinde olması bekleniyor.

Binance USD (BUSD) Güvenilir midir?

Binance USD (BUSD) için güvenli bir coin denilebilir. Binance USD (BUSD) gibi sabit coinler, ciddi fiyat hareketleriyle karşılaşmak yerine sabit bir fiyatı muhafaza etmek üzere tasarlanıyorlar. Kullanıcılar, değişken kripto para birimleriyle işlem yaparken ya da fiyat değişikliği olmadan para gönderip alırken böyle istikrarlı bir alternatife gereksinim duyabilir. Tümüyle ABD doları tarafından desteklenen Binance USD (BUSD), ABD’nin düzenlediği sabit bir coindir. 1 BUSD, 1,00 ABD dolarına denk geliyor. Binance USD (BUSD), alım-satımları finanse etmek isteyenlere daha hızlı yöntemler sunar. Binance USD (BUSD), global kripto ekosisteminde bir değişim aracı ve ödeme yöntemi olarak tanımlanabilir.

Binance USD (BUSD) Nereden Satın Alabiliriz?

Binance USD (BUSD); Paxos, HitBTC, Binance, Changelly PRO ve Gate.io gibi borsalardan satın alınabilir. Binance’den Binance USD (BUSD) satın alabilmek için öncelikle bir hesap oluşturun. Herhangi bir borsada işlem gerçekleştirebilmek için ilk olarak hesap açmanız gerekiyor. Daha sonra hesabınızı doğrulayın. E-postanızı doğrulamanızın ardından fotoğraflı kimliğinizin bir fotoğrafını ibraz ederek kimliğinizi de doğrulamanız gerekiyor. Sabit coinler ve itibari paralar için bu önemli bir adım olarak kabul ediyor. Diğer aşamada ise paranızı yatırın. ETH ya da BTC kullanmak isterseniz, bunları özel cüzdanınızdan borsaya yatırmalısınız. GBP ile Binance USD (BUSD) almak isterseniz de paralarınızı önceden havale etmelisiniz.

Kredi kartı veya banka kartı kullanacaksanız da söz konusu adımı atlamanız ve bir sonraki adıma geçiş yapmanız gerekiyor. Bu süreçten sonra piyasalar sekmesini açın. İstediğiniz çifti seçtikten sonra Trade butonuna basın. Gerekli bütün detayları girdikten sonra emir tipini seçin ve talebinizi yollayın. Piyasa emirlerinde işlem hemen halledilir. Fakat başka emir tiplerinde işlemler biraz daha zaman alabilir. Bu nedenle bir saat sonra hala işlemleriniz tamamlanmadıysa endişe etmenize gerek yok.

Binance USD (BUSD) Fiyatı ve Grafiği – 1 Binance USD (BUSD) Kaç TL Kaç Dolar?

1 Binance USD (BUSD) Kaç TL?

1 Binance USD (BUSD), şu anda TL seviyesinde işlem görüyor. Binance USD (BUSD), şu kadar en yüksek 55,12 TL seviyesini gördü.

1 Binance USD (BUSD) Kaç Dolar?

1 Binance USD (BUSD), şu anda dolar seviyesinde. Binance USD (BUSD), şu kadar en yüksek 6,29 dolar seviyesine ulaştı.

Binance USD (BUSD) Yükselir mi?

Digital Coin Price’a göre, Binance USD (BUSD), 2021 senesinin Aralık ayında 1,68 dolar seviyesinde işlem görebilir. 2022 senesine 2 dolar ile başlaması beklenen Binance USD (BUSD), aynı seneyi 1,53 dolar ile kapatabilir. Binance USD (BUSD) için 2023 sonu fiyat tahmini 2,07 dolar iken, 2024 sonu fiyat tahmini 2,43 dolar. 2025 senesinin sonunda 3,11 dolar olacağı tahmin edilen Binance USD’nin (BUSD), 2026 senesinin sonunda 3,8 dolar seviyesinde olacağı öngörülüyor. Binance USD (BUSD) için 2027 sonu fiyat tahmini 3,8 dolar iken, 2028 sonu fiyat tahmini ise 4,39 dolar olarak belirtiliyor.

Binance USD (BUSD) Ne Zaman Çıktı?

Binance ve Paxos tarafından ortaklaşa çıkarılan Binance USD (BUSD), 5 Eylül 2019 tarihinde piyasaya sürüldü. New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı’nın onayladığı ve düzenlediği Binance USD (BUSD), doların istikrarını blok zinciri teknolojisi ile birleştirmeyi hedefliyor. ERC-20 olarak tokeni olarak çıkarılan Binance USD (BUSD), dijital itibari para olarak tanımlanıyor.

Binance USD (BUSD) Kurucusu Kim?

Binance USD (BUSD), Binance ve Paxos tarafından kuruldu. Paxos, sabit coinleri harici şirketlere hizmet ürünü olarak sunmada blok zinciri teknolojisini kullanıyor. Önceden PAX Gold ismi verilen altın destekli bir sabit coin de üretildi. Hem Binance USD (BUSD) hem de PAX Gold tokenleri, New York Eyaleti Finansal Hizmetler Departmanı tarafından düzenleniyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 6 Puan: 4.8]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Binancede busd yükseldiği zaman tam yükseliyor indiği zaman tam iniyor o yüzden çok güvenmiyorum busdye bnb aldım ben

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu