Coin Rehberi

Binance USD (BUSD) Nedir?

Ticaret hacmine bakıldığında dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olduğunu net bir şekilde görebiliyoruz. Binance, birçok borsa gibi kendi dijital varlığını ortaya çıkarmak adına bir hamle yaptı ve Busd da bunun en net örneğidir. Binance’a ait bir stablecoin ve bir güvenli liman olarak tanımlama yapmak mümkün.

Değeri, kripto paralar ile kıyaslandığında çok daha istikrarlı ve az önce de söylediğimiz gibi kullanıcılar için bir liman niteliği taşıyor. ABD doları ile endekslendiğini de bir kez daha hatırlatmış olalım.

Stablecoin geçmişine baktığımızda 2018 yılına dönüş yapmamız gerekiyor. bu dönemde çok sayıda stable coin karşımıza çıktı ve piyasadaki yerini almayı başardı. Binance, gelişimini devam ettirmek ve aslında marka değerini de korumak adına kendine ait olan bu stable coin’i piyasaya sürdü ve bize soracak olursanız kesinlikle doğru ve başarılı bir hamle yaptı.

Tether ile birlikte adı en çok anılan varlıklardan biri olmayı da başarmış durumda. Binance desteğini unutmamak gerekiyor ve aslında bu destek ile birlikte Busd da çok daha önemli bir seviyeye taşınıyor.

Binance USD (BUSD) Ne İşe Yarar?

Yatırımcıların, piyasanın çok hareketli ve dengesiz oluğu anlarda sığınmak adına tercih ettikleri bir alan ve güvenilir bir liman olarak da değerlendirmek mümkün. Stable coin mantığı da tam olarak bu şekilde işliyor ve karşımıza çıkıyor. Sert düşüşler ya da beklenmedik bir eğilim yaşanırken bu durumdan en az olumsuz etki ile sıyrılmak adına stable coin’lere geçiş yapılıyor. BUSD da yine geçiş yapabileceğiniz varlıklardan biri ve Binance desteği ile çok daha kıymetli ve güvenilir bir hal aldığını da unutmamak gerekiyor.

Binance USD (BUSD)

Binance USD (BUSD) Nereden Alınır?

Binance hesaplarınızı kullanarak sizler de BUSD alımı yapabilirsiniz. az sonra bu süreci daha detaylı bir şekilde aktaracağız. Kimlik onayı gerektirmeyen işlem ayrıcalığı ile birlikte Binance, alım işlemlerinde bir adım daha öne çıkıyor diye düşünüyoruz.

Binance USD (BUSD) Nasıl Alınır?

  • Busd satın alma işlemi için öncelikli olarak hesaplarınıza Türk Lirası ya da alım işlemini mümkün hale getiren bir dijital varlık yüklemeniz gerekiyor.
  • Alım işlemi için Coin kısmından USDT’yi seçerek devam ediniz.
  • Sol üst köşede yer alan al sat butonu ile birlikte ön izleme yapın ve klasik sekmesine geçiş yapın.
  • Arama bölümüne BUSD yazın ve ardından BUSD/USDT işlem çiftini tercih edin.
  • Sonrasında ise Busd al sekmesi ile birlikte tutar girişi yapın ve onay verin.

Binance USD (BUSD) Kurucusu Kim?

Tek bir isimden söz etmek mümkün değil ve bu konu hakkında çok fazla kaynak da mevcut değil. Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi BUSD’un yaratıcısı, Binance kripto para borsasıdır ve bu bünyede hizmet vermektedir.

Binance USD (BUSD) Neden Artıyor?

  • Alpha finance Lab projesinin, Binance Launchpad’de kurulacağı haberi ile birlikte yükseliş meydana geldi
  • Binance cüzdanlardaki coin miktarının kontrol edileceğinin açıklanması ile birlikte çok sayıda yatırımcı BUSD’u tercih etti.
  • Smart chain projesini de es geçmemek gerekiyor ve bu projenin duyurulması ile de bir yükseliş meydana geldi.

Launchpool Geliştirmesi BUSD’u Harekete Geçirdi

Son 8 aylık sürece bakıldığında sıkıcı bir grafik çizdiğini görebiliyoruz ancak Launchpool geliştirmesi ile birlikte beklenen oldu ve büyük bir değişim yaşandı. Yatırımcılar, Binance aracılığı ile Staking yaparak yüksek oranlarda kazanç elde etti.

Bu tür geliştirmeler önem arz ediyor ve başarılı bir şekilde uygulandığı takdirde daha fazla yatırımcı kazanmak da daha mümkün hale geliyor ve aslında Binance da tam olarak bunu yaptı diyebiliriz.

Binance USD (BUSD) Fiyatı

Türk Lirası.

Binance USD (BUSD) Piyasa Değeri

Türk Lirası piyasa değerine sahip.

1 Binance USD (BUSD) Kaç TL?

Lira.

1 Binance USD (BUSD) Kaç Dolar?

Stable coin’den söz ediyoruz ve haliyle Dolar karşılığı da 1 Dolar olacaktır.

Binance USD (BUSD) Madenciliği (Mining) Nasıl Yapılır?

Binance bünyesinde oluşturulan ve Binance desteği ile kısa süre içerisine çok daha kusursuz bir sveiyeye ulaşmayı başaran BUSD, mining işlemine uygunluk sağlayan ya da buna izin veren bir yapılanma değildir.

Binance USD (BUSD) Geleceği

Binance kripto para borsasının günlük işlem hacmine bakacak olursak eğer ne kadar güçlü ve önemli bir yapılanma olduğunu da net bir şekilde görebiliyoruz. BUSD’un arkasında böyle güçlü bir destek ve yapılanma varken geleceği hakkında olumsuz bir yorumda bulunmak tabii ki mantık dışı olacaktır. Binance, varlığını sürdürdüğü takdirde BUSD da geleceğin en güvenilir ve en çok tercih edilen stable coinlerinden biri olacaktır. Tether şu an çok daha ön planda olabilir ve tercih edilmesi de gayet normal ancak BUSD da bu seviyeye ulaşacak güce sahip durumda.

Binance USD (BUSD) Twitter Adresi

Binance hesabını takibe alabilirsiniz ve BUSD ile ilgili gelişmeler de yine bu hesap üzerinden aktarılıyor. https://twitter.com/binance bağlantısını kullanarak bu mecraya erişim sağlayabilir ve dilerseniz takip etmeye de başlayabilirsiniz.

Binance USD (BUSD) Analist Yorumları

Yatırım yapmak için elbette mantıklı bir tercih değil ancak piyasadaki dengesizliklerden korunmak ve güveni bir liman tercihi yapmak adına BUSD her zaman için doğru adım ve hamle olacaktır. Bir stable coin olduğunu unutmayalım ve artık nasıl bir işleyişe ve çalışma mantığına sahip olduğunu sizler de çok daha iyi biliyorsunuz. Piyasadaki ani düşüş ve hareketlilikten en az zarar ile ayrılmak ve kurtulmak adına stable coinler her daim yanınızda.

Binance USD (BUSD) Ne Zaman Çıktı?

ABD Dolar’ına endeksli stable coin BUSD, binance bünyesinde oluşturulmuş ve piyasa yerini almıştır. Çıkış tarihi ile ilgili net bir bilgi bulamadığımız için bu konuda ne yazık ki bilgi paylaşamıyoruz. Binance desteği gerçekte önemli ve böylesine güçlü bir borsayı arkasına alarak yoluna devam eden stable coin, tabii ki geleceği olan bir varlık ve yatırımcılar için de her daim güvenli bir liman niteliği taşıyor olacaktır. henüz inceleme fırsatınız olmadıysa eğer sizler de analizlerinizi yapabilir ve en azından BUSD hakkında merak ettiğiniz konu ve sorulara yanıt alabilirsiniz. Tether ile birlikte en çok konuşulanlar arasında yer aldığını da bir kez daha hatırlatmak isteriz.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu