Anasayfa Sektörel Binance vs SEC: Davada Agresif Yaklaşım Sırası Hangi Tarafta?

Binance vs SEC: Davada Agresif Yaklaşım Sırası Hangi Tarafta?

Sektörel

Kripto para sektörünü birbirine katan Binance-SEC ikilisi arasındaki gerilim sürüyor. Peki yaşanan son gelişmeler neler? Yatırımcılar nelere dikkat etmeli?

Binance vs SEC: Davada Agresif Yaklaşım Sırası Hangi Tarafta?

Binance ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasında devam eden yasal savaşın hem kripto para borsası hem de daha geniş kripto piyasa üzerinde derin bir etkisi oldu. SEC'in Binance aleyhindeki iddiaları, kayıt dışı menkul kıymetleri ve teklifleri listeleme iddialarını içeriyordu.

Ancak Binance, hukuk ekibiyle birlikte bu suçlamaları şiddetle reddederek SEC Başkanı Gary Gensler'ı çıkar çatışmasıyla suçladı. Binance ayrıca Gensler'in SEC başkanı olarak göreve başlamadan önce borsaya gayri resmi bir danışmanlık görevi üstlendiğini iddia etti.

Yakın tarihli bir dosyalamada Binance, SEC ile ilişkilerinde agresif bir tavır aldı. Borsa ve hukuk ekibi, ABD Columbia Bölgesi Bölge Mahkemesinde SEC'in müşteri varlıklarının yönetimiyle ilgili yanıltıcı beyanlar yaydığını iddia etti. Binance, SEC'in müşteri varlıklarının yetkisiz bir şekilde birleştirilmesi veya başka yöne çevrilmesine ilişkin iddialarını destekleyecek hiçbir kanıt olmadığını vurguladı.

Binance'in bu eylemleri, SEC'in asılsız suçlamalar olarak algıladığı ve potansiyel olarak jüri havuzunu etkileyebilecek şeylere verdiği güçlü yanıtı gösteriyor. Ek olarak Binance'in hukuk ekibi, SEC'i mahkeme kurallarını ve kendi davranış kurallarını ihlal etmekle suçladı.

Binance'in önerisi hakim tarafından onaylanırsa, SEC'in belirli kamu açıklamaları yapmasını kısıtlayabilir. Ayrıca Binance, bu açıklamaların piyasa kafa karışıklığına yol açacağını iddia etti. Bu hukuki anlaşmazlığın sonucunun şüphesiz Binance, SEC ve kripto para birimi sektörü için önemli sonuçları olacaktır.

Binance için bazı olumlu düzenleyici gelişmelere rağmen, devam eden yasal mücadele, borsanın itibarına şimdiden bir miktar zarar verdi. Birkaç ülke Binance'e güvenmemeye başladı ve borsa kısa süre önce Hollanda'da sanal varlık hizmet sağlayıcısı (VASP) olarak faaliyet göstermek için lisans alamadı.

BNB Fiyatı Nasıl Etkilendi?

Binance'in yerel token BNB, bu yazının yazıldığı sırada 243,21 dolardan işlem görüyordu. Token geçen hafta önemli bir fiyat düşüşü yaşadı ve ticaret hızı da ciddi şekilde geriledi.

Binance vs SEC: Davada Agresif Yaklaşım Sırası Hangi Tarafta?

Bu göstergeler, BNB'de alım satım sıklığının bir düşüşe tanık olduğunu gösterdi. Ayrıca, tokenin Piyasa Değerinin Gerçekleşen Değere (MVRV) oranı negatifti. Bu, BNB sahiplerinin çoğunluğunun şu anda kârlı bir konumda olmadığını gösteriyor diyebiliriz.

Kaynak: AMBCrypto

Binance vs SEC: Davada Agresif Yaklaşım Sırası Hangi Tarafta? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik