Binance yardım yapmaya doymuyor

2 Dakikada Okunabilir


Büyük kripto borsasına aşina olan kripto meraklıları Binance, yardım kuruluşu olarak bilinen Binance Charity Foundation (BCF) ile daha önce tanışmışlar, adını duymuşlardır. Son raporlara göre, yerel eğitimde gelişmelere yol açan Uganda merkezli bir sivil toplum kuruluşu (STK) olan Güvenli Geleceğe Sahip Bir Mutabakat Muhtırası (MoU) imzası ile Binance Uganda’ya daha çok destek verecek. Binance, 30 Mayıs’ta yayınlanan resmi bir blog yazısında gelişmeyi resmen açıklamıştır.

Çocuklara yönelik olarak özel bir eğitim projesi, Uganda’daki okullara güneş panelleri, hijyenik pedler, okul malzemeleri, LED ekranlar, ayrıca öğrenciler için kahvaltı ve öğle yemeği gibi bir dizi yeni malzeme tedarikine odaklandığını açıklandı. Bu öğrencilerin daha iyi ve daha temiz eğitim almalarına, açlık sorunlarının biraz olsun çözülmesine yardımcı olacak bir yardım kampanyasıdır. Dünyanın en fazla gıda ve su sorunları yaşayan kıtası Afrika’nın büyük bir bölümünde yetişkinler ve çocuklar gıdaya erişemiyor, buna rağmen doğum oranları büyük bir hızla artmaya devam ediyor.

Güvenli Geleceğin CEO’su Mula Anthony’e göre, bu gelişmeler bölgedeki 100.000 öğrenciye ve 160 okula ulaşacak ve onlarca aileyi etkileyecek olan önemli gelişmelerdir. Resmi bir Twitter gönderisinde paylaşıldığı üzere, 28 Mayıs’ta Anthony, projenin iki Kampala bölgesine yakın okulda başladığı açıklamasında bulundu.

Okullara yardım

Daha önce bildirildiği gibi, BCF daha önce 2019’da Kampala’daki öğrencilere kahvaltı ve öğle yemeği sağlamak amacıyla pilot yardım kampanyası “Çocuklar için Öğle Yemeği” adında bir kampanya başlattı ve çocukların gıda temin edebilmesinde büyük bir rol oynadı. Son duyuruya göre, proje o zamandan beri 10 okulu kapsayacak şekilde genişletildi. Kampala ve Jinja’da devam eden bu destek sayesinde çocuklar sıcak yeme yiyebildiler.

Binance yardım kolunun, Ruanda, Kenya ve Etiyopya gibi ülkelerde, Afrika’daki bir milyon öğrenciye olumlu bir etkisi olmasını ve nihayetinde yardım etmeyi daha fazla çalışma sayesinde mümkün kılabileceklerini açıkladı.

Nisan ayında, BCF ayrıca Notre Dame Katedrali’nin yeniden inşasını finanse etmek için bir kripto para bağış kampanyası yayınladı. “Notre-Dame” adı verilen programın Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Binance’in  Binance Coin (BNB) aracılığıyla binlerce dolar aldığı bildirildi. 


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
363
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
363
Şaşkın
Lol Lol
80
Lol
Harika Harika
363
Harika
Korkunç Korkunç
322
Korkunç
Soner Özcan
26 yaşındayım ve hala üniversite eğitimime devam ediyor. Geleceği değiştirmesini beklediğimiz kripto paralar hakkında hem kendimi, hem koinbox.net okuyucularını bilgilendirmek ve doğru haberler sunmak için editörlük yapıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!