Binance: Yarın para yatırma ve çekme işlemleri başlayacak

1 Dakikada Okunabilir


Binance CEO’su Changpeng Zhao, yaşanan hack girişimlerinden hemen sonra platformun engellediği para yatırma ve para çekme işlemlerine yarın itibari ile onay verebilecek olduklarını açıkladı. İnsanların yarından itibaren normal Binance hizmetlerini aynı geçmişteki gibi kullanacak olduklarını açıklayan Binance CEO’su Changpeng Zhao, bu sayede para çekme ve para yatırma işlemlerinin son bir güvenlik kontrolünden sonra açılacağını açıkladı.

Bir şirket blogu güncellemesinde, Zhao ekibin sisteme “önemli revizyonlar” yaptığını ve borsanın gelişmiş güvenlik özelliklerinin mimarisini eklediğini veya yeniden yapılandırdığını iddia etti. Sistemin güncellenmesi için bazı hatalar olmaması adına bir süre boyunca işlemleri durdurmak zorunda kaldıklarını açıklayan Binance CEO’su Changpeng Zhao, işlemlerin artık yeniden başlayacak olduğunu açıkladı.

Şu anda ‘Askıya Alındı’ olarak işaretlenen para yatırma ve çekme işlemlerine rağmen, bir Binance kullanıcısı zaten kayıtlı olan adreslere para yatırma işlemi yaptıklarını iddia ediyor.

Güvenlik ihlali geçtiğimiz hafta gerçekleşti, borsa sıcak cüzdanından hem kullanıcı API anahtarlarına hem de Bitcoin’i geri çekmek için gereken iki faktörlü kimlik doğrulama kodlarına erişebilen bilgisayar korsanlarına BTC 7.000 civarında kaptıran tarihin en büyük 6. saldırısına uğradı. Yatırımcıların endişesi sonrasında Binance borsasını terk eden insan sayısı büyük oranda arttı.

Zhao, Binance’in güvenlik önlemlerinde yapılan değişikliklerle ilgili olarak çok fazla bilgi paylaşmaya karşı “temkinli güvenlik stratejimizi zayıflatacağı için bilgi vermeyeceğini” söyledi.

Binance, işlem hacmine göre dünyanın en büyük 3 kripto para borsası arasındadır.


error: Kopyalama Engellendi!