Binance yeni güvenlik önlemlerini açıkladı

1 Dakikada Okunabilir


Kripto para birimi borsası Binance, 7-8 Mayıs 2019’da yaşadığı 7.000 BTC çalınan siber saldırının tekrarlanmasını önlemek için güvenlik ağını yenileyeceğini açıkladı.

Resmi web sitesinde yayınlanan bir blog yazısına göre, borsa, iki faktörlü kimlik doğrulama (2FA) süreci, Uygulama Programlama Arayüzü (API) ve para çekme doğrulama süreçleri de dahil olmak üzere temel güvenlik altyapısında “önemli” değişiklikler yapacağını açıkladı.

Yeni tedbirlerin bir kısmının hafta içinde, mevduat ve para çekme hizmetlerinin platforma devam etmeden önce uygulanacağına söz verdi. Diğerleri daha sonra eklenecek ve güvenilirlik hakkında tüm problemlerin çözülmesi hedeflenecek. Kripto para borsasının bu adımı sayesinde hacklenme endişesi yaşayan kripto para sahipleri olası endişelerinden kurtulmuş olacak mı merak konusu.

Konuyla ilgili bir yazıya göre, borsanın CEO’su Changpeng “CZ” Zhao, bilgisayar korsanlarının, virüs ve kimlik avı teknikleri gibi çeşitli hırsızlık taktiklerini kullanarak kullanıcıların 2FA kodları ve API gibi gizli bilgilerini çaldıklarını açıkladı. Bu verilerin çalınması sonrasında güvenlik açıklarının daha fazla olup olmadığı da tekrar sorgulanmaya başladı.

Şimdi, borsa, risk yönetimini, Müşterinizi Tanıyın (KYC) prosedürlerini ve arkadaki diğer güvenlik önlemlerini yenileyeceğini açıkladığı için, korsanlığa yol açabilecek herhangi bir hatadan ders almaya hazır gibi görünüyor. Gelecekteki phishing girişimlerine karşı daha aktif önlemler alınacak.

Zhao ayrıca, saldırı sonucu askıya alınan borsadaki para çekme ve yatırma işlemlerinin geçici olarak “gelecek hafta başında” devam edeceğini açıkladı.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
403
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
403
Şaşkın
Lol Lol
121
Lol
Harika Harika
403
Harika
Korkunç Korkunç
363
Korkunç
error: Kopyalama Engellendi!