Anasayfa Sektörel Binance Yüksek Riskli Savaşın Ortasında: CFTC'yi Yenebilir mi?

Binance Yüksek Riskli Savaşın Ortasında: CFTC'yi Yenebilir mi?

Sektörel

Binance, Avrupa Komisyonu tarafından şirkete yöneltilen suçlamaları reddetmeye çalıştığı için yüksek riskli bir yasal savaşa girdi.

Binance Yüksek Riskli Savaşın Ortasında: CFTC'yi Yenebilir mi?

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Emtia Vadeli işlem Ticaret Komisyonu (CFTC) tarafından şirket aleyhine açılan suçlamaları reddetmeye çalışırken yüksek riskli bir hukuk savaşına karıştı. Binance, Perşembe günü geç saatlerde sunulan bir önergede, eski uyum sorumlusu Samuel Lim ile birlikte, CFTC'nin Mart ayındaki icra davasında kendilerine yöneltilen suçlamaların birçoğu için yargı yetkisine sahip olmadığını savundu.

Borsanın savunmasının püf noktası, CFTC tarafından getirilen bazı suçlamaların, şirketin ana operasyonlarının Amerika Birleşik Devletleri'nde bulunmadığı için “kabul edilemez bir şekilde bölge dışı” olduğunu iddia etmekte yatıyor. Ayrıca savunma, Lim aleyhindeki şikayetin eylemleri, ABD ve dava arasında doğrudan bir bağlantı kurmadığına işaret etti.

Borsa aleyhindeki hukuk davası, öncelikle şirketin ana ticaret platformunun ABD'de bilerek yasa dışı bir şekilde faaliyet gösterdiği iddiaları ve platformunda yasa dışı işlemleri kolaylaştırma suçlamaları etrafında toplanıyor. Bu ret önergesi, sanıklar tarafından ABD yargı yetkisi dahilindeki davalarda kullanılan standart bir taktiktir ve genellikle teknik gerekçelerle suçlamaların düşürülmesine yol açar.

Bu hukuk mücadelesinin sonuçları mali cezaların çok ötesine uzanıyor. Davanın Binance için aleyhte ilerlemesi durumunda, şirket ve yöneticileri ABD'de iş yapma konusunda olası bir yasakla karşı karşıya kalabilir ve bu da Binance'in ABD sınırlarındaki operasyonlarını önemli ölçüde sekteye uğratabilir. Binance ABD'nin yanı sıra Binance CEO'su Changpeng "CZ" Zhao'nun da devam eden bir Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) yaptırım eyleminin konusu olduğunu belirtmekte fayda var.

Her iki düzenleyici dava da, iddialarını desteklemek için yetkililer tarafından elde edilen alışılmadık miktarda iç iletişimden yararlanıyor. Özellikle, CFTC'nin ilk şikayetinde bahsedilen Binance yöneticileri arasındaki bir değiş tokuşun, ABD'de yaptırım uygulanan bir terör örgütü olarak belirlenen Filistinli grup Hamas'ın işlemlerine karıştığını gösterdiği iddia ediliyor.

Kripto Para Topluluğu Binance'in Düzenleyici Kaderini Bekliyor

Binance'in sıkıntılarına ek olarak SEC, şirketi ve Binance.US'yi, rakip yönetici Sam Bankman-Fried ve ticaret platformu FTX'in karşı karşıya olduğu zimmete para geçirme iddialarını yansıtarak milyarlarca müşteri varlığını yeniden yönlendirmekle suçluyor.

Binance Yüksek Riskli Savaşın Ortasında: CFTC'yi Yenebilir mi?

Illinois'in Kuzey Bölgesi için ABD Bölge Mahkemesi, bu yasal ihtilaf için savaş alanı görevi görüyor. Başlangıçta, Perşembe günü bir duruşma planlandı, ancak yargıç, her iki tarafça sunulan dosyalar ışığında buna ihtiyaç duymadığından feragat etti.

Kripto para endüstrisi dünya çapında düzenleyicilerden daha fazla ilgi topladıkça, bu davanın sonucu muhtemelen önemli emsaller oluşturacaktır. Kripto topluluğu, Binance'in geleceğini, daha geniş endüstriyi ve Amerika Birleşik Devletleri'ndeki kripto para birimi operasyonlarını yöneten düzenleyici ortamı nasıl etkileyebileceğini görmek için bu yasal savaşı yakından izliyor.

Kaynak: TronWeekly

Binance Yüksek Riskli Savaşın Ortasında: CFTC'yi Yenebilir mi? içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik