Kripto Para Haberleri

Binance’a büyük şok! İnceleme başlatıldı

Perşembe günü İngiltere’nin Finansal Davranış Otoritesi (FCA) dahil olmak üzere Avrupalı ​​düzenleyicilerin, hisse senedi tokenlerinde alım satım başlatmadan önce Binance’ın güvenlik kurallarına uyup uymadığını incelemeye başladı.

Binance’a büyük inceleme başlatıldı

FCA, Binance’a uygulanabilecek düzenlemeleri ve nasıl pazarlandığını anlamak için Binance ile birlikte çalıştığını söyledi. Finansal Davranış Otoritesi ayrıca, “Firmaların ve onların üst yönetim ekiplerinin, ürünlerinin ve hizmetlerinin FCA’nın görev alanına girip girmediğini belirlemekten sorumlu olduğunu” belirtti.

Almanya’nın mali düzenleyicisi BaFin, herhangi bir potansiyel inceleme hakkında yorum yapmayı reddetti, ancak hisse senedi tokenleri devredilebilirse bir kripto para borsasında işlem görebilir olduklarını ama temettü sayılır veya nakit olarak alınırsa menkul kıymetleri temsil ettiklerini söyledi. Bunları sunan firmaların bir prospektüs yayınlamaları gerekiyor.

Binance, düzenlenmiş bir kuruluş olan Alman finansal hizmetler firması CM-Equity aracılığıyla hisse senedi tokenlarinin alım satımını sunuyor. CM-Equity, ürünün yaslara uyumlu olduğunu ve toplam getiri takası için bir sertifika olarak çalıştığını söyledi.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  10. yılına kötü giren Bitcoin 11. yılına hazır mı?

Binance ayrıca, tokenlerin diğer müşterilere devredilememesi ve nakit yerine Binance’ın kendi sabit koini BUSD ile alındığını belirterek herhangi bir prospektüs gerekmediğini söyledi.

Öte yandan Binance, hisse senedi tokenlerinin hisse senedi sahiplerinin sahip olduğu aynı oy haklarını vermediğini söyledi. Yatırımcılar CM-Equity’den hisse senedi tokenlari alıp satabildiğinden, borsaya göre bir izahname gerektirmiyor.

Binance rakipleri FTX ve Bittrex Global’de CM-Equity aracılığıyla hisse senedi tokenleri ticareti de sunuyor. Herhangi bir Avrupalı ​​düzenleyicinin FTX ile iletişime geçip geçmediği sorulduğunda, borsanın CEO’su Sam Bankman-Fried; “Hiçbir düzenleyici hiçbir şey için FTX’i araştırmak için hiçbir yere ulaşmadı.” dedi.

Binance Coin (BNB) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Binance Hong Kong’da da incelenebilir

Başka bir rapor ise Binance’ın de Hong Kong düzenleyicileri tarafından incelemeye alınabileceğini öne sürüyor. South China Morning Post çarşamba günü, Binance’ın hisse senedi token ürününü Hong Kong’da pazarladığını ve kampanyanın şehirde lisans gerektiren düzenlenmiş bir faaliyet olarak kabul edilebileceğini bildirdi. Bununla birlikte rapora göre Binance, düzenleyici kayıtlarına göre Hong Kong’da böyle bir lisansa sahip değil.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Brezilyalı kripto para borsasına dava açıldı!

Binance USD (BUSD) Nedir?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu