Binance’a güvenilir mi?

1 Dakikada Okunabilir


Binance kripto para borsasının hacklenmesinin ardından güvenlik konusunda tekrar gündeme yeni konular geldi. Binance kripto para borsasına güvenebilir miyim? Sorusunun yanıtını arayan kullanıcılar yatırımlarının değerinin düşmesinden daha çok yatırımlarının siber saldırganların el birliği ile çalmasından korkuyor.

Kripto para yatırımcıları yaşanan bu saldırıların boyutunun artabileceği ve önlem aldığını iddia etse de kripto para borsası Binance’in bu önlemleri alıp almadığı konusunda endişe yaşıyor. En önemli konu olan 2 aşamalı doğrulama ve benzer sistemleri hedef alınan ve güvenlik önlemleri etkisiz bırakılan kripto para borsasının bu konuda yapacak oldukları çalışmaları kamuoyu yakından izliyor.

Güvenlik reformu yapılsın!

Dünyanın en büyükleri arasında ilk 2 sırada olan Binance kripto para borsasına yeniden güvenemeyecek olduğunu iddia eden bazı yatırımcılar olsa da bu yatırımcılar yatırımlarının güvende olup olmadığını merak etmekteler. Yasal olarak paralarını geri almalarının bile engellenebilecek olduğu korkusu ile hareket eden kripto para yatırımcıları, yasaların borsaların hacklenmesi durumunda ve tüm paranın kaybolması durumunda kendilerine ödeme yapılması talimatı veremeyeceğinden endişe ediyor. Kripto para borsalarının bu tür saldırılar karşısında yaşanan süreçte kripto para yatırımcılarına güven verici sözler etmesi yeterli değil. Güven verici hamleler yapılarak yeni reformlar yapılması ve güvenlik sistemlerini tamamen güçlendirecek olan yeni önlemler alınması son derece büyük önem taşıyor. Borsanın bu konuda atılacak adımlarla birlikte Binance’a olan güvenin tekrar geri kazanılmasına mümkün gözüyle bakılmakta.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
282
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
282
Şaşkın
Lol Lol
403
Lol
Harika Harika
282
Harika
Korkunç Korkunç
242
Korkunç
Yusuf Varsal
Pek fazla bilinmese de Bitcoin kadar önemli olan Blockchain Technology ile ilgili olarak araştırmalar yapıyorum. 27 yaşındayım ve Ankara'da yaşıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!