Kripto Para Haberleri

Binance’da Bitcoin Ticaret Hakimiyeti %40’ın Altına Düştü

Bitcoin, geçtiğimiz ay fiyat olarak önemli bir büyüme kaydederken, lider kripto paranın ‘ticaret hakimiyeti ocak ayında Binance’da %40’ın altına düştü. Lider kripto para borsası Binance kısa süre önce ocak ayındaki incelemesini yayınladı ve bu incelemeye göre, Bitcoin 2020’nin ilk ayında %38,17’lik bir ticaret hakimiyeti kaydetti. Aralık 2019’da ki oranlardan %2,31’lik bir düşüş kaydedildi.

Binance, Bitcoin ticaret hakimiyetini olduğu gibi sunuyor;

“Bitcoin ticaret hakimiyeti bir platformdaki toplam spot hacmi gibi BTC temel alınarak Bitcoin ticaretinden gelen hacim katkısını temsil eder.”

Ticaret hakimiyeti Ağustos 2019’da %45’i aştığında zirveye ulaştı. Ancak rakamlar yüksek seviyeden kısa bir süre sonra düşmeye başladı. Aralık ayında ticaret hakimiyeti %40,48 olarak kaydedildi.

Ayrıca, Bitcoin’in pazar hakimiyeti, Aralık 2019’daki yaklaşık %68’den düşerek şu anda %65,3’e düştü.

Ocak ayı Bitcoin için fiyat ve blockchain aktiviteleri açısından olumlu geçti. Kripto para, 3 Ocak’ta 6.974 dolardan önemli 9 bin doların üzerine çıktı. Küçük bir düşüş eğilimi olmasına rağmen, Bitcoin bu seviyeyi geçerek fiyatını sağlamlaştırdı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Enerji üretiminde Blockchain teknolojisinin rolü büyük olabilir

Şu anda, Bitcoin %0,21 değer kaybettikten sonra 9.347 dolar olarak fiyatlandırılırken, toplam piyasa değeri 170 milyar dolar seviyesinde kaldı. Ayrıca, kripto paranın 24 saatlik işlem hacmi 30,19 milyar dolar oldu.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

Duygu Harman

Meraklı bir yapım vardır. Bu sebeple araştırmalarımı detaylı bir şekilde yapmaktayım. Blockchain ve Defi merakım kısa süre önce başladı fakat tutku ile bağlandım.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu