Anasayfa Sektörel Binance'de Bir Ayrılık Daha Yaşandı: Direktör İstifasını Duyurdu!

Binance'de Bir Ayrılık Daha Yaşandı: Direktör İstifasını Duyurdu!

Sektörel

Binance'in İngiltere kolu olan Binance UK'in başkanı Jonathan Farnell'ın istifa ettiği öğrenildi.

Binance'de Bir Ayrılık Daha Yaşandı: Direktör İstifasını Duyurdu!

Binance'in İngiltere kolu olan Binance UK'in başkanı ve Bifinity CEO'su Jonathan Farnell, şirketlerdeki görevlerinden istifa ettiğini açıkladı. Bu karar, platformun hem Amerika Birleşik Devletleri'nde hem de İngiltere'de artan yasal incelemelerle boğuştuğu ve Finansal Davranış Otoritesi'nin (FCA) İngiltere'de kripto para reklamları ve ticareti konusunda daha katı düzenlemeler getirdiği bir dönemde geldi.

İngiltere borsasından ve Farnell'in LinkedIn profilinden alınan belgelere göre; söz konusu isim, Eylül ayı sonunda Binance Markets Limited'deki görevinden resmen istifa etti. Farnell, aynı zamanda Haziran ayında Binance Europe'daki Kıdemli Uyumluluk Direktörlüğü görevinden de ayrıldı.

Binance'in İngiltere'deki bir temsilcisi tarafından konu ile ilgili yapılan bir açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

Jonathan'a paha biçilmez katkıları için şükranlarımızı sunmak istiyoruz. Yeni çalışmalarında kendisine başarılar diliyoruz.

Farnell'in ayrılışı, özellikle Binance'in liderlik ekibinde mevzuata uygunluğun sağlanması ve İngiltere'de lisans alınmasındaki önemli rolü göz önünde bulundurulduğunda dikkat çekti. Binance'e ilk olarak 2021 yılında katılan Farnell, şirketin İngiltere operasyonlarının başına terfi etmeden önce uyumluluk departmanında çalışmaya başladı.

Mart 2022'de ise Farnell, Binance tarafından başlatılan bir ödeme platformu olan Bifinity'nin CEO'su olarak rol üstlendi. Farnell, eş zamanlı olarak hem Binance'de hem de Bifinity'de görev aldı. 

Şirket, daha önce İngiltere'de Binance için bir lisans almak amacıyla Digivault'un ana şirketi olan Eqonex'i satın alma girişiminde bulundu. Fakat bu satın alma, Binance'in bölgede hâlâ çözmeye çalıştığı yasal zorluklara yol açtı.

Binance'de Peş Peşe Ayrılıklar Yaşanıyor

Binance'de Bir Ayrılık Daha Yaşandı: Direktör İstifasını Duyurdu!

Farnell'in istifası, birkaç üst düzey Binance yöneticisinin ayrıldıklarını açıkladığı bir zamanda geldi. Eylül ayında Doğu Avrupa, Bağımsız Devletler Topluluğu, Türkiye, Avustralya ve Yeni Zelanda Başkanı Gleb Kostarev ile Bağımsız Devletler Topluluğu CEO'su Vladimir Smerkis de şirketten ayrıldı.

Binance'in İngiltere'deki kullanıcılarına yönelik hizmetlerini durdurmasıyla birlikte platform, düzenleyici standartlara uygun kripto para hizmetleri sunmak için FCA tarafından yetkilendirilmiş yeni bir ortak arayışına girdi. Borsanın daha önceki duyurusu; yerel topluluğun, doğrulama sürecinin tamamlanmasının ardından platformu kullanmaya devam edebileceğini gösteriyor.

Binance'in yaklaşımının aksine diğer kripto şirketleri, İngiltere'deki yeni düzenleyici çerçeveye aktif olarak karşı çıktı. Örneğin; Bybit, FCA'nın yeni yasal çerçevesinin yürürlüğe girmesinden hemen önce, Eylül ayında bölgedeki hizmetlerini geçici olarak askıya aldı.

Binance'de Bir Ayrılık Daha Yaşandı: Direktör İstifasını Duyurdu! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik