Kripto Para Borsaları

Binance’de Sular Durulmuyor

İngiltere’deki yasaklamalar büyük olay olmuş ve Binance yatırımcılarını tedirgin etmeyi başarmıştı. Ardı arkası kesilmeyen yasaklara bir yenisi daha eklendi ve bu kez İtalya, Binance faaliyetleri ile ilgili bir rapor hazırladı. Kripto para borsasının bu ülkede faaliyet gösterme yetkisinin olmadığını ve yasalara uygun hareket edilmediğini ifade ettiler.

Binance, bu açıklamadan sonra İtalya’da da faaliyet gösteremeyecek ve yediği bu büyük darbe ile birlikte kendine farklı bir kanal ya da alternatif aramak durumunda kalacaktır. Çok değil, geçtiğimiz ay İngiltere’den bir yasak haberi geldi ve hemen ardından birçok farklı ülke e harekete geçti.

O ülkelerden bir tanesi de İtalya olarak karşımıza çıkıyor. İtalyan yatırımcılar Binance ile çalışamayacak ve onlar da kendilerine yeni bir borsa belirlemek zorundalar. Bu yasakların altında yatan geçerli nedenler ne yazık ki markaya zarar veriyor ancak böylesine büyük bir markanın da gerekli önlemleri alması gerekiyordu. Binance, bankalardan da darbe yemeye devam ediyor ve artık kurum ve kuruluşlar bu markaya aracı olmak istemiyor.

Bankalar Tek Tek Desteğini Çekiyor

binance

Yatırım ve para çekme işlemlerinde aracılık yapan ve anlaşmalı olarak faaliyet gösteren bankalar da tek tek geri adım atıyor ve Binance borsası ile çalışmayacaklarını ifade ediyorlar. Olması gereken de budur ve aslında bu duruma şaşırmış değiliz. Sektörün en büyüklerinden bir tanesi olan Binance’nin bu tür bir sorun yaşaması elbette üzücü ancak az önce de ifade ettiğimiz gibi borsanın gerekli önlemleri çok aha öncesinden alması gerekiyordu.

Yapılan basit hatalar ile birlikte usulsüzlük tespit edildi ve gerekli yaptırım en kısa süre içerisinde uygulandı. Ne yazık ki diğer borsalar için de yolun sonu görünüyor. Resmi zemin yani yasalara uygunluk göstermeyen her kurum kuruluş bu yaptırımlara maruz kalacak ve bir şekilde sektörden çekilecektir. İnsanlar artık hangi borsaya güveneceğini şaşırmış durumdalar ve nasıl hareket etmeleri gerektiğini de ne yazık ki bilmiyorlar. Binance’den henüz bir açıklama gelmedi ve elimize ulaştığı takdirde tüm detayları ile paylaşacağız.

İlginizi Çekebilir: Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu