Anasayfa Sektörel Binance'den Bir İstifa Haberi Daha: Direktör Borsadan Ayrıldı!

Binance'den Bir İstifa Haberi Daha: Direktör Borsadan Ayrıldı!

Sektörel

Binance Fransa Direktörü Stéphanie Cabossioras, görevinden istifa etti.

Binance'den Bir İstifa Haberi Daha: Direktör Borsadan Ayrıldı!

Binance Fransa Direktörü Stéphanie Cabossioras, görevinden istifa ederek bu yıl Binance'den ayrılan en az 10'uncu üst düzey yönetici oldu.

Binance Fransa Başkanı David Prinçay, 19 Ekim'de X (eski adıyla Twitter) üzerinden yaptığı bir paylaşımla Cabossioras'ın görevinden ayrıldığını doğruladı ve borsadaki çalışmalarından ötürü kendisine teşekkür etti.

Prinçay, "Stéphanie'ye Binance Fransa'ya yaptığı güçlü katkılar için teşekkür ediyor ve bir sonraki mücadelesinde kendisine başarılar diliyoruz." diye yazdı.

Cabossioras, ilk olarak Nisan 2022'de Binance'e katıldı ve aynı yıl Kasım ayında direktörlüğe terfi etmeden önce kripto para borsasının Fransız kolunda hukuk başkanı olarak görev yaptı.

Binance'den bir sözcü, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, Fransa merkezli operasyonlarının büyümeye devam ettiğini ve Cabossioras'ın ayrılışının " bu operasyonların üzerinde hiçbir etkisi olmadığını" dile getirdi. 

Cabossioras, kripto para borsasına katılmadan önce Kanada'nın Quebec eyaletindeki finansal düzenlemelerin çoğundan sorumlu olan Autorité des marchés financiers'de genel danışman olarak görev yapıyordu.

Binance'in Fransa kolu, Haziran ayında yerel bir soruşturmaya tabi tutulmuş, Paris Savcılığı da soruşturmaya gerekçe olarak bir dizi başka suçlamanın yanı sıra "ağırlaştırılmış kara para aklama eylemlerini" göstermişti.

Cabossioras, ayrılışıyla birlikte adını sadece bu yıl içinde Binance'den ayrılan en az 10 üst düzey yöneticinin listesine ekledi. 6 Temmuz'da aralarında strateji müdürü Patrick Hilman, genel danışman Han Ng ve Binance'in pazarlama ve iletişimden sorumlu küresel başkan yardımcısı Steve Milton'ın da bulunduğu üç yönetici, görevlerinden ayrıldıklarını açıkladı.

Binance'den Bir İstifa Haberi Daha: Direktör Borsadan Ayrıldı!

Binance, Yasal Mücadeleye Devam Ediyor

Binance CEO'su Changpeng Zhao, 7 Temmuz'da yaptığı açıklamada istifaları şirketin gelişiminin normal bir parçası olarak nitelendirirken bu ayrılıklarla ilgili haberleri FUD olarak nitelendirdi. 

Binance'in yasal sıkıntıları, Amerika Birleşik Devletleri'ndeki düzenleyiciler tarafından kendisine karşı açılan çok sayıda önemli davanın ardından daha da kötüleşti. Mart ayında Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu; Binance, CZ ve iştiraklerine bir dizi ticaret ihlâli iddiasıyla dava açtı.

Haziran ayında ise Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, diğer suçlamaların yanı sıra kayıt dışı menkul kıymetler komisyoncusu olarak faaliyet gösterdikleri iddiasıyla CZ, Binance ve iştiraklerine dava açarak kendi yasal işlemlerini başlattı.

Binance'den Bir İstifa Haberi Daha: Direktör Borsadan Ayrıldı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik