Anasayfa Sektörel Binance'den Bu Kullanıcılara Dev Hamle! Bazı Kısıtlamalar Kalktı

Binance'den Bu Kullanıcılara Dev Hamle! Bazı Kısıtlamalar Kalktı

Sektörel

Yerel kripto medyasına göre, dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance'in Rus kullanıcılarına yönelik bazı kısıtlamaları kaldırdığı bildiriliyor...

Binance'den Bu Kullanıcılara Dev Hamle! Bazı Kısıtlamalar Kalktı

Yerel kripto medyasına göre, dünyanın önde gelen kripto para borsası Binance'in Rus kullanıcılarına yönelik bazı kısıtlamaları kaldırdığı bildirildi. Raporlar, Rusların artık banka kartlarını para yatırmak için kullanabileceklerini ve borsanın daha önce Avrupa yaptırımları doğrultusunda uygulanan bir denge limitini kaldırdığını gösteriyor.

Rus haber kaynağı Kod Durova'nın bildirdiğine göre, Rus bankaları tarafından verilen Visa ve Mastercard sahipleri de dahil olmak üzere Rus banka kartı sahipleri artık Binance'e para yatırabilir. Binance hesaplarına, Rus rublesi, İngiliz sterlini, Türk lirası ve euro dahil olmak üzere mevcut itibari para birimleri "banka kartı" seçeneği belirlenerek Rus ödeme hizmeti "Qiwi" aracılığıyla da para yatırılabilir. Aynı zamanda, ABD doları desteklenmiyor.

Binance, Ukrayna işgaline yanıt olarak Batı yaptırımlarının bir parçası olarak Rusya'daki Visa ve Mastercard operasyonlarının askıya alınmasının ardından Mart 2022'de Rusya tarafından verilen kartlarla işlemleri durdurdu. Kod Durova, rublelerin Tether (USDT) gibi kripto para birimine dönüştürülmesinin sorunsuz ve komisyonsuz gerçekleştiğini belirtirken, ruble çekimlerinin belirli limitler dahilinde mümkün olduğunu belirtti.

Rus Hesaplarında 10.000 Euro Limiti Kaldırıldı!

Rus kripto medya kaynakları, Binance'in teknik desteğine atıfta bulunarak geçen hafta, borsanın Avrupa Birliği'nin Nisan 2022'deki beşinci yaptırım paketi uyarınca Rus hesaplarına uygulanan 10.000€ (11.000$) sınırını kaldırdığını bildirdi. Avrupa Birliği daha sonra sekizinci ceza paketinin bir parçası olarak Rus bireylere ve sakinlerine kripto paralar için cüzdan, hesap veya saklama hizmetleri sağlamaya yönelik tam bir yasak getirdi.

Binance'den Bu Kullanıcılara Dev Hamle! Bazı Kısıtlamalar Kalktı

Söz konusu limitin kaldırılmasıyla ilgili resmi bir açıklama yapılmadı, ancak bir Binance destek temsilcisi, RBC Crypto'ya limitin olmadığını doğruladı. Şirket daha sonra AB'ye kayıtlı kuruluşlarının Rus kuruluşlarına ve vatandaşlarına hizmet vermesinin yasak olduğunu vurgulayarak, şunları kaydetti:

Rus vatandaşlarına yönelik yaptırımlarla ilgili mevcut tüm kısıtlamalar, platform ve Avrupa Birliği'ndeki tüzel kişileri tarafından eksiksiz olarak uygulanmaktadır.

Rus kripto haber kaynağı Bits.media tarafından aktarılan hukuk uzmanı Andrey Tugarin, AB kısıtlamaları yalnızca Avrupa Birliği içinde geçerli olduğundan, Binance'in Rus kullanıcılarını başka bir yetki alanındaki bir varlığa taşımış olabileceğini öne sürdü. Bits.media ayrıca platformun kart ödemeleriyle ilgili desteğinden gelen bir mesajı aktardı: 

“Hizmet test modunda uygulanıyor ve henüz platformun tüm kullanıcıları tarafından kullanılamıyor. Ancak çoğu Binance kullanıcısı, Qiwi Cüzdanı ile zaten işlem yapabiliyor."

Binance'den Bu Kullanıcılara Dev Hamle! Bazı Kısıtlamalar Kalktı içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik