Anasayfa Sektörel Binance'den Çarpıcı Hamle: Tayland'da Kripto Borsası Açıyor!

Binance'den Çarpıcı Hamle: Tayland'da Kripto Borsası Açıyor!

Sektörel

Binance Holdings Ltd ve Gulf Energy Development Pcl, Tayland'da bir kripto para borsası açacak.

Binance'den Çarpıcı Hamle: Tayland'da Kripto Borsası Açıyor!

İki önemli kuruluş arasındaki stratejik ortaklığı simgeleyen kayda değer bir gelişmeyle Binance Holdings Ltd ve Gulf Energy Development Pcl, Tayland'da bir kripto para borsası açmaya hazırlanıyor. Gulf Binance Co adlı ortak girişim, faaliyetlerine başlayabilmek için kısa bir süre önce Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan onay aldı. Bu durum 10 Kasım'da yapılan bir borsa başvurusuyla ortaya çıktı. Söz konusu gelişme, Mayıs 2023'te verilen ve Binance'in Güneydoğu Asya pazarına girişini işaret eden düzenleyici onayı takip ediyor.

Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan alınan onay, hem Binance hem de Gulf Energy Development için önemli bir kilometre taşına işaret ediyor. Gulf Innova ve Binance arasında 51-49 ortak girişim olarak işlev gören lisans, platformun dijital varlık borsası ve aracı olarak faaliyet göstermesine izin veriyor. Başlangıçta platformun, 2023 yılının dördüncü çeyreğinde faaliyete geçmesi planlanıyordu.

Gelecek yıl Tayland'da erken bir lansman yapılması planlanan kripto para borsası kademeli bir yaklaşım benimseyecek. Başlangıçta platform, kademeli olarak genel halka açılmadan önce yalnızca davetiye esasına göre çalışacak. Bu temkinli strateji, dijital varlıkları çevreleyen gelişen küresel düzenleyici ortamla uyumludur. Ayrıca, sorumlu ve uyumlu operasyonlara olan bağlılığın da altını çizmektedir.

Binance'den Çarpıcı Hamle: Tayland'da Kripto Borsası Açıyor!

İki Kuruluş Arasındaki Finansal Etkileşim Dikkat Çekiyor

Kurucusu ve CEO Sarath Ratanavadi tarafından yönetilen Gulf Energy Development Pcl, Tayland'ın en büyük ve en etkili şirketleri arasında yer almaktadır. Yaklaşık 10,6 milyar dolarlık net değeriyle Bloomberg Milyarderler Endeksi'ne göre ülkenin en zengin ikinci kişisi olan Ratanavadi, ortak girişime önemli bir finansal güç ve iş zekası getiriyor. Gulf Energy'nin fintech kolunun bu iş birliğinde önemli bir rol oynaması planlanıyor.

Bu iş birliği, iki kuruluş arasındaki finansal etkileşime ışık tutuyor. Gulf Energy, daha önce Binance'in ABD operasyonlarında yüzde 0,4'lük bir hisse satın almak için 20 milyon dolar yatırım yapmıştı. Bu stratejik yatırım; sadece Binance'e duyulan güveni belirtmekle kalmıyor, aynı zamanda geleneksel işletmeler ile gelişen kripto para piyasası arasındaki sektörler arası sinerjiyi de vurguluyor.

Binance'den Çarpıcı Hamle: Tayland'da Kripto Borsası Açıyor! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik