Anasayfa Altcoin Binance'den Kilit Ortaklık: Bu Coin'leri Piyasaya Sürecek!

Binance'den Kilit Ortaklık: Bu Coin'leri Piyasaya Sürecek!

Altcoin

Binance, stablecoin'leri piyasaya sürmek için bankacılık devi MUFG Japan ile ortaklık kurdu.

Binance'den Kilit Ortaklık: Bu Coin'leri Piyasaya Sürecek!

Kripto para borsası Binance, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile yasal mücadelesini sürdürmesine rağmen denizaşırı pazarda yeni fırsatlar arıyor. Son gelişme; Binance'in, Japonya'nın gelişen kripto endüstrisinde 2024 yılına kadar USD, EUR ve Japon Yeni cinsinden stablecoin'leri piyasaya sürmeye hazırlandığını gösteriyor.

Binance, bu proje için Mitsubishi UFJ Financial Group'un güven bankacılığı koluyla el ele verdi. MUFG Genel Müdürü Takeshi Chino, iki firmanın ihraç üzerinde ortaklaşa çalıştığını söyledi.

Haziran ayında Japonya, lisanslı şirketlerin stablecoin ihraç etmesine izin veren bir yasayı kabul etti ve Orix Corp. gibi firmaların daha hızlı para transferleri ve ödemeler gibi faydalar vadeden bu tokenleri piyasaya sürmeyi düşünmesine yol açtı. MUFG, ayrıca yabancı para birimleriyle bağlantılı stablecoin'ler oluşturmak için blockchain platformu Progmat'ın kullanımına ilişkin çeşitli kuruluşlarla görüşmelerde bulundu.

MUFG'nin ürünlerden sorumlu başkan yardımcısı Tatsuya Saito'ya göre; Japonya'nın stablecoin piyasası, mevcut küresel piyasa büyüklüğünün yaklaşık dörtte birini temsil edecek şekilde 5 trilyon yen'e (34 milyar dolar) ulaşma potansiyeline sahip.

Duyuruya göre, Binance'in ihraç planını uygulamak için Japonya'da elektronik ödeme yöntemleri işlem iş sağlayıcısı olarak bir lisans alması gerekiyor. Chino tarafından belirtildiği üzere; kullanıcılar, kripto para ticareti için stablecoin kullanma ve potansiyel olarak ödeme hizmetlerine katılma olanağına da sahip olacaklar.

Binance'den Kilit Ortaklık: Bu Coin'leri Piyasaya Sürecek!

Binance Yurt Dışı Pazarında Genişliyor

Binance, dünya genelinde ve ABD, Avustralya, İngiltere ve diğerleri gibi kilit pazarlarda düzenleyici baskıların sıcaklığıyla karşı karşıya. Bununla birlikte Binance, kripto kurallarına açıklık getirmek için düzenleyicilerle anlamlı diyaloglar kurmaya devam ediyor. Yakın tarihli bir hamleyle Binance, yaklaşık 3 aylık düzenleyici duraklamanın ardından Belçika operasyonlarını yeniden başlattı. 

Geçtiğimiz hafta raporlar; Binance'in, Haziran 2024'e kadar Avrupa pazarındaki stablecoin'leri delist etmeyi planladığını öne sürdü. Bu, Aralık 2024'e kadar yürürlüğe girecek olan MiCA kurallarının ardından gerçekleşti. Binance CEO'su Changpeng Zhao, bu konuyla ilgili bir açıklama yaptı. 

CZ, Binance'in Fransız hukuk direktörü Marina Parthuisot tarafından yapılan açıklamada, Avrupa'nın henüz stablecoin'lere onay vermediğine dair bazı yanlış anlaşılmalar olduğunu söyledi. CZ, Avrupa'da halihazırda birkaç ortakları olduğunu ve tamamen uyumlu bir stablecoin piyasaya sürmeyi planladıklarını da sözlerine ekledi.

Kaynak: CoinGape

Binance'den Kilit Ortaklık: Bu Coin'leri Piyasaya Sürecek! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik