Anasayfa Altcoin Binance'den Yeni Delist Kararı! Bu İşlem Çiftleri Kaldırılacak...

Binance'den Yeni Delist Kararı! Bu İşlem Çiftleri Kaldırılacak...

Altcoin

Kripto para borsası Binance, bazı spot işlem çiftlerini delist edeceğini duyurdu.

Binance'den Yeni Delist Kararı! Bu İşlem Çiftleri Kaldırılacak...

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, bugün yaptığı açıklamada, Binance Spot'taki GBP (İngiliz Sterlini) spot işlem çiftlerinden bazılarını delist edeceğini bildirdi. 

Binance; 29 Aralık'ta Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), BNB, Solana (SOL), XRP, Cardano (ADA), Chainlink (LINK), Polygon (MATIC), Litecoin (LTC) ve Dogecoin (DOGE) dahil olmak üzere bazı önemli GBP spot işlem çiftlerini kaldıracak.

Binance, GBP Spot İşlem Çiftlerini Kaldırıyor

Binance'den Yeni Delist Kararı! Bu İşlem Çiftleri Kaldırılacak...

Kripto para borsası Binance, 22 Aralık'ta yaptığı resmî duyuruda, GBP spot işlem çiftlerinin alım satımını kaldıracağını ve durduracağını açıkladı. Bu hamle; düzenleme yükü, artan inceleme ve bankacılık ortaklarının kaybı gibi artan zorlukların ortasında geldi.

Binance, 29 Aralık saat 03:00 (UTC) itibarıyla ADA/GBP, BNB/GBP, BTC/GBP, DOGE/GBP, ETH/GBP, GBP/USDT, LINK/GBP, LTC/GBP, MATIC/GBP, SOL/GBP ve XRP/GBP spot işlem çiftlerini kaldıracak. 

Ekim ayında Binance, ülkedeki denizaşırı dijital varlık şirketlerinin promosyonlarını kısıtlayan yeni FCA düzenlemelerine uygun olarak İngiltere'de yeni müşteri kabulünü durdurdu. Üstelik GBP kullanıcıları, Binance'in İngiltere'deki bankacılık ortağının işletme sözleşmesini sona erdirmesinin ardından para çekme ve para yatırma işlemlerinde sorunlarla karşılaştı.

Binance, "Kullanıcıları korumak ve yüksek kaliteli bir alım satım piyasasını sürdürmek için listelenen tüm spot işlem çiftlerini periyodik olarak inceliyoruz. Seçilen spot işlem çiftlerini birden fazla faktör nedeniyle delist edebiliriz." açıklamasında bulundu. 

Düzeltme Yaşanacak mı?

Kripto para piyasasında bir miktar geri çekilme yaşanabilirken GBP spot işlem çiftlerinin kaldırılması, piyasada bir düzeltmeye neden olmayacak. İşlem hacimlerinin çoğu, stablecoin'lerden ve USD çiftlerinden geliyor.

BTC fiyatı son 24 saatte ABD PCE enflasyon verileri öncesinde yatay hareket ediyor. İşlem hacimlerindeki düşüş nedeniyle fiyat şu anda 44.000 doların altında işlem görüyor. Bu arada, son 24 saat içinde BTC fiyatı en düşük seviye olarak 43.387 doları ve en yüksek seviye olarak ise 44.367 doları kaydetti. 

Altcoinler, Bitcoin'e göre nispeten daha güçlü işlem görüyor ancak Bitcoin ETF onayına yönelik spot reklamların ortasında bir Noel Baba rallisi bekleniyor.

Kaynak: CoinGape

Binance'den Yeni Delist Kararı! Bu İşlem Çiftleri Kaldırılacak... içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar