Anasayfa Sektörel Binance'i Tanıttığı için Ronaldo'ya Dava Açılmıştı! Anket Başlatıldı

Binance'i Tanıttığı için Ronaldo'ya Dava Açılmıştı! Anket Başlatıldı

Sektörel

Real Research, Ronaldo'nun Binance'i tanıttığı için karşı karşıya geldiği 1 milyar dolarlık dava ile ilgili olarak kamuoyu yoklaması başlattı.

Binance'i Tanıttığı için Ronaldo'ya Dava Açılmıştı! Anket Başlatıldı

Blockchain destekli bir araştırma platformu olan Real Research, Binance ile olan ortaklığı nedeniyle futbol efsanesi Cristiano Ronaldo'ya karşı açılan 1 milyar dolarlık dava hakkında kamuoyu yoklaması başlatmak için sosyal medyayı kullandı.

Araştırma firması, gelişmeyi resmî hesabındaki bir gönderiyle duyurdu. Firma; kripto piyasası katılımcılarını ve daha geniş internet topluluklarını, 1 milyar dolar tazminat talep eden toplu dava hakkındaki görüşlerini paylaşmaya çağırdı.

Bildirime göre; bu, 21 Aralık'ta sona ermesi planlanan bir haftalık kamu katılımı çağrısıdır.

Binance, Ronaldo ile İş Birliği İçinde İlk NFT Koleksiyonunu Tanıtmıştı

Binance'i Tanıttığı için Ronaldo'ya Dava Açılmıştı! Anket Başlatıldı

Ronaldo'ya karşı başlatılan bu yasal işlem, onun Binance NFT'lerini desteklemesinden kaynaklandı.

Geçen yıl Binance, Ronaldo ile iş birliği içinde "CR7" başlıklı ilk NFT koleksiyonunu ortaya çıkardı. Büyük beğeni toplayan futbolcu; koleksiyonu, taraftarlara yıllar boyunca verdikleri destekten dolayı teşekkür etmenin bir yolu olarak gördü.

Bir yıl sonra Ronaldo, anlaşmanın ardından ABD'de yüksek profilli bir davayla karşı karşıya kaldı. Davacılara göre, Portekizli futbol yıldızının Binance için yaptığı tanıtım ve teklifler aldatıcı ve hukuka aykırıydı.

Davacılar, ayrıca Binance'in Ronaldo gibi önde gelen isimlerle yaptığı iş birliğinin, bireyleri maliyetli ve tedbirsiz yatırım kararları almaya teşvik ettiğini ileri sürdü.

Binance'in Ronaldo ile olan iş birliğinin inanılmaz derecede başarılı olduğu görüldü. CR7 NFT'lerin piyasaya sürülmesinin ardından "Binance" için çevrim içi aramaların yüzde 500'e kadar arttığına dikkat çekildi. 

Açıklamada, şu ifadeler yer aldı:

Kanıtlar, Binance'in dolandırıcılığının bu kadar yüksek seviyelere ancak dünya çapındaki en zengin ünlülerden bazılarının - tıpkı Davalı Ronaldo gibi - gönüllü yardım ve desteğiyle, kayıt dışı menkul kıymetlerin teklif ve satışı yoluyla ulaşabildiğini ortaya koyuyor.

Bildirildiğine göre Ronaldo'nun NFT'leri, 77 ila 10.000 dolar arasında satılıyor ve bu satışlar onun ünlü kariyerinin önemli anlarına odaklanıyordu.

Binance'i Tanıttığı için Ronaldo'ya Dava Açılmıştı! Anket Başlatıldı içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
Ayı Piyasası (Bear Market) Nedir?
Rehber Hüseyin Özlan
Gate.io Nedir? Gate.io Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik