Anasayfa Altcoin Binance'in Bu Altcoinde Toplam Yakım Miktarı Dudak Uçuklattı!

Binance'in Bu Altcoinde Toplam Yakım Miktarı Dudak Uçuklattı!

Altcoin

Binance borsasının bu zamana kadar gerçekleştirdiği Terra Classic (LUNC) yakım miktarı dikkat çekti.

Binance'in Bu Altcoinde Toplam Yakım Miktarı Dudak Uçuklattı!

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance, Terra Classic (LUNC) yakımının 15. partisinde 760 milyon token yaktı. Bugüne kadar kripto para borsası tarafından yakılan toplam LUNC yaklaşık 40 milyara ulaşırken, topluluk tarafından yakılan toplam LUNC 76 milyarı aştı. Yatırımcılar, Binance'in son yakımından sonra fiyatlarda bir sıçrama bekliyor.

Binance 760 Milyon LUNC Token Yaktı

Kripto para borsası Binance, 1 Kasım'daki bir işleme göre, dolaşımdaki arzı azaltmak için topluluğun LUNC yakım kampanyasına katkıda bulunarak yakım adresine 760,42 milyon LUNC token gönderdi. 

LUNC yakım mekanizmasının 15. partisi, 30 Eylül - 30 Ekim 2023 dönemi içindir. Son yakım işlemiyle birlikte Binance, LUNC spot ve marjin alım satım çiftlerindeki işlem ücretlerinden toplamda yaklaşık 40 milyar LUNC token yakmış oldu.

Binance'in Bu Altcoinde Toplam Yakım Miktarı Dudak Uçuklattı!

Binance, geçtiğimiz ay 1,01 milyar LUNC token yakmıştı. "FUD", "geliştiricilerin faaliyetlerindeki azalma" ve "borsadaki LUNC işlem hacimlerindeki düşüş" nedeniyle yakım oranı önemli ölçüde azaldı.

Terra Classic topluluğu, 2022 Terra-LUNA krizinden sonra zincirin sorumluluğunu üstlendiğinden bu yana toplamda 76 milyardan fazla LUNC token yaktı. Topluluk üyeleri, Binance LUNC yakımının ikinci kez 1 milyarın altına düşmesine tepki gösterdi. Bununla birlikte topluluğun çoğu üyesi, Binance'e ve CEO Changpeng Zhao'ya yakım kampanyasına katkıda bulunmaya devam ettikleri için teşekkür etti.

Bu arada topluluk, Binance'den LUNC ile birlikte USTC'yi de yakmasını istemeyi düşünüyor. Geçen yıl Binance, LUNC spot ve marj alım satım ücretlerinin yakım katkısını yüzde 100'den yüzde 50'ye düşürmüştü.

LUNC ve USTC Fiyatları Düştü

Terra Classic ekosistem tokenleri son 24 saat içerisinde önemli ölçüde değer kaybederken, LUNC ve USTC son piyasa toparlanmasındaki kazançlarından vazgeçti. Daha geniş kripto piyasasında yatırımcıların kâr rezervasyonu yapması, LUNC ve USTC fiyatlarının baskı altında kalmasına neden oldu.

LUNC fiyatı son 24 saatte yüzde 5 düştü ve fiyat şu anda 0,000062 dolardan işlem görüyor. 24 saatlik dip ve tepe seviyeleri sırasıyla 0,0000616 dolar ve 0,0000657 dolardır. 

USTC fiyatı da son 24 saatte yüzde 4 düştü ve fiyat şu anda 0,011 dolardan işlem görüyor. Fakat işlem hacmi son 24 saat içerisinde biraz arttı.

Kaynak: CoinGape

Binance'in Bu Altcoinde Toplam Yakım Miktarı Dudak Uçuklattı! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik
BitTorrent (BTT) Nedir, Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
BtcTurk Nedir? BtcTurk Güvenilir mi?
Rehber Burak Atik