Binance’in hacklenmesinin detayları ortaya çıkıyor

2 Dakikada Okunabilir


Büyük Binance kripto para birimi borsasından dünden önceki gün tam 40 milyon doların üzerinde Bitcoin siber saldırganlar tarafından çalındı, kripto paraları bir dizi dijital cüzdanına taşıyan siber saldırganlar bu sayede kimliklerinin bulunmasını son derece zorlaştırdılar ve hepsi farklı cüzdanlara taşınan kripto para birimlerini çalan hackerların bulunması son derece zor. Hayatlarına artık zengin olarak devam edecek olan hackerlar, 40 milyon dolar parayı gönül rahatlığıyla harcayabilecekler. Bir gecede zengin olan hackerlar bu iş için belki de hayatlarını riske atmış olsalar da kripto para borsalarına da bu eylem ile mesaj vermiş oldu.

Araştırmacılar Perşembe günü, soygunun arkasındakilere potansiyel olarak ipucu verdiklerini söylediler

Dünyanın en büyük borsalarından biri olan Binance Çarşamba günü yaptığı açıklamada, bilgisayar korsanlarının en son eylemleri ile sistemin en önemli güvenlik sistemlerine girebildiklerini ve sistemin güvenliğini geçerek 40 milyon dolarlık 7.000 Bitcoin çaldıklarını açıkladı.

Londra merkezli Blockchain analitik şirketi Coinfirm’e göre, bilgisayar korsanları çalınan Bitcoini birkaç dijital cüzdandan geçirdi ve neredeyse tüm paralar yedi dijital adreste duruyor.

Hırsızlık, gelişmekte olan kripto para birimi sektörü için hala yüksek bir sorun olmaya devam etmekte olup, yüksek profilli yatırımcıları bu tür kripto para borsalarına yönelik saldırılar son derece korkutuyor ve dijital paraların güvenli bir şekilde depolanıp takas edilip edilmeyeceği konusunda daha büyük yatırımcılar için soru işareti oluşturuyor.

Hack ve sahtekarlıktan kaynaklanan dijital madeni para kayıpları, Ocak ve Mart arasında, 2018 yılı seviyenin yaklaşık yüzde 70’ine ulaştı.

Coinfirm, kripto para birimlerinin hareketlerinin izlenmesine rağmen, çalınan paraları tutan cüzdanların hackerların veya sahiplerinin kimliği ve yeri bilinmiyor olduğunu açıkladı.

Yine de, bulgular bilgisayar korsanlarının kimliği ile ilgili ipuçları verebilir.

Bitcoin’i geleneksel paraya çevirmek için, bilgisayar korsanlarının çalıntı paraları, genellikle hesap sahiplerinin kimlikleri hakkında bilgi gerektiren kripto para birimi döviz alım satım borsalarına taşıması gerekir. Ancak bu tür kontroller, gerçekte çok iyi incelenmediği için ve hackerların çok fazla cüzdandan kendilerine bu paraları gönderip banka hesaplarına veya dijital cüzdanlarına aktarabileceklerinden dolayı bulunmalarını son derece zorlaştırıyor.

Binance hakkında

Borsalar, KYC işlemlerini yerine getirmekle yükümlüdür. Uygulamada, çoğu bunu doğru şekilde yapmıyor.

Malta merkezli olan ancak 40’tan fazla ülkeye 400’den fazla çalışanı olan Binance, tüm dünyaya hizmet vermiyor ancak çok uluslu hizmet vermesinden dolayı ilgi çekiyor. Bitcoin ve diğer birçok kripto para birimini alım ve satıma izin vermesi ile adından söz ettirebiliyor.

Kripto para piyasaları büyük ölçüde Binance hacklenmesinden sonra güvenlikle ilgili olarak kendilerini açıklamasa bile denetlemeye ve olası yeni sigorta fonları oluşturmak konusunda çalışmalara başlamış olabilirler.

Coinfirm’in, dünya genelinde kripto para birimi sektöründe ve geleneksel finans dünyasında, cüzdan sağlayıcılardan borsalara ve Japonya’nın üç mega bankasından birine sahip geleneksel müşterileri bulunmakta.


İçeriğe Nasıl Tepki Verdiniz?

Kızgın Kızgın
40
Kızgın
Şaşkın Şaşkın
40
Şaşkın
Lol Lol
161
Lol
Harika Harika
40
Harika
Korkunç Korkunç
403
Korkunç
Soner Özcan
26 yaşındayım ve hala üniversite eğitimime devam ediyor. Geleceği değiştirmesini beklediğimiz kripto paralar hakkında hem kendimi, hem koinbox.net okuyucularını bilgilendirmek ve doğru haberler sunmak için editörlük yapıyorum.
error: Kopyalama Engellendi!