Kripto Para Haberleri

Binance’ın İngiltere’deki Operasyonları Durdurulacak!

Gündeme son dakika olarak düşen habere göre FCA, dünyanın en önemli kripto para borsalarından olan Binance’ın, İngiltere’deki operasyonlarını durdurmasını talep etti. Binance, geçtiğimiz yıllarda yaptığı bir açıklama ile regüle bir kurumun sorunsuz bir şekilde satın alındığını duyurmuştu ancak pek de sorunsuz olmadığını şimdilerde daha net bir şekilde görebiliyoruz.

İlgili kuruluşun yazılı izin almadan faaliyetlerine başladığı duyuruldu ve bu da faaliyetlerin durdurulması adına yeterli bir neden olarak karşımıza çıkıyor. Tanıtım çalışmalarının yanı sıra promosyonlara da son verilmesi adına süre tanındı ve bu süre de Çarşamba akşamı olarak belirlendi.

Bu gelişmelerden kısa bir süre sonra Binance cephesinden de önemli bir açıklama geldi ve artık İngiltere’de herhangi bir şekilde faaliyetlerine devam etmeyeceklerini duyurdular.

Binance UK ve Yapılan Hatalar!

Binance

FCA onaylı bir şirket satın alındıktan sonra sürecin çok daha hızlı işlemesi adına harekete geçildi ancak burada büyük bir hata yaptılar. Aslında buna büyük bir amatörlük demek daha doğru olacaktır. FCA’dan yazılı onay alınması da gerekiyordu ve bu gerçekleşmeden herhangi bir şekilde faaliyetlere izin verilmeyecekti.

FCA, yaptığı açıklamada, ‘’Binance Group içerisindeki hiçbir şirketin, Birleşik Krallık’ta faaliyet gösterebilecek lisans bilgisi ya da kaydına sahip değil’’ dedi. Hali hazırda kripto para piyasasının en önemli gündemi de kesinlikle budur.

Sizler de çok iyi biliyorsunuz ki Binance, piyasanın en büyüklerinden biri ve kripto para borsaları arasında özel bir yere sahip olduğunu da unutmamak gerekiyor. Aynı zamanda en güvenilir ve en kalabalık kripto para borsalarından biri olduğu gerçeğini de unutmamak gerekiyor. Bu haber ile birlikte büyük bir güven sorunu yarattılar ve bunu toparlamak pek de kolay olmayacaktır. Burada yapılan hata gerçekten basit bir hata değil ve Binance gibi bir kuruma da yakışmıyor. Ve bu hata ile birlikte İngiltere’deki faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldıkları gerçeğini de bir kez daha hatırlatmak isteriz. Yeni gelişmeler var olduğu sürece sizinle paylaşıyor olacağız.

İlginizi Çekebilir: Binance Nedir? Binance Güvenilir mi?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 2 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu