Kripto Para Haberleri

Binance’ye Bir Kötü Haber de Sepa’dan Geldi

Sektörün en güvenilir ve en çok yatırımcıya sahip olan borsalarından bir tanesi olarak lanse edilen Binance, son dönemde zor günler geçiriyor. Yasak ve yaptırımların ardı arkası kesilmiyor ve ne yazık ki Sepa da bu kervana katılmış durumda. Avrupa’da yaygın bir şekilde kullanan ve çok sayıda kullanıcıya sahip olan Sepa, Binance ödemelerini durdurduğunu açıkladı.

Sepa ödeme ağı ile birlikte Binance ödemesi yapılmayacak ve bu durum Binance yatırımcıları için olumsuz bir gelişme olarak gündeme yansıdı. Piyasa düzenleyici kurumların baskısı altında olan Binance, her geçen gün yeni bir kötü haber almaya devam ediyor.

Kısa bir süre önce İngiltere’deki faaliyetlerin durdurulması gündeme gelmiş ve netleştirilmişti. Birçok kurum, Binance ile olan anlaşmasını iptal eti ve Sepa gibi önemli markalar da bu kurumlardan bir tanesidir. Peki ama Binance’nin geleceği ne olacak ya da yatırımcılar bu durumdan nasıl ve ne şekilde etkilenecek?

İlgili içerik: Binance Hesap Açma İşlemi Nasıl Yapılır?

Ödemeler Durduruldu

Binance

Sepa’dan önce Binance’den açıklama geldi ve müşterilerine mail atarak artık Sepa üzerinden ödeme yapamayacağımızı öğrendik. İngiltere’deki faaliyetlerin durdurulması Binance’yi olumsuz etkiledi ve yatırımcıların büyük bir kısmı da yavaş yavaş bu borsayı terk ediyor. Haklı olduklarını düşünüyoruz çünkü güven unsuru bir kez zedelendiği takdirde insanları bu piyasada tutmak ne yazık ki pek de kolay olmuyor.

Sepa, Avrupa’daki müşterileri ile birlikte önemli ödeme ağlarından biri ve birçok borsa ile de iş birliği içerisinde. Binance de o isimlerden bir tanesi idi ancak kısa bir süre önce yapılan açıklama neticesinde Sepa üzerinden ödeme yapılmayacağı aktarıldı. Binance, her ne kadar dünyanın en önemli ve en büyük borsalarından bir tanesi olsa da aldığı bu haberler ve olumsuz gelişmeler ile birlikte konumunu ve gücünü yitiriyor. Yakın gelecekte buna benzer daha birçok farklı olumsuz gelişme yaşanacağını ön görmek ise pek zor olmayacaktır. Borsanın bu konuda ne tür adımlar atacağı ya da ne gibi önlemler alacağı ise henüz bilinmiyor.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu