Anasayfa BingX - TradingView'deki En Popüler Borsanın İncelemesi

BingX - TradingView'deki En Popüler Borsanın İncelemesi

TradingView 2021 yılında en iyi kripto para borsası ödülü kazanan BingX platformunun detaylı incelemesini mutlaka okuyun.

BingX - TradingView'deki En Popüler Borsanın İncelemesi

Eski adıyla Bingbon, yeni adıyla BingX gelişmekte olan kripto para piyasasına ilk sosyal ticaret platformunu getirmeyi amaçlayan teknoloji tutkunu bir grup tarafından geliştirildi. BingX, yatırımlarınız için mümkün olan en iyi sonuçları elde etmek üzere seçkin trader’lar ile bağlantı kurmanıza olanak tanıyan benzersiz ve yenilikçi bir borsadır. BingX'in üstün analitik ve kripto para sosyal ticaret ağıyla, kripto para yatırımları konusunda asla tek başınıza yürümek zorunda kalmazsınız. Ayrıca düşük depozito ücreti ve neredeyse sektördeki en düşük işlem ücretleri ile BingX kendisini diğer borsalarında ayırıyor. 

Yukarıdaki özelliklerinin yanı sıra diğer borsaların standart kripto para alım satım yetenekleri ve sorunsuz kripto para türevleri alım satımına izin veren sürekli takas özelliği ile BingX, kripto para alım satımında mevcut ve gelecekteki tüm ihtiyaçlarınız için hazırlanmış bir platformdur.

Coinmarketcap verilerine göre borsa Mayıs 2018’de faaliyetlerine başladı. BingX, Coinmarketcap üzerinde sürekli olarak en iyi 5 ya da en iyi 10 türev borsası sıralamasında yer almaktadır.

BingX borsası çok çeşitli varlıklar sunmakla kalmıyor ve aynı zaman çok düşük komisyon ücretlerine de sahip. Platformu test eden ekibimiz slipaj ile karşılaşmadı. Girilen emirler hızlı bir şekilde yerine getirildi. Herhangi gizli bir komisyon ile karşılaşılmadı. Son olarak fiyat farklı çok düşük oranlardaydı. BingX market verilerini dünyanın en güvenilir merkezi olmayan veri Oracle’ı Chainlink’den çekiyor. Bu faktörler borsayı rakipleri karşısında bir adım öne çıkarıyor.

Borsanın küresel işlemleri güçlü geçmişi ve şeffaf operasyonları ile destekleniyor. BingX ABD, Kanada, Avustralya, Estonya ve Litvanya’da lisanslara sahip. BingX dünya genelinde 2 milyondan daha azla kullanıcıya ve aktif olan 400 binden fazla kullanıcıya sahip, TradingView üzerindeki aktif kullanıcı sayısı ise 11900’da ve böylece BingX şu anda TradingView üzerinde en çok kullanılan borsalardan biridir.

BingX - TradingView'deki En Popüler Borsanın İncelemesi

Bir sosyal kripto-trading platformu olarak BingX standart sürekli vadeli işlemler sözleşmeleri ile hem vadeli işlemler kopya ticareti hem de Grid trading ile spot ticareti sunmaktadır. Platform ayrıca kendine ait Twitter gibi bir akışa sahiptir. Burada kullanıcılar fikirlerini kripto dünyası ile paylaşabilir. BingX kopya trading Binance API’si ile de kullanılabilir. Binance kullanıyorsanız Binance API anahtarınızı BingX hesabınıza kolayca bağlayabilir ve böylece BingX trader’larının Binance’da yaptığınız işlemleri kopyalamasına izin verebilirsiniz.

Başka trader’ları kopyalamak istiyorsanız çeşitli filtrelerin bulunduğu ‘Trader List’ sayfasına gidin ve daha sonra kopyalamak istediğiniz trader’ı seçin.

 BingX - TradingView'deki En Popüler Borsanın İncelemesi

6 Nisan’da BingX, likiditeyi artırmak için Woo Network ile ortaklık kurduğunu duyurdu. Bu ortaklık sayesinde borsa ‘Wootrade’ üzerindeki ana işlem çiftlerindeki derin likidite havuzlarına erişecek, ayrıca böylece Wootrade Network borsanın temel likidite desteği olacak. BingX şirketi sürekli olarak ürünlerini ve hizmetlerini geliştirmeye ve endüstride bulunan en iyi projelerle ortaklık kurmayı hedefliyor.

BingX Hangi Cihazlarda Kullanılabiliyor? 

BingX’i aşağıdaki uygulamalar ve platformlarda kullanabilirsiniz:

  • BingX web ara yüzü
  • BingX Android uygulaması
  • BingX iOS uygulaması
  • TradingView

BingX Web Uygulaması

BingX web ara yüzü tasarım açısından çok davetkar bir yazı tipine sahip standart bir mavi ve beyazdır. Bu renkler ile çok sayıda borsa tasarlanmasına rağmen, BingX'i diğerlerinin üzerine çıkaran şey ön sayfadan kayıt sayfasına kadar aynı temanın kullanılmasıdır. Harfler her zaman büyük ve okunaklı olduğundan dolayı site genelinde gezinmek çok kolaylaştırılmış. En üstte, kayıt alanında sürekli takas kullanımına kadar her bir özellik açıkça koyulmuş. Platformdaki herhangi bir düğmenin işlevleri konusunda kafa karışıklığı yaratabilecek hiçbir şey yok. Genel kullanıcı ara yüzü açısından her şey adım adım karakterize edilmiş. İster kayıt sayfasında ister para yatırma sayfasında olun BingX kullanıcıya keyifli bir deneyim sunuyor.

BingX - TradingView'deki En Popüler Borsanın İncelemesi

BingX'te genel olarak alım satım yapmak, birçok birinci sınıf kripto alım satım platformunu karakterize eden standart alım satım görünümüyle harika birleştirilmiş. Bu tarz ara yüzün nasıl çalıştığına aşina olmayanlar ise biraz da olsa zorlanabilir. Ancak kripto para satın almak ve satmak için normal ticaret görünümü formatını kullanan herkes BingX ile ilgili bir sorun yaşamayacaktır.

Bölgenize bağlı olarak, daha fazla KYC bilgisi girmeniz gerekebilir. Aksi takdirde, ihtiyacınız olan tek şey bir e-posta ve şifredir ve hızlıca borsayı kullanmaya başlayabilirsiniz. Yalnızca kripto para kullanıyorsanız BingX’i KYC olmadan kullanabilirsiniz. Bu size mümkün olduğunca fazla gizlilik sağlar. Ancak itibari para kullanarak kripto satın almak istiyorsanız, advCash ve Coinify gibi aracılar için ekstra bilgi girmeniz gerekir. BingX, itibari para ağ geçitlerinin hiçbirini kendisi işletmiyor ve bu tarz işlemler üçüncü taraf siteler tarafından yapılıyor. Bu tarz aracılar sadece kripto para yatırıyorsanız gerekli değildir.

BingX hakkında en harika şey ise kaldıraçlı işlemleri ekstra gizlilikle yapabilirsiniz. Aynı tasfiye riskleri geçerlidir ancak işlemler hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. Bununla birlikte, büyük alım satımlar yapmayı planlıyorsanız kimlik doğrulama seviyenizi artırmanız gerekir.

Her şeyden önce BingX, kullanıcıların genel olarak kripto para birimi hakkında bilgi sahibi olmalarını sağlayan ve ihtiyaç duyanların öğrenmesi için gerekli şeyleri desteklemesine izin veren bir blog kısmına sahip.

BingX Artıları ve Eksileri

BingX borsasının öne çıkan artıları ve eksileri aşağıdaki tablodaki gibidir:

ArtılarıEksileri
%0.0275'e kadar varan düşük komisyonlara sahip.Yeni açılan Akademi kısmının Türkçe'si yapılmamış.
Açık ara en büyük kopya trading platformudur. 
Hem türev hem de spot markette trade ve kopya trade hizmeti sunan ilk platform. 
Bir kişi alım satımlarınızı başarıyla kopyalarsa %8 ila %12 arasında kripto kazanırsınız. 
Binance API bağlamada herhangi bir sorun ve gecikme yok. 
Kullanmak için herhangi bir doğrulama yapmaya gerek yok. 
Türkçe dahil 10 dilde 7/24 müşteri desteği var. 
TradingView ile bağlantısı çok hızlı.  
BingX cömert ödül havuzları ile çeşitli etkinlikler düzenliyor. 
Referanslarda %60’a varan komisyon paylaşımı ve  en aktif kişiler ödüller var. 

BingX Android ve iOS Uygulamaları

BingX mobil uygulaması, masaüstü uygulamasıyla aynı özelliklerin çoğuna sahiptir ve satın alma, satma ve kopya ticareti gibi ihtiyacınız olan birçok özelliğin bir mobil sürümüdür. Yatırımlarının hareket halindeyken nasıl olduğunu görmek isteyenler ve belirli işlemleri zamanlamak ve takip etmek isteyenler için BingX Android ya da iOS uygulaması her şeye sahiptir.

BingX - TradingView'deki En Popüler Borsanın İncelemesi

İşlem Ücretleri

BingX çok düşük işlem ücretleri ile alanında en başlarda gelen rekabetçi bir borsadır. BingX işlem ücretleri aşağıdaki gibidir:

İşlem Türüİşlem Ücreti
Bitcoin%0.02 - %0.1
Altcoinler%0.02 - %0.2
Küresel endeksler%0.02 - %0.15
Emtialar%0.02 - %0.1
Forex%0.02 - %0.1

Güvenlik

Borsanın kullanıcıları ekstra bir güvenlik katmanı olarak hesaplarına Google authentication uygulaması (Google 2FA) ekleyebilir. Ayrıca anında iletişim desteği ile BingX hesabınızı güvende tutmak için gerekli araçlara sahiptir.

Para Yatırma ve Çekme Yöntemleri

BingX borsasına kripto para yatırmak USDT ve BTC gibi kripto para birimlerini kullanabilirsiniz. Para yatırma işleminizi isterseniz bir QR kodu ile de yapabilirsiniz. Para çekimlerinde ise herhangi bir ücret yoktur ve para çekme için ücret yapısı yukarıdaki işlem ücretleri alanındadır.

BingX Hakkında Son Karar

Genel olarak BingX harika bir şekilde tasarlanmış ve aynı derecede bir iş çıkarıyor. Benzersiz özellikleriyle öne çıkıyor. Kopya trading yapıyorsanız BingX kesinlikle denenmesi gereken bir platformdur. Kopya trading yapmıyor olsanız bile yukarıdaki özelliklerin zenginliği ile borsa çekici bir seçenek haline getiriyor. BingX’in neden bir milyondan daha fazla kullanıcısının olduğunu şaşmamak gerekiyor…

Marka bilinirliğinizi arttırmanın en hızlı yolu. Kullanıcılarınızla direk etkileşime geçin !