Altcoin Haberleri

Bir Araştırmacı Yaklaşan Cardano (ADA) Güncellemesini Detaylandırdı!

ABONE OL:

Cardano geliştirici takımı 31 Mart’a kadar tamamen “merkezi olmayan blok üretimine” geçiş için hazırlanırken, bir araştırmacı “ademi merkeziyetçiliğe geçişin” arkasındaki kavramı açıkladı.

Merkezi olmamaya geçişin bir parçası olarak Cardano geliştirici takım üyeleri bir dizi “önceden belirlenmiş harici bilgi azaltımı kaynakları” ya da “rastgele olma iddiasına” katkıda bulunacak.

IOHK’de kıdemli araştırma görevlisi olan Profesör Alexander Russell, merkezi olmamaya geçtikten sonra ne olacağını detaylı bir şekilde açıkladı.

IOHK Araştırmacısı Tek Tek Açıkladı:

Profesör Alexander Russell:

Teknik olarak Cardano (ADA) ağı, 7 Nisan 15:44:51 UTC’den önce blok zincirine gönderilen tüm işlemlerin 258. dönem 151200 dilim zamanında “ilerleyen zamanlarda önemli bir rol oynayacağı” sürekli bir rastgelelik oluşturma döngüsüne geçmeyi hedefliyor. Bu “birikmiş hash değerinin belirlenmiş bir saatten sonra oluşturulan ilk bloktan önceki blok hashine yansıtılacağı anlamına geliyor. Bu, geçiş tekliğini belirleyecek ve böylece rastgelelik oluşumuna katkıda bulunacaktır.

Araştırmacıya göre, IOHK’daki bilim adamları ve mühendisler bilgi azaltımı kaynaklarına katkıda bulunacaklar. Bu, proje üyelerinin genişletilmiş topluluğa seslenmesiyle “Cardano’nun ademi merkeziyetçi doğasını” geliştirmelerine olanak tanıyacak. Bu,”Cardano’da genel rastgelelik iddiasını ve zincir içi etkinliklere katılımlar için “hisse havuzu operatörleri ve geliştiricileri” için bir daveti içerecek.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Dogecoin Rüzgarı Devam Ediyor! Peki Neden Yükseliyor?

Araştırmacıya göre,

Bu topluluk alıştırması, protokolün merkezi olmayan işlemlere resmi olarak geçişini müjdeleyen ilk ve tek rastgele 256 bit geçişi olacak.

Bilim adamları, bilgi azaltımı faktörüne ekleme yapmak için olağandışı kamu kaynakları tarafından belirlenen meta verilerini işlemlere uygulayacaklar. Bu, NYSE’nin 6 Nisan’daki kapanış fiyatlarının hash oranları ve ABD Atina Üniversitesi ve Japonya Meteoroloji Topluluğu’ndan alınan gerçek zamanlı “sismik verileri” içerecek. Bu kaynaklardan toplanan veriler, dönemin ilk 36 saatini kapsayacak ve 5 Nisan’a kadar 258. zaman dilimi boyunca ADA takımı bir bilgi azaltımı kaynaklarını ekleyecek.

Son olarak, ağ Cardano topluluğunun daha fazla teknik üyesini GitHub’da merkezi olmama güncellemesine katkıda bulunmaya davet etti.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu