Kripto Para Haberleri

Bir Banka Daha Kripto Paralar Konusunda Önemli Bir Adım Attı

Güney Kore menşeli bankalardan biri olan Woori Bank, yaptığı açılama ile birlikte kripto paralar üzerine daha fazla eğileceğini ve yeni dönem ile birlikte kripto para işlemlerinin de resmi olarak yapılacağını duyurdu.

Reel kurum ve kuruluşların yani gerçek hayatta fiziki olarak varlığını sürdüren bu tür oluşumların kripto paralar üzerine hizmet vermeleri gerçekten önemli bir adım. Gerek yatırımcılar gerek müşteriler gerekse kripto para piyasaları adına önem arz eden bir gelişme olduğunu bir kez daha ifade etmek isteriz.

Bunun örneğini çok sık görüyoruz ve özellikle Avrupa ülkelerinde faaliyet gösteren bankalar bu konuda çok daha aktif davranıyorlar. Müşterileri kripto para al sat işlemi yaparken aynı zamanda kripto paralarını reel yani fiziki bir bankada muhafaza edebiliyor. Peki Güney Kore merkezli banka bu konuda ne tür hizmetler sunacak? Gelin hep birlikte bu sorunun yanıtını da vermiş olalım.

Kripto Para Muhafaza Edilebilecek

kriptolar

Güney Kore merkezli banka, al sat işlemlerinin yanı sıra aynı zamanda kripto para varlıklarının kusursuz bir şekilde muhafaza edilebileceğini de duyurdu. Yani nasıl ki dolarlarınızı bankada saklayıp dilediğiniz an çekebiliyorsanız, kripto paralarınızı da aynı şekilde bankalarda muhafaza edebileceksiniz.

Geleneksel varlıklar ile ilgili işlemlerinizde olduğu gibi dijital varlıklar ile de işlem yapabileceksiniz. Bu furyanın ülkemizdeki bankalar ile de sürdürülmesini temenni ediyoruz. Aslında yakın gelecekte bunun mümkün olacağını ön görmek hiç de zor olmayacaktır. Hatta bu konuda adım atan bankaların sayısı bir hali fazla.

Yasa düzenlemenin yürürlüğe girmesi ile birlikte artık resmi bankalar da bu konuda daha rahat hareket edebilecek. Belki yakın zamanda buna benzer bir haberi ülkemiz için de yapabiliriz. Kripto paraların resmi kurumlara saklanması ve yine bu kurumlar aracılığı ile al sat işleminin yapılması, gelecek için de umut verici bir gelişme. Bu sayede yatırımcılar daha güvenli bir alanda hizmet almış oluyor ve bu durum piyasalara da artı değer olarak yansıyor.

İlginizi Çekebilir: Kripto Para Yatırımında En Kârlı Seçenek Hangisi?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu