Bitcoin Haberleri

Bir Bitcoin Göstergesi Dipten Alma Sinyali Verdi! Fiyat Ne Durumda?

Bitcoin / stablecoin oranı osilatörü 15 Haziran günü 40.000 dolarlık bir BTC fiyatının klasik bir giriş noktası olduğunu önerdi. Belki de MicroStrategy, bu mükemmel geçmişe sahip göstergenin tüccarlara satın almalarını söylediği için dipten BTC satın alarak en akıllı adımı atmış olabilir.

15 Haziran’daki bir tweet’te popüler analist Cole Garner, Bitcoin / stablecoin oranı osilatörü için yükseliş sinyalleri olduğunu söyledi.

Dipten Satın Alma Fırsatı Geldi de Geçiyor Olabilir

MicroStrategy, Bitcoin satın almak için kullanılabilecek 1,5 milyar dolar daha toplama planlarını açıkladıktan sonra BTC/USD çifti 40.000 dolara yükseldi. Bu hareket hem Elon Musk’ın hem de başarılı yatırımcı Paul Tudor Jones’un övgüsünü izledi. Paul Tudor Jones Bitcoin yatırımını daha önce %1’e kıyasla %5’e çıkaracağını söyledi.

Şu anda, Bitcoin / stablecoin oranı osilatörü (BTFD), yeni yerel yüksek seviyelerde bile klasik bir satın alma fırsatı olduğunu söylüyor. Bu osilatör, sabit koin miktarına göre borsalardaki Bitcoin miktarını ölçer. Cole Garner’a göre bu oranın hareketli ortalaması, aşağıdaki grafikte yeşil ile gösterildiği gibi bir alt sınıra girdiğinde, BTC’ye girme zamanıdır.

Bir Bitcoin Göstergesi Dipten Alma Sinyali Verdi! Fiyat Ne Durumda? - Koinbox.Net
Bir Bitcoin Göstergesi Dipten Alma Sinyali Verdi! Fiyat Ne Durumda? - Koinbox.net

2019’dan bu yana, bu gösterge Bitcoin’de bir yükseliş trendi yakalamakta bir kez bile başarısız olmadı. Cole Garner; “2019’dan bu yana mükemmel bir BTFD isabet oranı var ve BTFD yeni bir satın alma sinyali daha verdi” dedi.

Göstergeyi üreten zincir üstü izleme kaynağı CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju, yine de bu hafta olası yeni bir satış konusunda uyarı yaptı. Göstergenin böyle bir giriş sinyali vermesinin, bir balinanın önemli bir miktarda short pozisyon biriktirdiği Bitfinex’ten gelebileceğini söyledi. CryptoQuant’ın CEO’su Ki Young Ju Twitter takipçilerine; “Keskin düşüş tekrardan başlarsa bu Bifinex’ten gelebilir” dedi.

Buna ek olarak; “Borsaların çoğu, düşüşten sonra BTC girişlerinin çoğunu sindirdi. Bitfinex hariç. Tüm gözler Bitfinex balinalarında.”

Tüccarlar ve Analistler Dip Hakkında Ne Düşünüyor?

MicroStrategy’nin Bitcoin’e daha fazla fon ayırması, piyasayı canlandırmak için kendi içinde yeterli olumlu bir haber olabilir.

Decentrader’ın kurucu ortağı Filbfilb bugün, MicroStrategy’nin BTC satın alımlarının daha yüksek BTC spot oranları söz konusu olduğunda esrarengiz bir zamanlamaya sahip olduğunu belirtti. Cuma günü Telegram ticaret kanalının abonelerine Filbfilb, bunun sıradan bir ilişkiden daha çok “fraktal” gibi olduğunu söyledi.

MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor; sosyal medyada Bitcoin satın alma düşünceleri hakkında açık konuştu. Bu hafta ise başarılı yatırımcı Paul Tudor Jones; “Portföyünüzün %5’ini Bitcoin’e yatırırsanız, portföyünüzün %95’ini Bitcoin tarafından şeytanlaştırılan varlıklara yatırmaya karar vermiş olursunuz.” dedi.

Bitcoin / stablecoin oranı osilatörü (BTFD) dipten satın alma sinyali verdikten sonra Bitcoin 40 bin doların üzerinde işlem görmeye devam ediyor. BTC fiyatı 15 Haziran gün içinde en fazla 40.900 dolara kadar çıktı. Aşağı yönde ise BTC bugün 39.531 dolara kadar geriledi. Bu yaklaşık 1.400 dolarlık aralık daralmaya devam ediyor ve ilerleyen günlerde keski bir kırılma yaşanabilir.

İlgili İçerik: Bitcoin Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu