Bitcoin Haberleri

Bir grup Salvadorlu, El Salvador’un Yeni Bitcoin Yasasını Protesto Etmek İçin Sokaklara Çıktı

Playa El Zonte sahilinin yakınında bulunan bazı Salvadorlular, Nayib Bukele rejimi tarafından uygulanan yeni bitcoin ihale kanunu gibi olsa da, bir dizi başka vatandaş kanundan hoşlanmıyor. Bu hafta bölgesel raporlar, El Salvador vatandaşlarının Bitcoin ihale yasasını protesto etmek için sokaklara döküldüğünü gösteriyor.

Yeni Bitcoin yasasıyla ilgili olarak El Salvador’da her şeyin kabardığı bir dizi kripto para birimi dergisinden kaynaklanan bazı kabarık raporlardan biri düşünebilirsiniz. Bununla birlikte, Temmuz ayının ilk haftasında, Disruptiva tarafından yürütülen bir anket, El Salvador’da yaşayan 1.233 kişiye anket yaptı ve Salvadorluların çoğu, bir para birimi olarak Bitcoin’e şüpheyle baktıklarını söyledi. Yeni Bitcoin ihale yasasının uygulanmasının ardından, sızdırılan raporlar, Nayib Bukele’nin hükümet kohortlarının bir stablecoin başlatmayı planladığını iddia etti.

Bir grup Salvadorlu, El Salvador'un Yeni Bitcoin Yasasını Protesto Etmek İçin Sokaklara Çıktı - Koinbox.Net

Şimdi, El Mundo haber kuruluşunun bölgesel bir raporu, bir dizi Salvadorlunun Bitcoin yasasını protesto etmek için sokaklara çıktığını gösteriyor. Yürüyüşçüler, Bukele’nin ihale yasasına karşı konuşmak için bir araya geldi ve kripto varlığının “çok değişken” olduğunu söyledi.

Bukele rejimine yasanın anayasaya aykırı olduğunu söyleyen bir mektup yazan “Halk Direnişi ve İsyan Bloğu” adlı bir direniş grubu da var. Grup, Bukele’nin kontrolündeki bürokratların önce vatandaşlara danışmadığını ve cumhurbaşkanının hareketinin “piyango oynamaya” benzediğini vurguladıklarını söyledi.

İlginizi Çekebilir: Bitcoin (BTC) Nasıl Alınır? 5 Adımda Satın Alma Rehberi

Nayib Bukele ‘diktatör’ olarak görülüyor

Nayib Bukele olduğu düşünülen bir otoriter lider ve yakın zamanda zorunlu vatandaşlar rağmen Covid-19 aşıların atması gerektiğini Pushback karşı deneysel ilaçların. Bazı ana akım Amerikan haber yayınları El Salvador başkanını “diktatör” olarak nitelendirdi. Geçen Mayıs ayında, Bukele’nin Yeni Fikirler Partisi birkaç Yargıtay üyesini ve başsavcıyı görevden aldı.

Bir grup Salvadorlu, El Salvador'un Yeni Bitcoin Yasasını Protesto Etmek İçin Sokaklara Çıktı - Koinbox.Net
Bitcoin’e yönelmesine rağmen, El Salvador başkanına “diktatör” denildi. Son zamanlarda, halkın tam rızası olmadan Covid-19 aşılarını zorunlu kıldığı için eleştirildi. Bukele yönetimine bağlı 20 devlet kurumuna manipülasyon ve yolsuzluk soruşturması açıldı. Ardından soruşturmaya dahil olan herkesi görevden aldı. Haber yayını El Faro, Bukele’yi El Salvador’daki en güçlü çete olan Mara Salvatrucha ile gizlice anlaşma yapmakla da suçladı.

Bukele, görevden alınma hakkında tweet bile attı ve temsilcilerin “görevden alındığını” haykırdı. İnsanlar, Yüksek Mahkeme’nin birkaç kez Bukele’nin anayasaya aykırı hatalar yaptığına karar vermesi nedeniyle üyelerin görevden alındığını düşünüyor. Salvador başsavcısı, Bukele rejiminin bakanlarından birkaçını soruşturuyordu.

4 Mayıs’ta ABD başkan yardımcısı Kamala Harris, yaptığı bir konuşmada Salvador ulusu hakkında konuştu. “Daha bu hafta sonu, Salvador parlamentosunun ülkenin en yüksek mahkemesini baltalamak için harekete geçtiğini öğrendik. Bağımsız bir yargı, sağlıklı bir demokrasi ve güçlü bir ekonomi için kritik öneme sahiptir. Bu cephede – her cephede – karşılık vermeliyiz.”

Direnç Grubu, ‘Bitcoin Elite ve Haksız Kazanılmış Paraya Hizmet Ediyor’ Dedi

Yeni Bitcoin yasasını beğenmeyen protestocular da Bukele’nin Yeni Fikirler Partisi’nin yanlış olduğuna inanıyor. Halk Direnişi ve İsyan Bloğu grubu şunları vurguladı:

Bitcoin sadece bazı büyük iş adamlarına, özellikle de hükümetle bağlantılı olanlara, haksız yere kazanılmış parayı aklamak için hizmet ediyor.

Salvador kongresindeki çoğunluk yasayı geçirirken, Bitcoin (BTC) 7 Eylül 2021’e kadar resmi olarak tanınmayacak. Protestocular, bu arada Salvadorlu milletvekillerinin Bukele’nin Yeni Fikirler Partisi’nin yasayı başarıyla uygulamasını durduracağını umuyor. Bu arada, birkaç Salvadorlu grubun protestosunu beğenmedi ve şöyle dedi: “Nasıl direniş ve isyan denilebilir? Hahaha… Bitcoin gerçek finansal özgürlüktür.”

Başka bir kişi, “Geriye dönüp ülkenin büyümesini sınırlamaya çalışan insanları görmek üzücü” diye ekledi.

Yeni Salvadorlu bitcoin ihale yasasını beğenmeyen protestocular hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu konu hakkında ne düşündüğünüzü aşağıdaki yorumlar bölümünde bize bildirin.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyiciyi devre dışı bırakarak bizi desteklemeyi düşünün