Anasayfa Sektörel Bir Kripto Borsası Daha Singapur'dan Lisans Aldığını Bildirdi!

Bir Kripto Borsası Daha Singapur'dan Lisans Aldığını Bildirdi!

Sektörel

Kripto para borsası XREX, Singapur'da kripto ödeme hizmetleri için onay aldı.

Bir Kripto Borsası Daha Singapur'dan Lisans Aldığını Bildirdi!

Asya'da sınır ötesi ödemelere odaklanan bir kripto para borsası olan XREX, Singapur'da Büyük Ödeme Kuruluşu (MPI) lisansı için prensip onayı aldı.

XREX, 17 Kasım'da X (eski adıyla Twitter) üzerinden yaptığı açıklamada, Singapur Para Otoritesi'nden, şirketin Singapur'da dijital ödeme token hizmetleri ve ürünleri sunmasına imkân tanıyacak bir lisans için ilk onayı aldığını duyurdu.

Lisans tam olarak alındığında şirketin; itibari para birimleri, stablecoin'ler ve diğer kripto para birimleri ile işlemleri mümkün kılan bir ödeme aracı olan BitCheck'i genişletmesine olanak sağlayacak.

XREX Singapore CEO'su Christopher Chye, şunları söyledi:

MAS'tan alınan onayın gerçekleşmesi yıllar aldı ve haklı olarak da öyle oldu. Singapur, sorumlu aktörleri çekmek istiyor ve gerçek şu ki bunu yapmak için ince eleyip sık dokumak gerekiyor. Bu, Singapur için harika ve bir bütün olarak sektörümüz için de harika.

Chye, ayrıca şirketin MAS ile yakın iş birliği yaparak önümüzdeki altı ay içinde tam lisans alma niyetinde olduğunu açıkladı.

XREX'in kurucu ortağı ve Grup CEO'su Wayne Huang, XREX Singapore'un şirketin genel operasyonlarındaki stratejik rolünü vurguladı. XREX Taiwan'ın ürün tasarımı, mühendislik, araştırma ve tehdit analizinde önemli bir rol oynamaya devam edeceğini belirten Huang, XREX Singapore'un ise Asya Pasifik bölgesindeki başlıca ürün sağlayıcısı olmaya hazırlandığını söyledi.

Chye, ayrıca Singapur şubesinin, özellikle USD likiditesine sınırlı erişimi olan yakın çevredeki gelişmekte olan piyasalara odaklanacağını da sözlerine ekledi.

Kripto Şirketleri Singapur'dan Onay Alıyor

Bir Kripto Borsası Daha Singapur'dan Lisans Aldığını Bildirdi!

Singapur, kripto para ve Web3 işletmeleri için sıcak bir ortam olarak ün kazanmış ve bu sektörlerdeki uluslararası şirketleri faaliyetlerini burada kurmaya çekmiştir.

Bununla birlikte geçtiğimiz yıl Singapur'un, kripto endüstrisinde Three Arrows Capital, Vauld ve Hodlnaut'un çöküşleri gibi kayda değer aksiliklerin damgasını vurduğu zorluklarla karşılaştığı görüldü.

MAS, kripto şirketleriyle etkileşim kurma konusundaki kararlılığını göstermeye devam ediyor. Geçtiğimiz ay MAS, Coinbase'e daha önceki bir prensip onayının ardından tam bir MPI lisansı verdi. Stablecoin ihraççısı Circle da Haziran ayında bir MPI lisansı aldı.

Bir Kripto Borsası Daha Singapur'dan Lisans Aldığını Bildirdi! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar
Ethereum Madenciliği Nedir? ETH Mining Nasıl Yapılır?
Rehber Burak Atik
En İyi ve Güvenilir Kripto Para Borsası Hangisi?
Rehber Hüseyin Özlan