Birleşmiş Hizmetler Otomobil Birliği: Blockchain’i test ediyoruz

1 Dakikada Okunabilir


Son raporlara göre, Birleşmiş Hizmetler Otomobil Birliği (USAA) ABD merkezli iki sigorta şirketi, ile beraber zorunlu sigortaların Blockchain ile test edilmesi üzerinde yeni bir çalışma başlattı. Bir süre önce Amerikan yönetiminin kripto para birimleri konusunda risk görmediklerini açıklaması üzerine Amerikan şirketlerde dünyada bu sektörde daha fazla liderlik elde etmeye başlamıştı.

Yeni ortak blok zinciri platformu, şirketlere planlı ödemeler yapmalarına, yapılan işlemleri düzenlemek belirli bir kayıt yetkisi veriyor ve tüm ödemelerin tek bir yerden kontrol edilebilmesine imkan verebilir.

Birleşmiş Hizmetler Otomobil Birliği (USAA), sistemin neredeyse hazırlanma aşamasının sonunda olduğu ve sadece şirketlere verilecek test parası için son görüşmelerin yapıldığını ve yakın zamanda sistemin test aşamalarının kısa sürede başlatılmış olacağını açıkladı.

Birleşmiş Hizmetler Otomobil Birliği (USAA) İnovasyon İcra Kurulu Başkanı Mike Fields, 2018 yılında sigorta şirketlerinden rekor düzeyde para çıktığını ve bu sektörün çok büyük bir sektör olduğunu açıkladı. Büyük bir sektörün geleceğini ilgilendiren çalışmalar yaptıklarını açıklayan Fields, Blockchain teknolojisinden yararlanma fikrinin ABD’li sigorta şirketleri için gelecekte büyük yarar sağlayabilecek olduğunu açıkladı.

Geçtiğimiz yılın sonlarında, Birleşmiş Hizmetler Otomobil Birliği (USAA), bir proje üzerinde tek başına çalışma yapmaya başladığını ve bu çalışmanın sonuçlarını basınla paylaşacak olduklarını açıklamıştı.

Blockchain, sigorta ödemelerini basitleştirmek için uzun zamandır kullanılmaktadır ve bu yeni girişim, aynı şekilde yeni bir inovasyona işaret etmekte.


error: Kopyalama Engellendi!