Ethereum Haberleri

Birleştirmeden sonra Ethereum’un fiyatı nasıl olacak?

Geleneğe ayak uydurarak, ETH’nin Londra sert çatalının şimdi 4 Ağustos’ta piyasaya sürülmesi bekleniyor. Çatalın 12.965.000 blokta gerçekleşmesi bekleniyor ve Ether meraklılarından karışık tepkiler geldi. Bazıları resmi bir çıkış tarihi için heyecanlıyken, diğerleri biraz daha şüpheci ve temkinli.

Şimdi, Ropsten, Goerli ve Rinkeby test ağlarında başarılı aktivasyonlar oldu ve heyecanın çoğu hala EIP 1559 civarında. Bununla birlikte, “Birleştirme”den hemen önce çok önemli olan birkaç EIP daha var. aynı zamanda Londra’nın bir parçasıdır. Ancak, daha sonra makalede daha fazlası.

Ethereum: EIP’lerle Tanışın

Londra hard forku, EIP 1559 dışında diğer dört Ethereum İyileştirme Önerisini (EIP) içerecek, yani:

  • EIP 3554
  • EIP 3198
  • EIP 3529
  • EIP 3541

Nitelikli tekniklere girmeden, her EIP, Ethereum’un Proof-of-Stake ağına nihai geçişinin önemli bir bölümünü oluşturur.

EIP 3554, 1 Aralık’a kadar zor bir bomba gecikmesinden sorumludur. Bu güncelleme, ağ kendisini Birleştirme için hazırlayana kadar Ethereum ağında madencilik zorluğunu artıracağı için madencileri akılda tutarak dahil edilmiştir.

Ethereum (ETH)

EIP 3198, yeni PoS sistemindeki bloğun temel ücretine EVM’ye erişim sağlayacak ve EIP 3529, gaz ücreti iadelerini kaldıracak ve azaltacaktır. Son olarak, EIP 3541, eski 0xEF baytına dayalı akıllı sözleşmeleri reddediyor olacak ve bu kod artık PoS blok zincirinde konuşlandırılamayacak.

EIP 1559, açıkçası, en önemli yükseltme olmaya devam ediyor, çünkü sonunda Ethereum’u deflasyonist bir varlık haline getirecek bir taban ücret ve ücret yakma mekanizmaları getirecek.

Şimdi, Bu EIP’ler, Birleşmenin planını eklediğimizde tam resmin içine giriyor.

“Birleştirme” nedir?

Şimdi, birleşme, ETH’nin ağını ve para politikasını geliştirmesi ve değiştirmesi beklenen ana çekirdek yükseltmelerden biri. Birleştirme, temel olarak mevcut Ethereum ana ağının mevcut işaret zinciri kanıt-of-stake sistemi ile birleşmesidir. Madencilerin uzayda madencilik yapacak hiçbir şeyleri olmadığında birleştirme, PoS’a geçişi başlatacak.

Birleştirmenin tamamlanmasıyla birlikte, Ethereum’un fiyat hareketi talep açısından ciddi bir değişime uğrayabilir. Şimdi, madenciler işsiz olacak, bu yüzden muhtemelen madencilikten birleşme sonrası doğrulamaya geçiş yapacaklar. Bugün ETH 2.0 üzerinde aktif olarak yazılım çalıştıran doğrulayıcı düğüm operatörleri için, tek bir 32 ETH depozitosu için tahmini yıllık yüzde getirisi (APR) %6 ile %7 arasındadır. Bu, bazı madenciler için yeterince kazançlı olmayabilir.

Yani, fiyat için birkaç senaryo var…

Ethereum’un Karar Anına 11 Gün Kaldı! Büyük Gün 25 Haziran…

Geçişin ipeksi pürüzsüzlükte olması pek olası olmadığından ve bu süre zarfında fiyat her zamankinden daha değişken olacağından, Ethereum güçlü bir şekilde ağ keşfinden geçecek. Yakma mekanizmasının tahmin edilen etkiyi aldığı göz önüne alındığında, ağ değişiminin ilk günlerinde ETH’nin fiyatı güçlü bir şekilde yükselecek ve arz sürekli olarak azalacaktır.

Diğer taraftan, stake etme modeliyle ilgili sorunlar varsa ve onaylayıcılar, bekleme süreleri bittikten sonra ağdan çıkmaya başlarsa, fiyat olumsuz olarak düşecek ve muhtemelen durgunluk yaşayacaktır.

Ethereum’un sık sık yol haritası değişikliği, Bitcoin’in katılığı ve Değer Deposu kimlik bilgileriyle eşleşip eşleşmeyeceği sorusunu gündeme getiriyor. Londra hard forku ile Ether için heyecan ve büyük belirsizlikle tanımlanacak büyük bir geliştirme aşamasına giriyoruz.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 4 Puan: 2]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu