Bitcoin Haberleri

Bitcoin %10’dan Fazla Değer Kaybederek 50.000 Dolar’ın Altına Düştü

Bitcoin, kırdığı rekorların yanı sıra yaşadığı düşüş ile de gündemde yer almaya devam ediyor. En büyük günlük düşüş yaşanarak 48.575 dolar seviyesine geriledi. Bu %10’luk bir düşüşe karşılık geliyor ve yatırımcıları şoke etmeyi bir kez daha başardı diyebiliriz. Q9 capital müdür James Quinn, Ayın başından ve hatta yılın başından bu yana belli bir dereceye kadar neredeyse hiç engellenmeden yükseliş devam etti ve bu sert düşüşü gerçek nedeni de budur şeklinde bir açıklama yaptı. Aslında beklenen bir düşüştü ancak bunu ön göremeyen yatırımcılar için büyük bir hüsran olduğu gerçeğini de unutmamak gerekiyor. Şimdilerde alım yapmak isteyenlere gün doğdu ve öyle zannediyoruz ki bu anları bekleyenlerin sayısı da bir hayli fazla.

Kripto Para Piyasası Kızışıyor

Büyük para yöneticilerinin ve yatırımcıların dijital varlıklara daha fazla ilgi göstermesi sonucunda kripto para piyasasının iyiden iyiye kızıştığını ve rekabet ortamının çok daha güçlü bir seviyeye taşındığını görebiliyoruz. Bitcoin, başı çeken dijital varlıklardan biri ve malumunuz sürekli olarak kurumsal yatırım desteği alıyor.

Küçük yatırımcılar da bu desteğe güvenerek bitcoin’in uzun vadede kar getireceğini düşünüyor ve yatırımlarına devam ediyorlar. Sert düşüşler ön görülebilir ve hatta birçok analist de bu konuda bizleri uyarmıştı. Yine uzun vadede bir değerlendirme yapacak olursak bitcoin’in büyük bir yükselişe daha imza atacağını ön görmek mümkün hale geliyor.

Tesla Yatırımı Sonrası Yükseliş

1.5 milyar dolar değerindeki Tesla yatırımı sonrası Bitcoin grafiklerine bakabilirsiniz. Büyük yükseliş gerçekleşti ve hatta o yükselişten kısa bir süre sonra bitcoin değerine değer kattı. Yazımızın başında da ifade ettiğimiz gibi bir engel ile karşı karşıya gelmeden sürdürdüğü bu ilginç yükseliş, dün itibarıyla sonlandı ve sert düşüş meydana geldi.

Şimdilerde bir ön görüde bulunmak pek de mümkün değil ancak uzun vadede bekleyişte olanlar için Bitcoin hali hazırda güvenilir bir liman olarak lanse ediliyor. Hep birlikte yıl sonunu bekliyor olacağız.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu