Bitcoin Haberleri

Bitcoin 20.000 Dolar’a Gerileyecek mi?

Nisan Ayı’nda başlayan sert düşüş hali hazırda devam ediyor. 64.000 Dolar’ı gören ve devamında yaşanan sert düşüş ile birlikte 29.000 Dolar’a kadar gerileyen sektörün en büyük dijital varlığı, an itibarıyla olumsuz yorumların hedefinde. Analistler ve bu işin uzmanları Bitcoin’in 20.000 Dolar’a kadar düşebileceğini ifade ediyor. Böyle bir şey mümkün mü bilinmez ancak düşüş ivmesinin devam ediyor olması gerçekten korkutucu.

Rekor kırdıktan sonra olumsuz haber ve gelişmelere bağlı olarak 30.000 Dolar’ın altına gerileyen Bitcoin, az önce de ifade ettiğimiz gibi sektörü domine eden ve bu sektörün en büyüğü olarak karşımıza çıkan bir dijital varlık. Peki ama bu düşüşün gerçek nedeni nedir? Öncelikli olarak Çin’de faaliyetlerin durdurulması, İran’ın buna destek vermesi ve Elon Musk’ın Tesla Bitcoin ödemelerini durdurması gibi nedenler karşımıza çıkıyor.

Peki bitcoin analistlerin dile getirdiği gibi 20.000 Dolar’a gerileyecek mi? Şüphesiz ki en çok merak edilen sorulardan biri de budur.

ABD’nin Kararları Etkili!

abd kripto

Regülasyon ihtimali ile birlikte Bitcoin’de meydana gelen büyük düşüş hali hazırda devam ediyor. Bireysel ve kurumsal yatırımcı sayısı en fazla olan dijital varlık Bitcoin, ne yazık ki toparlanmakta bir hayli güçlük çekiyor. Bu düşüş nereye kadar devam edecek bilinmez ancak yatırımcıların mutsuz olduğunu tahmin etmek pek de zor değil.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  180 milyon Sterlinlik kripto para varlığına kavuşması için iki şifre tahmini kaldı

Bitcoin’in Haziran Ayı tablosuna bakıldığında 9 günlük kısa bir süre zarfında %102luk değer kaybı yaşadığını net bir şekilde görebiliyoruz. Olumsuz gelişmelerin ardı arkası kesilmiyor ve bu gelişmeler doğrudan Bitcoin’in fiyatını da etkiliyor.

ABD Gelir İdaresi’nin yetki istemesi ve talepte bulunması da yine Bitcoin piyasasını etkileyen en önemli hususlardan biri oldu. Düşüş devam ederken yatırımcıların büyük bir kısmı Bitcoin’e güven duymaya devam ediyor ve yıl sonunda büyük yükselişin gerçekleşeceğini düşünüyorlar. Yıl başı tahminlerine bakıldığında 100.000 Dolar iddiası karşımıza çıkıyor ancak şu anki tabloda bunun gerçekleşmesi bir hayli zor görünüyor. En az sizin kadar heyecanlı ve meraklı bir bekleyiş içerisindeyiz.

İlgili İçerik: Bitcoin Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu