Bitcoin Haberleri

Bitcoin, 20 günlük çöküşün ardından 50.000 doları geçti

ABONE OL:

Lider kripto para Bitcoin ABD erken saatlerinde yaklaşık %11 değer kazanarak 52.640 dolara yükseldi. Böylece Bitcoin son 20 günde yaşanan çöküşü büyük oranda geri aldı. Yine de BTC tüm zamanların ne yüksek seviyesi olan 58.352 dolardan bir hayli geride.

Bitcoin psikolojik seviye 50.000 doların üzerinde çıktı

Bitcoin, özellikle geçen haftaki satışlardan sonra 3 Mart Çarşamba günü boğa hareketi kazanarak tekrardan psikolojik direnç seviyesi olan 50.000 doların üzerine yükseldi. Bitcoin fiyatı geçen hafta %21 değer kaybetmişti ve bugün BTC hisse senetlerindeki büyük geri dönüş sayesinde toparlandı.

 data-lazy-srcset=

Saxo Bank’ın baş yatırım sorumlusu Steen Jakobsen, Bitcoin ve Ethereum’daki dalgalanmaların “risk duyarlılığının genel bir barometresi oldukları izlenimini veriyor” dedi.

Bitcoin geçen hafta neden düştü?

Salı günü, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu başkan adayı Gary Gensler’ın, kripto para piyasalarının dolandırıcılıktan arındırılmasının ve manipülasyonun giderilmesinin SEC’in bir görevi olduğunu söylemesinin ardından fiyatlar %2.9 düşmüştü.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bilmeniz Gereken En İlginç Bitcoin Trendleri

Obama yönetimi sırasında ABD Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu başkanı olarak görev yapan Gary Gensler kripto paraların güçlü bir savunucusu olarak görülüyor. Gary Gensler daha önce MIT Media Lab Dijital Para Birimi Girişimi’nin kıdemli danışmanı olarak görev yaptı ve blockchain teknolojisi ve dijital para birimleri hakkında eğitim verdi.

 data-lazy-srcset=

Ünlü CEO açıklama yaptı

Blockchain teknoloji firması Ava Labs’ın yöneticisi John Wu:

Bitcoin piyasası Gary Gensler’ın yorumlarına hızlı tepki verirken, Gensler Bitcoin ve kripto para birimleri konusunda büyük ölçüde olumluydu. Yeni yönetimin blok zincir teknolojisini, kripto para birimlerini ve dijital varlıkları bastırmak yerine yeniliği teşvik edeceğini umuyorum.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu