Kripto Para Haberleri

Bitcoin, 2019 Satışının %45’inden Fazlasını Sadece 7 Haftada Geri Topladı

Bitcoin değerlenmesi her geçen gün artıyor.

Piyasa değerine göre bir numaralı kripto para perşembe günü ABD işlem saatlerinde üç ayın en yüksek seviyesi 9,859 dolara yükseldi.

Birden fazla ayın en yüksek seviyesine yükselen Bitcoin, 2019’un ikinci yarısında kaybedilen değerlenmesinin önemli bir bölümünü geri aldı.

Bitcoin’in Nisan 2019 düşük seviyesinden 4.100 dolardan boğa hamlesi haziran sonunda 13.880 dolara çıktı. Ayılar temmuz ayında kontrolü ele geçirdiler ve kasım ayı sonuna kadar fiyat 7.000 doların altına indi.

Bu nedenle Aralık önde gelen analistlerin, madencilerin Bitcoinlerini satacağı uyarısıyla 6.000 dolar veya daha düşük bir seviyeye daha derin bir düşüş çağrısında bulunduğu olumsuz bir noktada başladı.

Bununla birlikte düşüş, 18 Aralık’ta 6.425 dolar olan yedi aylık en düşük seviyede kısa kesildi. O zamandan beri, kripto para keskin bir şekilde 3.300 dolardan daha fazla arttı.

Yükseliş hızı etkileyiciydi oldu. 25 hafta içinde Bitcoin’in 13.880 dolardan 6.425 dolara gerilemesinin yaklaşık %46’sı sadece yedi haftada tersine alındı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin hash oranı saniyede 80 kentilyonu geçti!

Kontrol ve momentum boğalarda oldukça Bitcoin güçlü duruyor ve ilerleyen zamanlarda beş haneli rakamlara yükselebilir.

Bitcoin Günlük Grafik

Günlük grafik, her geçen hafta daha yüksek sinyaller ve en düşük seviye sinyalleri veriyor.

Yükselen 5 ve 10 günlük hareketli ortalamalar (MA) ve 50 ve 100 günlük MA’ların yükseliş çakışması yükseliş trendini doğruluyor. Buna ek olarak MACD histogramı, sıfır çizgisinin üzerinde daha yüksek mum çubukları çıkartıyor ve bu yükseliş momentumunun güçlendiğini gösteriyor.

Önemli olarak, piyasada boğa yorgunluğu belirtisi görülmemektedir. 14 günlük göreceli güç endeksi henüz 70’in üzerinde aşırı alım bölgesine girmedi ve kripto para küçük fitillerle katı yeşil mum çubukları vermeye devam ediyor. Bu, fiyatlar yükselirken alıcılar arasında tereddüt olmadığına dair bir işarettir

Yani, oranlar Ekim ayının en yüksek seviyesi olan 10.350 dolara yükselme lehine yığılmış görünüyor. Varsa, geri çekmeler sırasıyla 9,526 dolar ve 9,445 dolar olan artan 5 ve 10 günlük MA’ların desteğini alabilir.

Bitcoin Saatlik Grafik

Bitcoin, son 24 saat içinde iki kez 9.850 dolar civarında reddedildi. Başka bir başarısızlık olabilir ve bazı alıcıların karlarını almayı seçerek 9.635 dolara küçük bir düşüşe yol açtığı açıkça ortadadır. Bu seviyenin altında fiyatlanma olursa, 9.500 dolara doğru daha derin kayıplar olabilir.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu