Kripto Para Haberleri

Bitcoin 7 Bin Doların Üzerine Çıkınca 23 Milyon Dolar Tasfiye Edildi

Bitcoin’in fiyatı bugün erken saatlerde 500 dolar değer kazandı ve bu yukarı yönlü hareket kripto para türevleri borsası BitMEX’te milyonlarca dolarlık tasfiyelere neden oldu.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para 6.650 dolar civarında işlem görüyordu ve 1,5 saat içinde 7,100 doların üzerinde çıktı.

Kripto para türev araştırma firması Skew tarafından sağlanan verilere göre, ani hareket BiMEX’te 23 milyon dolarlık vadeli işlem tasfiyelerine neden oldu.

Bu zaman dilimi içinde görülen toplam tasfiye hacmi, üç günlük saatlik tasfiye ortalaması 1,6 milyon dolardan önemli ölçüde yüksekti.

Hem long hem de short pozisyonlar tasfiye edilirken, 23 milyon dolarlık tasfiyenin %93’ünden fazlası short pozisyonlarda gerçekleşti.

Bitcoin, Asya ticareti saatlerinde 6.500 doların altına düştü ve son birkaç gün içinde 7.000 doların üzerinde birden fazla reddetme ile karşılaştı.

Bu nedenle, BitMEX’teki pozisyonların çoğunun düşüş tarafına yaslanması şaşırtıcı değildir.

Ani ve büyük fiyat hareketleri neredeyse her zaman long veya short pozisyonlarda tasfiyelere yol açar ve böylece fiyatlar da aşağı veya yukarı doğru baskı altına girer.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin fiyatı ne kadar olacak?

Örneğin, 12 Mart’ta Bitcoin 6.000 doların altına düşünce BitMEX’te yaklaşık 700 milyon dolar değerinde long pozisyon tasfiye edildi. Bu tasfiyeler düşüş hareketini abartarak fiyatları 5.000 doların altına düşürdü.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu