Bitcoin 3. Günde 8.000 Doları Zorluyor

1 Dakikada Okunabilir


Bitcoin fiyatı son zamanların en iyi seviyelerini görmeye hazırlanıyor olabilir. Birkaç hafta önce 8.000 dolar seviyesini neredeyse 400 dolar fazla fiyat ile 8.400 dolara yakın fiyat gören Bitcoin bugün henüz 8.000 dolar seviyesini 3 gün kadar bir süredir zorlamakla meşgul. Kripto para biriminin değerinin yükselip yükselmeyeceği konusu medyanın en fazla konuşulan konuları arasında bulunurken, bazı kripto para birimi sahibi yatırımcılar ciddi bir yükseliş beklentisinde olduklarını ve fiyatların yükselmesi için kar satışlarının azalması gerektiğini ifade etmekteler.

Balinaların bu dönemde küçük ve az sayıda olan Bitcoin işlemi yaparak fiyatın bu seviyede kalmasını destekledikleri iddia edilirken, büyük bir balinanın satış hamlesi olmaması durumunda fiyatın bu seviyede korunabilecek olduğu ifade ediliyor. Bitcoin fiyatı 8.000 doları zorlarken, henüz bu seviyeden sonra 8.100 dolar veya daha fazla fiyatı görüp göremeyecek olduğu konusu merak ediliyor.

BTC fiyatının yükselip yükselmeyeceği ile ilgili olarak birçok farklı endişe var. Yatırımcılar, kripto para birimleri konusunda ciddi bir beklenti içerisine girmemeliler ancak yakın zamanda büyük bir yükseliş olmasının mümkün olabileceği düşünülüyor.

Bitcoin fiyatının 10 bin doları görmesi için en önemli seviye bu seviyelerde bulunuyor. Bitcoin eğer kısa vadede bu seviyeyi geçer ise fiyatında büyük bir artış görmek mümkün olabilir. Aksi durumda ise kripto para pazarında ciddi kar satışları olursa yatırımcılar daha fazla satış yaparak 10 bin doları yine geçmişte olduğu gibi göremeyebilir.


error: Kopyalama Engellendi!