Analizler

Bitcoin 30 Günlük Fiyat ve Değerlendirme Analizi

Bitcoin 30 günlük fiyat analiz raporu doğrultusunda fiyat geçmiş, piyasa durumu, gelecek beklentisi ve detaylı Bitcoin analizi ile Bitcoin sahiplerine yol göstermeye çalışacağız. Son 30 günlük sürede müdavimlerinin yakından bilebileceği üzere, kripto para piyasasında yaşanan gelişmeler en fazla Bitcoin’i etkiledi. Ripple (XRP) yükselişe geçmesi, tam tersine Bitcoin piyasasında düşüşler yaşanmaya başlaması yatırımcıları derinden üzen gelişmeler olarak tarihe geçti.

Hemen kapsamlı Bitcoin analimize geçecek olursak, Bitcoin 30 günlük sürede geldiğimiz noktada tam 6.546 dolar fiyata sahip olarak 7.300 dolarlık ”sınır” seviyesinin oldukça altında bulunuyor. Geçmiş psikolojik sınır olan 7.300 dolar sınırının tekrar geri gelmemesi durumunda piyasada düşüş ve artışların aralıklarla 6.900 dolar bandına kadar gidebilecek olduğu tahmin ediliyor.

4 Eylül tarihinde 7.358 dolar ile son 8.2xx dolar fiyat seviyesinden hemen sonra görüp gördüğü en iyi psikolojik sınır seviyesi olan 7.300 dolarda tutunamayan Bitcoin’in bu sürenin hemen ardından 4 gün sonra 6.197 dolar seviyesine kadar gerilemesi yatırımcıların üzerinde oldukça derin yara açtı.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin'e Neler Oluyor, Son 1 Ay Analizi ve Beklentiler ✪ Ağustos

 

Bu tarihten hemen sonra 14 Ağustos ise tekrar 30 günün psikolojik destek seviyesi olarak görülen ve yatırımların artış gösterdiği fiyat dengesi olarak bilinen 6.300 doların biraz daha üzerine çıkarak piyasada beklentileri arttırdı.

Tüm bu süreçte 14 Ağustos tarihindeki Bitcoin piyasa durumu genel görünümünde ise düşüşler sürmeye devam etti. 113 milyar dolarlık 14 Ağustos tarihli piyasa hacmi olan Bitcoin’in 4 Ağustos tarihli piyasa hacmi ise 127 milyar dolardı. Aradaki 14 milyar dolarlı fark Bitcoin fiyatına tamı tamına 7.382 dolardan düşerek 6.197 dolara kadar gerilemesinde etkili oldu.

30 günlük sürede iyi performans gösteremedi

Bitcoin son 30 günlük süre içerisinde iyi performans gösteremedi ve kripto para piyasası hacminde yaşanan düşüşlerin etkisi, alımların azalmış, satışların ise stabil durması sayesinde 6.000 doların altını görmeden tekrar 6.546 dolar seviyesine kadar yükselebildi. Geldiğimiz noktada fiyatın bu kadar dengede duruyor olmasının arkasında hem büyük yatırımcıların etkileri, hem piyasaların son 2 haftalık sürede Ripple dışında Bitcoin için durgun olmasının etkisi olduğu tahmin ediliyor.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Altcoin Fiyat Analizi LTC, BAT, ZEC: 20 Temmuz 2020

28 Ağustos’ta tekrar yükselmeyi denedi

Elbette piyasalar durgun olsada, Bitcoin yerinde durduğu gibi durmayarak 28 Ağustos tarihinde tekrar büyük bir yükseliş denemesinde bulundu. Olumlu haberlerin etkisi ve piyasa durumuna bağlı olarak bir anda tekrar 6.775 dolara kadar yükseldi ve piyasa hacmi 117 milyar dolar seviyesinde güçlendi. 24 saatlik süre içerisinde bir önceki güne oranla 4.92 milyar dolar kazanan Bitcoin piyasası o gün itibari ile BTC sahiplerine de oldukça fazla kazanç sağlayarak en az %8 oranından daha fazla kazanmalarında etkili oldu (bir önceki güne göre).

Hemen şimdi Bitcoin’e yatırım yapmanın zamanı mı?

Bitcoin’e bugün geldiğimiz noktaya bakacak olursak ”hemen Bitcoin’e yatırım yapabilir miyim?” sorusunun yanıtını verebilmek için incelediğimiz grafikler bize yol gösterici olacak. Grafikleri analiz ettiğimiz zaman Bitcoin’in 3 aylık grafiklerine baktığımızda gördüğü bir noktaya mutlaka tekrar geri döndüğü, düşüş ve artış olarak mutlaka tekrar eski seviyelerine yakın oranları test ettiğine baktığımız zaman bugün Bitcoin için 6.546 dolar fiyat seviyesinden yatırım yapmak gelecek 60 günlük süre içerisinde kazançlı çıkmanızda etkili olabilir.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  Bitcoin Fiyat Analizi 11 Ağustos 2020

 

Geçtiğimiz 2017 yılı Aralık ayının 17. gününe baktığımızda Bitcoin’in 15 gün öncesine oranla 11 milyar dolar seviyesinden bir anda yükselerek 19 milyar dolar seviyesini gördüğünü ve 20 milyar dolar seviyesine yaklaştığını rahatlıkla görmek mümkün. Piyasa hacmi 17 Aralık’ta 333 milyar dolar sınırını zorlayan BTC’nin hemen yine 2017 Aralık ayı 3. gününe baktığımızda 195 milyar dolar piyasa hacmine sahip olduğu ve bu oranı 15 gün kadar kısa sürede neredeyse iki katına çıkarmaya yakın bir şekilde yükselebilecek olduğunu görebiliriz.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: Puan: ]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu