Bitcoin Haberleri

Bitcoin 34.000 doların üzerine çıkamayınca Altcoinler ralli yaptı!

Bitcoin’in 30.000 doların altına düşmesinden sonra başlayan toparlanma hareketi 34.000 dolarlık direnç seviyesinde tökezleyince bazı altcoinler %10’un üzerinde değer kazandı.

Bitcoin’in (BTC) 30.000 doların altına düşmesi kısa ömürlü oldu.  Dün bildirdiğimiz gibi MicroStrategy’nin 10 milyon dolarlık dipten BTC satın alması ile Bitcoin yükselişe geçti. Bu toparlanma hareketinde BTC %4,92 değer kazanarak bugün en yüksek 33,456 dolardan işlem gördü. Biden yönetiminin Amerika Birleşik Devletleri ekonomisini yeniden canlandırmaya yardımcı olmak için yeni bir büyük destek paketi çıkarma olasılığı arttıkça, Bitcoin’in rezerv para birimi haline geldiği hakkında iddialar yeniden ortaya çıkmaya başlıyor.

Bitcoin’in son dönemdeki oynaklığı bazı analistleri BTC’nin bir risk olmaktan daha çok döngüsel bir varlık olduğunu söylenesine neden oldu. BTC’nin son düşüşü ise genel olarak kripto paraya yeniden ilgi göstermeye başlayan perakende yatırımcıların dikkatini çekti.

Uluslararası Ödemeler Bankası bile dijital para birimlerinin işe yarayabileceğini kabul etti ve hatta banka bu yıl çeşitli merkez bankası dijital para birimi denemelerini başlatma planlarını ana hatlarıyla açıkladı.

Ayrıca şu anda Bitcoin korku ve aç gözlülük endeksi “Aşırı Açgözlülük” den “Korku” ya döndü, bazı yatırımcılar Warren Buffet’ın “düşüş olduğunda satın alma” tavsiyesini uyguluyor gibi görünüyor.

Kurumsal yatırımcılar gelecekte düzenlemelere karşı dikkatli davranıyor

CrossTower ticaret müdürü Chad Steinglass’a göre, Bitcoin’in son düzeltme hareketi başlangıçta ABD’den gelen kritik yorumlarla tetiklenmiş olabilir.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’in yorumlarından önce, Bitcoin “düzeltme sonrası konsolidasyon” aşamasındaydı ve 34.000 dolar ile 38.000 dolara arasında bir aralıktaydı. Tüccarlar BTC’nin yukarı yönde mi yoksa aşağı yönde mi kırılma yapacağını bilmiyordu.

Chad Steinglass ayrıca, Bitcoin’in sonraki adımlarının kurumsal yatırımcıların eylemleri tarafından belirleneceğini iddia etti:

31.000 dolar güçlü bir destekti, bu seviyenin tuttuğundan dolayı en azından herkesin satmadığı ortaya çıktı. Bu seviyenin sağlam kalıp kalmayacağını veya kurumların birikim yapmaya devam edip etmediğini bekleyip göreceğiz. Kurumsal şirketler BTC almaya devam ederse yükseliş trendinin yeniden başlaması muhtemeldir. Kurumsal şirketler daha fazla düzenleyici rehberlik bekleyerek kenara çekilirlerse, satın alma akışlarındaki eksiklikler şiddetli bir şekilde hissedilecektir.

Altcoinler geri dönüyor

En iyi altcoinlerin çoğu bu haftaki düzeltmeden sonra keskin bir şekilde toparlandı. Polkadot (DOT) %7.09 artarak 18 dolara yükselirken, Chainlink (LINK) çift haneli bir artış ile tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 24.55 dolara yükseldi. Tezos (XTZ) %15 değer kazanarak 3,36 dolara yükseldi. Tüm kripto paraların toplam piyasa değeri şu anda 949,8 milyar dolarda ve Bitcoin’in piyasa hakimiyet oranı %64,4’dedir.

Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu