Bitcoin Haberleri

Bitcoin, 40.000 Dolar Barajını Sorunsuz Aştı

Varlık yönetimi şirketi Tudor İnvestment yöneticisi Tudor Jones’in bitcoin hakkında yaptığı açıklamalar, dijital varlığı kısa süre içerisinde 40.000 Dolar’ın üzerine taşıdı. Bitcoin, bu tür açıklamalar neticesinde dikkat çekici bir yükselişe imza atıyor ve yakın zamanda Elon Musk’ın tiviti ile de benzer bir durum yaşanmıştı.

Üretiminde harcanan enerji miktarının bir hayli fazla olması ve bunun yanı sıra doğa katili olarak lanse edilmesi Bitcoin’e büyük zarar vermiş ve yasaklamalar ile birlikte düşüşe neden olmuştu. Hali hazırda 40.000 Dolar üzerinde seyrediyor ve yükseliş ivmesine bağlı olarak bu çıkışın bir süre daha devam edeceğini ön görebiliyoruz.

Portföy çeşitlendiricisi olarak tanımladığı Bitcoin’i 40.000 Dolar üzerine taşıyan Tudor, aynı zamanda dijital paralar için yaptığı yatırımlar ile de sık sık gündeme gelmeye devam ediyor.

Elon Musk Desteği de Sürüyor!

Bitcoin’in en büyük destekçilerinden biri olan Elon Musk da kısa bir süre önce açıklamalarda bulunmuş ve Bitcoin’in kısa bir süre sonra farklı mecralarda ödeme aracı olarak kabul edileceğini aktarmıştı. Yaptığı görüşmeler neticesinde bu açıklamayı gündeme taşıyan Musk, Bitcoin’in yükselişindeki en önemli pay sahiplerinden biri. Bu arada en büyük yatırımcılardan biri olduğu geçeğini de unutmamak gerekiyor.

Çin ve İran gibi ülkelerin yasak açıklamalarından sonra büyük bir düşüş yaşayan Bitcoin, hali hazırda toparlanmış görünüyor ve az önce de ifade ettiğimiz gibi yükseliş ivmesi dikkat çekici bir seviyeye ulaşmış durumda. Bununla birlikte birçok ülke de kripto paralara resmiyet kazandırmak için yola çıkmış durumda. Atılacak adımlar ile birlikte yıl içerisinde büyük bir yükselişe tanıklık edebiliriz. Analistlerin ön görüleri de bu şekilde…

Üretiminde çok fazla enerji harcanması kısa bir süre önce İran’ı rahatsız etmişti ve yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle 4 ay süre ile madencilik faaliyetleri durdurulmuştu. Bunun yanı sıra Çin’den de bir yasaklama geldi ve tüm bu haberler piyasaların alt üst olmasına neden oldu. Neyse ki toparlanma başladı ve Bitcoin de bunu ispat eder nitelikte bir yükseliş sergiliyor.

İlgili İçerik: Bitcoin Nasıl Alınır?

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu