Bitcoin Haberleri

Bitcoin: 400 Milyon Dolarlık Yatırım Geliyor, Koltuklarınıza Tutunun Aya Gidiyoruz!

Nasdaq listeli iş istihbaratı firması ve aynı zamanda büyük bir Bitcoin yatırımcısı olan MicroStrategy, Pazartesi günü yaptığı açıklamada bir tür borç teklifi olan kıdemli teminatlı senetler aracılığıyla 400 milyon dolar toplamayı ve bu teklifin net gelirlerini daha fazla Bitcoin satın almak için kullanmayı planladığını duyurdu.

400 Milyon Dolarlık Bitcoin Alımı…

MicroStrategy bugünkü açıklamasında şöyle dedi:

Senetler, MicroStrategy’nin tamamına sahip olduğu bir yan kuruluş olan MicroStrategy Services Corporation ve teklifin kapanmasından sonra oluşturulabilecek veya satın alınabilecek MicroStrategy’nin belirli yan kuruluşları tarafından müştereken ve müteselsilen üst düzey teminat temelinde tamamen ve koşulsuz olarak garanti edilecektir.

Şirket ayrıca mevcut 92.079 Bitcoin’ini elinde tutacak yeni bir yan kuruluş olan MacroStrategy LLC’yi kurdu.

bitcoin

MicroStrategy CEO’su Ne Dedi?

Hafta sonu Bitcoin 2021 konferansında görünmesinin hemen ardından MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un şirketin 400 milyon dolarlık üst düzey teminatlı borç özel teklifini duyurdu. Firma, gelirlerin daha fazla Bitcoin (BTC) satın almak için kullanılacağını söyledi. MicroStrategy’nin elinde şu anda 92 binden adette daha fazla Bitcoin var.

Bu İçeriğimizi Mutlaka Okumalısınız!!  İşte Bitcoin satın almanın en ucuz yolları

Bu haber ile Bitcoin 36,600 doların üzerine çıktı. MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Cuma günü Miami konferansında Max Keizer ile ateşli bir sohbete katılmıştı. Michael Saylor, uzun vadeli benimseme odaklanmaya devam etti ve Bitcoin’in son fiyat hareketiyle ilgili hiçbir endişesini dile getirmedi.

Cumartesi günü konferansın sonunda El Salvador başkanı, ülkesinin Bitcoin’i yasal bir para birimi yapma niyeti olduğunu açıkladı.

İçeriğimizin kalitesi nasıl ?
[Toplam oy: 1 Puan: 5]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu