Anasayfa Bitcoin Bitcoin 41.000 Doları Aştı: Son 19 Ayın En Yüksek Seviyesinde!

Bitcoin 41.000 Doları Aştı: Son 19 Ayın En Yüksek Seviyesinde!

Bitcoin

Bitcoin (BTC) fiyatı, hafta kapanışı öncesi adeta patlama yaptı ve 40.000 doları geçti. Peki lider kripto için sırada ne var? Uzmanlar tahminlerini açıkladı...

Bitcoin 41.000 Doları Aştı: Son 19 Ayın En Yüksek Seviyesinde!

Dikkate değer bir yeniden canlanma yaşayan Bitcoin (BTC), 40.000 dolar eşiğini aşarak Nisan 2022'nin sonlarından bu yana tanık olunmayan bir dönüm noktasına ulaştı. En son yükseliş, Bitcoin'i 19 aydır görülmemiş bir zirveye taşıdı. Kripto para analiz platformu Santiment, mevcut yükselişi yaklaşan Borsa Yatırım Fonu (ETF) onay tarihlerine ilişkin endişe ve heyecanın bir karışımına bağladı.

Bu son yükseliş aynı zamanda Bitcoin (BTC) için yeni bir yılbaşı zirvesini de oluşturuyor. Lider kripto, yılın başından bu yana %140'ın üzerinde etkileyici bir kazanç sergiledi. Yazının yazıldığı sırada Bitcoin (BTC), son 24 saatte %4,65'lik bir artışla 41.500 dolar civarından borsada işlem görüyordu.

Bitcoin 41.000 Doları Aştı: Son 19 Ayın En Yüksek Seviyesinde!

IntoTheBlock'un yakın tarihli bir raporu ise, 1.000 BTC veya daha fazlasına sahip adreslerin tuttuğu Bitcoin miktarının Aralık 2022'den bu yana en yüksek seviyesine ulaştığını açıkladı.

Lider Kripto İçin Sırada Ne Var?

Matrixport araştırma başkanı Markus Thielen'in Bitcoin'in gelecekteki seyrine ilişkin cesur bir öngörüde bulunması dikkat çekici. 30 Kasım tarihli bir iletişimde Thielen, Bitcoin (BTC) fiyatının Nisan 2024'e kadar 60.000 doları aşacağını ve 2024'ün sonunda 125.000 dolara ulaşacağını öngörüyor. Thielen, tarihsel verilere atıfta bulunarak Bitcoin'in genellikle birbirini takip eden üç ayı piyasasını takiben yükseliş döngüsüne girdiğine dikkat çekiyor. Bu analiz, 2023 yılının başka bir üç yıllık boğa piyasa başlangıcını işaret ettiğini gösteriyor diyebiliriz.

Thielen'in tahmini, Bitcoin (BTC) madencilik ödüllerinin %50'lik bir düşüşe uğrayacağı Nisan 2024 ortasındaki yaklaşan halving (yarılanma) olayıyla karmaşık bir şekilde bağlantılı. Geçmişte madenciler bu tür olayları önceden tahmin ederek BTC stokladılar ve bu durum fiyatta %200'ün üzerinde artışa neden oldu. Bu tarihsel trendden yola çıkan Thielen, Bitcoin (BTC) fiyatının 125.000 dolarlık dönüm noktasına ulaşmasını öngörüyor.

Bitcoin'in yeniden dirilişi, ABD'de spot Bitcoin (BTC) borsa yatırım fonunun (ETF) onaylanmasıyla ilgili artan spekülasyonlarla örtüşüyor. Standard Chartered, 28 Kasım tarihli bir iletişiminde, Bitcoin'in 2023'ün bitiminden önce altı haneli bir değere ulaşabileceğini öngörüyor ve bu durum, ABD'de spot ETF'lerin "beklenenden daha erken tanıtılmasına" atfediliyor.

Kripto para birimi manzarası gelişmeye devam ettikçe, piyasa duyarlılığı, düzenleyici gelişmeler ve tarihsel eğilimler arasındaki dinamik etkileşim, öngörülebilir aylar ve yıllarda Bitcoin (BTC) ve diğer dijital varlıkların gidişatını şekillendirmeye hazırlanıyor. Yatırımcılar ve meraklılar, Bitcoin'in 40.000$ dönüm noktasının ötesindeki yolculuğunun gelişen anlatımını ve Matrixport'un iddialı 125.000$ projeksiyonunun 2024 yılına kadar potansiyel olarak gerçekleştirilmesini sabırsızlıkla bekliyorlar diyebiliriz.

Bitcoin 41.000 Doları Aştı: Son 19 Ayın En Yüksek Seviyesinde! içeriğimizle alakalı tüm SORULARINIZI aşağıda yer alan yorum alanından bizlere iletebilirsiniz. Alanında uzman analistlerimiz ve editörlerimiz, sizlerin sorularını cevaplayacaktır.
Yorumlar(0)
Yürüdükçe Kazandıran Sweatcoin Nedir?
Rehber Banu Fırıncılar
Exen Coin (EXEN) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Kripto Para Grafik Okuma Rehberi
Rehber Banu Fırıncılar
GateToken (GT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Banu Fırıncılar
Trust Wallet Token (TWT) Nedir? Nasıl Alınır?
Rehber Burak Atik
Major Coin Nedir? Major Coin Listesi
Rehber Banu Fırıncılar