Bitcoin Haberleri

Bitcoin 50.000 doları delip geçti: Yeni rekor seviye geldi!

Bitcoin bugün tarihinde ikinci kez 50.000 doları aştı. Bitcoin en son geçtiğimiz Salı günü MicroStrategy’nin daha fazla Bitcoin alacağını açıklamasından sonra 50.500 doların üzerine çıkmıştı.

Lider kripto para geçtiğimiz 1 saat içinde bu direnç seviyesi ile flört etmeye başladı ve birden 50.000 doların üstüne sıçradı. Bitcoin henüz 50.000 doların üzerinde kendine temel yapamadı. Yine de Bitcoin şu anda higher high ve higher low yaptığı için böyle bir temel kısa süre içinde gelebilir. Bitcoin şu anda 51.400 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesine sahip. İlerleyen dakikalarda yükseliş trendi devam ettiği için muhtemelen Bitcoin’in bu seviyeyi geçecektir.

Makro görünümde sorun var, Bitcoin’e Zarar Verecek mi?

Bitcoin 50.000 doları desteğe çevirme girişiminde bulunurken, makroekonomik eğilimler hakkında bazı endişeler var.

Bitcoin 50.000 doları delip geçti: Yeni rekor seviye geldi! - Koinbox.Net
Bitcoin 50.000 doları delip geçti: Yeni rekor seviye geldi! - Koinbox.net

Galaxy Digital’ın CEO’su Mike Novogratz, ABD’de 10 yıllık hazine faiz oranlarının bugün büyük bir satış gördüğünü söyledi. Bunun önde gelen kripto para için potansiyel olarak endişe verici bir işaret olabileceğini vurguladı:

Bugün hazine faizleri çok satıldı. Bu çok daha büyük bir şeyin başlangıcı mı? Tüm tüccarların yakından izlemesi gerekir. Kripto paralar laik bir boğa piyasasında. Benimsenme hikayesi makro hikâyeyi gölgede bırakıyor. Yani altın ve BTC bir süre zıt yönlere gidebilir.

Makro cephedeki bu potansiyel olarak endişe verici şeylere rağmen kurumsal yönde Bitcoin için güçlü bir destek var.

MicroStrategy Salı günü, bir tür kurumsal tahvil olan dönüştürülebilir kıdemli senetlerim satarak 600 milyon para toplayacağını duyurdu. Bu satış bittiğinde şirket toplanan 600 milyon doları Bitcoin’e dönüştürecek. MicroStrategy, Aralık ayında da benzer bir satış yaparak 650 milyon dolarlık Bitcoin satın almıştı.

İçeriğimize Puan Vererek Bize Destek Olur musunuz?
[Toplam oy: 0 Puan: 0]
Content Protection by DMCA.com

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu